Skocz do zawartości
bedek

Karta graficzna do 1440p

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, szukam dla siebie karty graficznej która pozwoli mi grać w 1440p. Na początku chciałem kupić 2070 Super, ale dostępność tych kart już taka super nie jest. Teraz do głowy wpadł mi jeszcze RTX 2080 i GTX 1080Ti, co z tych trzech kart będzie lepszym wyborem? Może czekać na 2080 Super?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz czekac to czekaj na 2080S, na chwile obecna brałbym 2080 zamiast 1080ti choćby ze wzgledu że jest nowsza. Testy w grach i porównania masz dostępne na necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3250zl masz na premiere 2080S FE, ja bym sie wstrzymal i poczekal ew trafic dobra uzywke 2080 z dobrego sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie obejrzałem i przeczytałem już ogrom porównań, dlatego też zastanawiam się nad tymi trzema kartami. 1080Ti jest najtańszy, bo można go dostać <2k zł i to z roczną gwarancją. 2080 jest nowszy i wydajniejszy, ale to już prawie 3k trzeba wydać. 2070S jest czymś po środku.

Mam już mętlik w głowie, dlatego napisałem posta z prośbą o pomoc w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 1440P spokojnie wystarczy 1080Ti/2070S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szedłbym w RTX 2070 Super, za 2400 zł masz kartę idealną do 1440p. Dostępnosć jest taka sobie ale kwestia pewnie kilkunastu dni i będzie ok.

 

GTX 1080 Ti w dobrej cenie też jest jakąś opcją, ale trzeba mieć świadomość że to karta starsza technologicznie i wsparcie sterownikami będzie coraz gorsze. Plus mimo wszystko jak już się wydaje tyle kasy na kartę to chyba fajnie mieć jednak to wsparcie dla ray tracingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara 2070 jest na styk np w Metro.

Osobiście szedł bym w 2070s lub jeśli dostaniesz gdzieś tanio 2080kę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od wczoraj, do tego 2gierki za 150zl i karta wyszla 2200zl, wykonanie boskie, chlodzenie nienagane. W przyszlosci nie bede sie juz bawil w niereferenty tylko prosto z nvidia. Karta do 10% mniej wydajna niz 2080 przy podobnych zegarach.

 

uIvce6r.jpg

NPTbCxU.jpg

Lk50l3P.jpg

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referent to niegłupi pomysł, ale od EVGA. Lepsza gwara niż od nvidii i zero problemów z instalacji AIO lub bloku wodnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referent to niegłupi pomysł, ale od EVGA. Lepsza gwara niż od nvidii i zero problemów z instalacji AIO lub bloku wodnego.

FE to jedne z lepszych kart pod wode i nie ma zadnych problemow, wiekszosc moich znajomych na wodzie ma wlasnie wersje FE ;) Nawet jak padly pod LC wadliwe serie to nie bylo problemu z gwarancja i wymiana.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FE to jedne z lepszych kart pod wode i nie ma zadnych problemow, wiekszosc moic hznajomych na wodzie ma wlasnie wersje FE ;)

 

zgadza się, chodziło mi o to że FE można też kupić od np. EVGA. i wtedy łapiesz się pod ich gwarę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje ale kolega nic nie pisal o wodowaniu a druga sprawa to mozna kupic na referencyjnym PCB, Turbine albo juz jakies chlodzenie niereferencyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego by nie mówić śliczny ten referent :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak , tylko wciśniecie przycisku "Kup teraz" przekierowuje na stronę z napisem : "Kup u naszych partnerów" a tam nie ma tego modelu.

Edytowane przez _GrzesiekD_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak , tylko wciśniecie przycisku "Kup teraz" przekierowuje na stronę z napisem : "Kup u naszych partnerów" a tam nie ma tego modelu.

Bo wyprzedal sie 2h od rozpoczecia sprzedazy :E Dostepnosc jest tylko wtedy kiedy windieje "kup teraz oraz cena" jak przy 2080ti.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wyprzedal sie 2h od rozpoczecia sprzedazy :E Dostepnosc jest tylko wtedy kiedy windieje "kup teraz oraz cena" jak przy 2080ti.

 

To jest jakoś zapowiadane jak ta 15:00 czy po premierze totalny random?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakoś zapowiadane jak ta 15:00 czy po premierze totalny random?

Tak na FB nvidia zapowiada, w kazdymn sklepie schodzi "NDA" o 15:00.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie ten FE wygląda :)

W takim razie do czasu lepszej dostępności 2070S szukam 2080, a jak się nic nie trafi w tym czasie to biorę tego pierwszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam do 1440p zotaca 1080 ti amp extreme i jestem potwornie zadowolony. Jest bardzo cichy i chłodny, w najwyższe temperatury kiedy na zewnątrz było 35C łapał max 68C, minus to rozmiar i waga karty, konieczny holder i 3 sloty. Każdy tytuł na max ustawieniach w 1440p działa bez zarzutów, metro exodus tak samo, oczywiście bez Ray tracingu. Do tego półroczna sztukę uzywke kupiłem za 2000 zł, zostało mi jeszcze 1,5 roku gwarancji xkomu i dodatkowe 3 lata u producenta :)

 

Jeśli chcesz żeby to była nowa karta to rozglądaj się za rtx 2080, bo to podobny poziom wydajnościowy, minusem są przygody z pamięciami w tych kartach.

 

Albo poczekaj na serię Super dla 2080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego półroczna sztukę uzywke kupiłem za 2000 zł, zostało mi jeszcze 1,5 roku gwarancji xkomu i dodatkowe 3 lata u producenta :)

Rozszerzona gwarancja Zotaca nie przysługuje przypadkiem tylko na pierwszego właściciela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam do 1440p zotaca 1080 ti amp extreme i jestem potwornie zadowolony. Jest bardzo cichy i chłodny, w najwyższe temperatury kiedy na zewnątrz było 35C łapał max 68C, minus to rozmiar i waga karty, konieczny holder i 3 sloty. Każdy tytuł na max ustawieniach w 1440p działa bez zarzutów, metro exodus tak samo, oczywiście bez Ray tracingu. Do tego półroczna sztukę uzywke kupiłem za 2000 zł, zostało mi jeszcze 1,5 roku gwarancji xkomu i dodatkowe 3 lata u producenta :)

 

Jeśli chcesz żeby to była nowa karta to rozglądaj się za rtx 2080, bo to podobny poziom wydajnościowy, minusem są przygody z pamięciami w tych kartach.

 

Albo poczekaj na serię Super dla 2080.

 

I5 8400 do GTX 1080Ti ?

Odważnie Waść poczynasz :P

Przydałby się 8700 non K do takiego potwora 1080ti :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 8400 do GTX 1080Ti ?

Odważnie Waść poczynasz :P

Przydałby się 8700 non K do takiego potwora 1080ti :)

 

 

Szczerze? Różnica w wydajności po przesiadce na 8700k wynosi jakieś max 10% a za i5 8400 dałem 400 zł. Za 8700 musiałbym dać 3x tyle. Z tym prockiem pracuje bezproblemowo i nie jest wcale wąskim gardłem dla karty. Wszystko działa na najwyższych ustawieniach i kręci powyżej 60fps więc nie widzę w tym żadnej odwagi :P Jesteś pierwszy który stwierdził że to za słaby procek do 1080ti :)

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Różnica w wydajności po przesiadce na 8700k wynosi jakieś max 10% a za i5 8400 dałem 400 zł. Za 8700 musiałbym dać 3x tyle. Z tym prockiem pracuje bezproblemowo i nie jest wcale wąskim gardłem dla karty. Wszystko działa na najwyższych ustawieniach i kręci powyżej 60fps więc nie widzę w tym żadnej odwagi :P Jesteś pierwszy który stwierdził że to za słaby procek do 1080ti :)

W jedynym tytule różnice będą w granicach błędu statystycznego, w innym będziesz miał na i5 8400 o 10% mniej FPS, ale będą też tytuły gdzie różnica będzie sporo większa niż te 10% z licznymi dropami w miejscach procesorowych.

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...