Skocz do zawartości
marvolo30

Rx580 a nowy monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szajby ciąg dalszy.

Dzisiaj zamówiłem nowy monitor do mojego sprzętu ale mam obawy co do wydajności, przede wszystkim gram w Battlefield 4 i 5 i teraz lecę na ustawieniach ultra i leci plynnie srednio około 80 fps ale boję sie ze ns nowym monitorze będę musiał zejsc z ultr albo stracic płynność. Nie chcialbym tego bo nie po to kupuję nowy monitor zeby gorsze wrażenia z gry mieć. Bardzo proszę popatrzcie czym dysponuje i jak to widzicie. Mobitor to AOC AGON AG322QC4 czyli 1440p i 144 mhz.

Pozdrowionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie ze rx580 podobla w bf5 w 1440p i utrzyma 140fps. Na tym benku 17 masz pewnie lipna rodzielczosc ponizej fhd wiec spadek wydajnosci napewno. Na rx580 zeby miec 140fps to chyba ustawienia low :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie ze rx580 podobla w bf5 w 1440p i utrzyma 140fps. Na tym benku 17 masz pewnie lipna rodzielczosc ponizej fhd wiec spadek wydajnosci napewno. Na rx580 zeby miec 140fps to chyba ustawienia low :E

I wlasnie też mi sie tak wydaje. Tylko co dalej ? Karte zmienić ? A pozniej bede sie wnerwial bo procesor nie podola ehh. Znowu zagwozdka . W niedlugiej przyszlosci chcialbym dokupic procka nowego tak mysle ryzen 5 3600 ? A karta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2070Super

Kurde drogo , ale przeżyje jakoś, dopóki żona na konto nie spojrzy. Martwi mnie tylko ze to jest GeForce , po pierwsze raz tylko kupilem gtx 460 i bylem z nie meeega niezadowolony , pozniej juz tylko czerwona stajnia. Pozatym Monitor ktory kupilem to jego waznym atutem jest FreeSync 2 , a toto chyba z Amd dobrze współgra, albo ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie testy kart graficznych w grach ktore Cie interesują i będziesz wiedzial jaka karte wybrać do swoich wymagań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można poczekać na niereferenty NAVI te 2 m-ce - RX 5700 (XT) to i freesync wykorzystasz? Turbinka to narazie zło konieczne. Wszystko i tak będzie zależeć od ceny.

 

Strix X470 F z (6+2x2) IR3555 raczej spokojnie pociągnie 3700X jeżeli chodzi o CPU ale z tym bym się nie spieszył bo przy WQHD największy limit będzie na GPU.

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do września panie.

Ja do tej rozdzielczości mam gtx 1070 i to jest MINIMUM.Będę zmieniał ale czekam na gtx 2080S.

2070 to trochę bez sensu, tylko te ceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziękuję wszystkim za pomoc. Czekam do września. Juz niedługo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Tak mam jeszcze kilka przemyśleń. Po pierwsze jak czytam o pradozernosci RX 5700 xt to się zastanawiam czy mój zasilacz podola ? Nastepna sprawa to to , że zastanawiam sie nad zastosowaniem innego chłodzenia np. accelero xtreme iv , z tego co widzialem to podejdzie do RX5700xt referenta , a mniemam ze wydajnością i kulturą pracy bedzie wyprzedzać chlodzenia niereferencyjne . Co myslicie o takim rozwiązaniu ?

Edytowane przez marvolo30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak masz kupować suszarę 5700 xt specjalnie żeby od razu wymieniać chłodzenie, to nie widzę w tym wielkiego sensu. Już kup rtx'a jakiegoś, który będzie działał jak trzeba od razu jak go wyjmiesz z pudełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 2060S i masz komfort.

Tylko cena wysoka, bo 1900zł trzeba dać.

Z tym, że 144FPS nigdy w życiu nie uzyskasz na tym procesorze.

 

Poza tym w pierwszej kolejności uruchom ten nowy monitor na R580 i pogadamy.

To nie zła karta i na razie na FHD można pograć.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nvidia bo monitor szczyci sie funkcja freesync 2 , i chcialbym to wykorzystać. Ze procek za slaby bedzie to też zdaje sobie sprawe , po wakacjach przyjdzie albo r5 3600 , albo r7 3700x , co do karty chodzi mi o to ze niereferent nie dorowna kulturą pracy takiego chlidzenia accelero xtreme iv , a skoro niereferent ma być droższy niz referent to uklad referent z dobrym chlodzeniem wyjdzie byc moze w tej samej cenie co nierefetent a bedzie lepiej schlodzony i cichszy . Być może glupoty podzielę to mnie sprowadzić na ziemie proszę ale jakos logicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odswierzam bo wpadlem na taka relacje

i sie tak zastanawiam ze jeżeli rtx2080 dziala z freesync ti noze 2070Super tez by działała. W sumie troche wydajniejsza niz rx5700xt a mozna używkę w może nizszej cenie wychaczyć , tylko stres czy 2070super tez pojdzie z freesync2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków freesync działa z z kartami nvidii (turing i pascal) przy monitorach >120Hz ale pewnie będzie z ustawianiem trochę zabawy (gwarancji nikt Ci nie da ze nie będzie problemów).

 

Odnośnie chłodzeń takich jak accelero czy morpheus - to potężne i bardzo wydajne chłodzenia - cisza i spadek temperatur gwarantowany ale niestety finansowo nie wygląda to tak super - koszt ok 300-400pln. Dodatkowo takie chłodzenia zajmują do 4 slotów i pewne komplikacje.

 

W Accelero nie podobają mi się zbyt wysokie radiatory na backplate i przeciętna jakość wykonania za tą cenę.

 

Alternatywa to Morpheus II ale ten w ogóle nie ma backplate'a.

https://imgur.com/a/N7kLgVJ

 

Teraz wystarczy przekalkulować

 

RX 5700 + MII + 2 wentyle ~ 2000 pln

RX 5700XT + MII + 2 wentyle ~ 2200 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten accelero xtreme iv nowy na ebay.de kosztuje 50 euro. Wiec jeżeli niereferent bedzie od referenta droższy o 50 euro to wychodzi ns to samo. Teraz jestem na uropie i nie widze czy by mi weszlo to chłodzenie , przypuszczam ze wejdzie. Chłodzenie procka mam na krakenie więc dużo miejsca nie zajmuje.

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.de%2Fulk%2Fitm%2F383039501601

Edytowane przez marvolo30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nad tym myślałem, ale bałem się o utratę gwarancji a to jednak spory wydatek. Padło na rtx 2060s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nad tym myślałem, ale bałem się o utratę gwarancji a to jednak spory wydatek. Padło na rtx 2060s.

Czlowiek to jest jednak głupi. O tym aspekcie sprawy w ogóle nie pomyślałem. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...