Skocz do zawartości
pykaso

laptop do pracy; renderingu; [4500-5000]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zwracam się do doświadczonych użytkowników o radę. Planuje wymienić swojego wysłużonego Lenovo G500 na coś nowego. Jestem studentem architektury - laptop to mój jedyny komputer, w związku z czym musi podołać pracy na wielu programach jednocześnie. Programy dosyć obciażające; Photoshop, Illustrator, InDesign, AutoCAD, SketchUP, 3dsMAX, Rhinoceros, Archicad, Revit. Komputer wykorzystuje również do renderowania (vray). Czasami również zdarza mi się w coś zagrać, ale to mniej istotne.

 

Matryca 15,6 cala, zależy mi na dobrej jakości, matowa z możliwie najlepszym odwzorowaniem kolorów (pracuje czasami w grafice komputerowej)

 

Chyba najbardziej zależy mi na możliwe najwydajniejszym procesorze, 16 GB pamięci, karta graficzna która starczy na dłuższy czas (być może coś powyżej GTX 1050, np GTX 1060). W kwestii karty graficznej w grę wchodzi tylko Nvidia.

 

Laptop powinien mieć dysk SSD na przechowywanie programów oraz dodatkowo może jakiś HDD.

Koniecznie z Windowsem 10.

 

Nie zależy mi raczej w ogóle na czasie pracy na baterii, zwykle pracuje na laptopie podłączonym do sieci.

 

Budżet to około 4500 max 5000.

 

Najbardziej podoba mi się Lenovo Legion Y530 https://www.x-kom.pl/p/481159-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y530-15-i7-8750h-16gb-256-win10x-gtx1060.html chociaż trochę przekracza budżet niestety.

 

Z góry dziekuje wszystkim za odpowiedź, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś bardzo dobry model - ma dobre chłodzenie które pozwoli wykorzystać potencjał CPU - no i można kupić bez Windowsa ;)

 

Jeśli budżet Ci nie pozwala to możesz wybrać wersję z GTX 1050 Ti - różnica nie jest tak wielka jak mogłoby się wydawać a mógłbyś wtedy sporo zaoszczędzić:

 

Lenovo Legion Y530-15 i7-8750H/16GB/256/Win10X GTX1050Ti - 4199 zł

Wybrałem wersję bez dodatkowego HDD bo to przeżytek - do twoich zastosowań warto będzie tutaj dołożyć jakiś 1TB SSD , jak np:

Crucial 1TB 2,5" SATA SSD MX500 - 489 zł na 5 letniej gwarancji

 

Ciekawą alternatywą może być:

Acer Aspire 7 i7-8750H/16GB/256/Win10 FHD IPS - 4899 zł

 

Tutaj masz i7-8750H + GTX 1060 + 16GB RAM, matryca matowa IPS - w poprzedniej generacji miała 85% sRGB czyli jedna z lepszych w laptopach. Raczej się to nie zmieniło ale głowy sobie uciąć nie dam ;)

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może wie gdzie mógłbym sprawdzić stopień odwzorowania kolorów? Chciałem porównać dla tych dwóch propozycji ale znajduje sprzeczne informacje.

Dziękuję za propozycje, ten Acer wydaje się bardzo ciekawy - szkoda tylko że 17 cali, niestety że względu na to że zabieram laptopa często na uczelnie, w podróż taki rozmiar będzie chyba dla mnie nieporęczny ☹️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu zdecydowanie warto wybrać laptopa z GTX'e 1060- ten za 5099zł będzie OK.:

Lenovo Legion Y530-15 i7-8750H/16GB/256/Win10X GTX1060

Do tego z czasem dorzucasz drugi dysk SSD i ADATA 1TB 2,5'' SATA SSD Ultimate SU800 3D NAND za 439zł i masz kompletnego laptopa do obróbki z dobrą matową matrycą IPS.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, w tym teście Lenovo wychodzi jednak że ekran ma słabe odwzorowanie kolorów - w stosunku do tego że w polskich testach wypadała ta matryca o wiele lepiej. Skąd te różnice?

 

Edit: https://www.notebookcheck.net/Lenovo-Legion-Y530-i7-8750H-GTX1060-Laptop-Review.379946.0.html tutaj to odwzorowanie jest już dużo lepsze, model ma różne matryce?

Edytowane przez pykaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dobre odwzorowanie kolorów mają wyłącznie Macbooki

2. Jak do roboty (a nie do gier) to tylko laptopy klasy biznesowej (Dell Latitude, Lenovo Thinkpad, HP Probook)

3. Jak do ciężkiej roboty (grafika 3D) to tylko mobilna stacja robocza, np. Dell Precision. Drogie to jak diabli, ale można kupić w rozsądnej cenie "polizingowy".

Warto, bo te maszyny są łatwo naprawialne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, w tym teście Lenovo wychodzi jednak że ekran ma słabe odwzorowanie kolorów - w stosunku do tego że w polskich testach wypadała ta matryca o wiele lepiej. Skąd te różnice?

 

Edit: https://www.notebook...w.379946.0.html tutaj to odwzorowanie jest już dużo lepsze, model ma różne matryce?

 

Bo jeden to wersja z GTX'em 1050Ti, a w drugim 1060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jeden to wersja z GTX'em 1050Ti, a w drugim 1060.

 

Bzdury, karta graficzna nie ma nic do rzeczy. W linkowanym teście z dobrym odwzorowaniem jest inna matryca - 144Hz IPS. W twoim linku jest taka sama jak w moim czyli 60Hz i obydwie mają słabe odwzorowanie kolorów więc nie wprowadzaj w błąd.

 

Do autora:

Matrycę takową 144Hz z odwzorowaniem 93% znajdziesz w tym modelu:

Lenovo Legion Y530-15 i7-8750H/8GB/1TB/Win10 GTX1050Ti - 3999 zł

Tylko trzeba dokupić drugą kość RAM i dysk SSD. Możesz w tej sprawie napisać do x-kom

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bzdury, karta graficzna nie ma nic do rzeczy. W linkowanym teście z dobrym odwzorowaniem jest inna matryca - 144Hz IPS
Masz rację-gadasz bzdury- na rynku nawet z 60Hz są wersje z lepszą i gorszą matrycą, na Polskę z tego co wiem są wersje w lepszej wersji tu test na PCLabie z GTX'em 1060

https://pclab.pl/art78885-2.html 

Jak widać jest tu matryca sRGB 80%.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ża autor podał link do wersji z 93% sRGB a ty go utwierdzasz w przekonaniu że tak jest jak kupi wersję z GTX 1060 po czym sam linkujesz test gdzie z 1060tką ma.. 80% .

Więc jeśli to nie jest wprowadzanie w błąd to nie wiem co nim jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza byłaby mobilna stacja robocza, ale jeśli nie możesz takiego kupić to, kup coś z większą matrycą.

Acer Aspire 7 i7-8750H/16GB/256+1TB/Win10 FHD IPS 5099 złotych

Ten ma niezłe chłodzenie, dobrą matrycę i dość solidną obudowę. Wystarczy do twoich zastosowań, chociaż profesjonalny sprzęt byłby lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanowię się jeszcze nad tym Acerem - korzystam z tego że jestem już przyzwyczajony do 15 cali, nie jest to szczyt komfortu, ale w kwestii mobilności wygrywa. Sklaniam się do Lenovo, więc jeżeli nie będę pewien jeszcze jakiś wersji to będę pytał, ale jeszcze jedno zapytanie. Co myślicie o tym MSI: https://www.x-kom.pl/p/493172-notebook-laptop-156-msi-gl63-i7-8750h-16gb-2401tb-win10x-gtx1650.html ?

Jak wypada ta karta graficzna? Nie mogę znaleźć informacji co do matrycy i jej jakości bo też chyba są różne w różnych wariantach. I co ogólnie uważacie o tym modelu? Chyba cenowo wygląda nieźle, niestety design mnie odstrasza na kilometr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Lenovo to tylko i wyłącznie Thinkpad. To jedyne co oni robią porządnie i do czego dają przyzwoity serwis.

Jeśli zwracasz uwagę na design to raz weźmiesz do ręki laptopa klasy biznesowej i nie będziesz już chciał spojrzeć na zabawki z elektromarketu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Legion Y530 i dobre chłodzenie brzmi jak żart z dobrego stand-up'u ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Legion Y530 i dobre chłodzenie brzmi jak żart z dobrego stand-up'u ;)

Twoje mądrości na tym forum brzmią jeszcze lepiej. Link do wiarygodnego testu że chłodzenie w Y530 jest słabe poproszę albo przestań się udzielać na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Legion Y530 i dobre chłodzenie brzmi jak żart z dobrego stand-up'u ;)

 

A ten DM z serii G1050/1060 to niby lepsze ma? :)

Edytowane przez Savan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będzie miał lepszej matrycy. Lenovo y530 posiada przyzwoitą matrycę na poziomie pokrycie około 90%, lepsza pokrycie posiada ten sam model lecz z matrycą 144hz.

Lenovo Legion Y530-15 i7/8GB/1TB/Win10X GTX1050Ti 144Hz 4099 zł

Matryca FULL HD matowa IPS z 144hz odśnieżaniem, procesor 8 generacji6 rdzeniowy, ciekawy design stonowany i elegancki, wygodna podświetlana klawiatura, całkiem niezła jakość audio, miejsce na dodatkowy dysk SSD ADATA 512GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro 359 zł dodatkowo zostaje jeszcze na rozbudowę kości ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, kontaktowałem się z x-kom - ten model z matrycą 144Hz to był błąd na stronie (nie mają takiego modelu w ofercie), dodatkowo nie da sie również uzyskać informacji o modelach matryc więc jeżeli bym się zdecydował na tego Lenovo to tak naprawdę to jest loteria jaka matryca mi się trafi. Trochę go macałem w sklepie i się palcują te plastik ale to już pierdoła, ale widziałem parę innych modeli, czy moglibyście wyrazić o nich swoją opinie - są mniej gamingowe, wlasciwie te same podzespoły, ale pewnie dochodzi znowu ta sprawa matryc i pewnie chłodzenia:

https://www.x-kom.pl/p/430324-notebook-laptop-156-dell-inspiron-g3-i7-8750h-16gb-2561000-win10-gtx1050ti.html

https://www.x-kom.pl/p/470795-notebook-laptop-156-hp-pavilion-gaming-i7-8750h-16gb-256-win10x-gtx1060.html (ten HP jest na promocji, nie wiem czy warto przepłacać bo to chyba drogi model plus w polskich recenzjach matryca wypada słabo, na netbookcheck juz dobrze)

https://www.x-kom.pl/p/476289-notebook-laptop-156-asus-vivobook-pro-15-n580gd-i7-8750-16gb-256-w10px.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym modele który Ci podałem z kodem 81FV00VBPB jest matryca 144hz, przynajmniej taka informacja jest również w innych sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym modele który Ci podałem z kodem 81FV00VBPB jest matryca 144hz, przynajmniej taka informacja jest również w innych sklepach.

 

Tak samo jak dla kodu produktu który ja poleciłem (81FV00Y2PB) jest informacja w innych sklepach że jest to 144Hz.

 

Więc nie tędy droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba mają 144Hz matrycę, różnią się obecnością systemu i office (w wersji testowej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba mają 144Hz matrycę, różnią się obecnością systemu i office (w wersji testowej).

 

No jakbyś czytał temat to byś wiedział że jednak jakby nie mają 144Hz a przynajmniej tak stwierdził x-kom. O tym cała dyskusja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakbyś czytał temat to byś wiedział że jednak jakby nie mają 144Hz a przynajmniej tak stwierdził x-kom. O tym cała dyskusja

 

Ja nie mówię o tym co napisał X-kom, tylko producent. Chyba jednak Lenovo wie co montuje do swoich laptopów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię o tym co napisał X-kom, tylko producent. Chyba jednak Lenovo wie co montuje do swoich laptopów.

 

Skoro montuje różne matryce to skąd wiesz jaka dokładnie jest w konkretnym laptopie jeśli nie powie Ci tego sprzedawca ? Lenovo ma jakiś katalog gdzie można to sprawdzić po numerze modelu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...