Skocz do zawartości
Jaycob

W co obecnie grasz?

Rekomendowane odpowiedzi

@Up

Ale śliczny pixelart ma ten Crying Suns. Chciałbym, żeby powstał taki RPG w klimatach sci-fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie są teraz ze 3 tematy w których mógł bym to napisać ;)

Ale ok...

 

https://store.steampowered.com/app/873940/Crying_Suns/

Crying Suns - Takie jakby FTL, przeszedłem DEMO i mam mieszane odczucia. Tak, czuć klimat FTL, ale to jednak nie to samo. Inna mechanika dynamiki spotkań, inne założenie - tutaj mocno postawili na (imho niezłą) fabułę. Niezłą ale trochę sztampową. Chwalą się że inspirowane Fundacją i Diuną - ok, to widać (Idaho, klon jako główna postać xD). W porównaniu do gier AAA to to jest geniusz fabularny. Mnie trochę zirytowały dialogi na mostku i sposób w jaki porucznik odniósł się do admirała :) Ale to ja mam takie skrzywienie marynistyczne, także ogólnie fabuła i lore świata mocno na plus.

Boję się tylko że pewne negatywne recenzje mogą mieć jednak rację.

 

My Time at Portia - jest na xbox pass - takie stardew w 3d - relaks i tyle. (ekonomia i tak bardziej skomplikowana niż ta w NMS ;p )

 

Ściąga się Gears 5, ale mam wrażenie że pogram 2-3h i uninstall.

 

Ja się dziwię że nikt nie spróbował zrobić bardziej rozbudowanej gry na podobę FTL z fabuła jak w Star Treku.

Shortest Trip to Earth jest niby bardziej rozbudowane, ale tak naprawdę dodaje parę schematów do wykonania, które tylko zajmują czas. FTL wymagało ode mnie więcej ważnych rozmyślań strategicznych.

STtE ma za to ciekawe losowe zdarzenia, które mogły być dobrym wypełniaczem dla normalnych zadań pobocznych, których tutaj brak...

Ogólnie za 20-45 zł mogę polecić, bo i tak nie ma sensownego reprezentanta tego gatunku.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się chyba wezmę za coś, na czym bardzo zależało mi od dawna, przymierzałem się już nie raz, tylko ciągle było coś innego, mianowicie The Banner Saga Trylogia. Idealny moment, chwilowo będę ma potworze graficznym GT 710, akurat w sam raz na tego typu grę :)

Jednak odpuściłem, bo potrzebuje coś krótkiego, może jutro przyjdzie normalna karta do grania, a znając mnie i mój sposób grania, trzy części The Banner Saga w moim wykonaniu, to 1-2 tygodnia :E I tak oto, szukając czegoś krótkiego, i nie wymagającego od GPU, trafiłem na Samorost 3. Od razu powiem, że praktycznie nie gram w point-and-click, ale tutaj nie mogę się oderwać, a trzeba iść spać. Piękna i wciągająca gra, kiedyś chciałem zagrać w Machinarium i od razu mi się skojarzyło, że tak wyglądająca gra, to może być to samo studio i faktycznie to Amanita Design. W tym roku w grudniu, wychodzi jeszcze od nich Creaks, to Machianrium też koniecznie zagram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samorost 3 - pobrałem sobie na androida jak byłem w podróży i utknąłem już w pierwszych 2 etapach. :E Może jeszcze do niej wrócę. Ale faktycznie bardzo ładna, ciekawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem Sacred Gold, przeszedłem jedynie podstawową kampanię, bo kampania Underworld mi nie podeszła.

 

Kończę podstawową kampanię Dying Light, zostało mi jakieś jedno zadanie poboczne i pewnie ze 2 misje główne (ostatnio jakiś budynek podpalałem). Później zabiorę się za dodatek, może nie okaże się tak średni jak w Sacred.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem Far Cry New Dawn korzystając z triala Uplay+.

Trzeba przyznać, że podchodząc do tej gry bez większych oczekiwań względem fabuły itd., można się dobrze bawić.

Po prostu dopracowana rozwałka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyranny, fajnie się przy tym bawię, takie prawdziwe cRPG, ale nastawione na walkę, z klimatem, podoba mi się bardziej niż Pillars of Eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Mi nie podoba się w tych grach oprawa graficzna. Tak jakby twórcy usilnie próbowali ugrać coś kartą "nostalgia". Wolałbym podejście podobne jak w Divinity Original Sin. Ale to kwestia czysto subiektywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

No Tyranny to chyba najlepszy RPG w jaki przyszło mi pograć w ostatnich latach. Równie wysoko oceniam Divinity 2.. No ale PoE 1 i PoE 2 juz je uplasowałem w tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Mi nie podoba się w tych grach oprawa graficzna. Tak jakby twórcy usilnie próbowali ugrać coś kartą "nostalgia". Wolałbym podejście podobne jak w Divinity Original Sin. Ale to kwestia czysto subiektywna.

 

Zdecydowanie subiektywna bo mi bardziej podoba się styl graficzny prezentowany przez Pillarsy czy Tyranny jak to, co prezentuje Divinity Original Sin ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Tyranny miał chyba najciekawszą i najbardziej dojrzałą fabułę ze wszystkich tych gier izometrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyranny miał chyba najciekawszą i najbardziej dojrzałą fabułę ze wszystkich tych gier izometrycznych.

No i gra się złym od początku, oraz brutalność w tej grze jest bardzo duża mimo rzutu izometrycznego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Bard's Tale IV: Director's Cut. Taki tam dungeon crawler bez szału, ale całkiem przyjemny. Fajna turowa walka, satysfakcjonujące zagadki, nieobrażające inteligencji gracza, masa backtrackingu (fast travel tylko w wybranych punktach), liniowa fabuła (zero wyborów) i lokacje (no, jakieś tam odnogi są i kilka opcjonalnych dungenów, ale zewu wolności nie poczujesz). Systemu dialogowego mogłoby nie być, bo i tak ogranicza się do wyczerpania opcji i ew. akceptacji questu bądź nie. Taki oldschool. No i kilka ulepszeń względem wersji pierwotnej, które znacznie uprzyjemniają rozgrywkę - zapis w dowolnym momencie, respec umiejętności. Zwłaszcza reset jest bardzo przydatny, od pewnego momentu większość przeciwników ma wysoki poziom pancerza, absorbujący znaczne ilości obrażeń fizycznych, zamiast komba na 30 dp wychodziło kombo na 0 dp, więc nie obyło się bez przemodelowania drzewka skilli. Bez tego trafiłbym na ścianę i rzuciłbym grę w cholerę.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

No i gra się złym od początku, oraz brutalność w tej grze jest bardzo duża mimo rzutu izometrycznego.

 

Tak to jakaś nowość w tego typu grach :).

 

The Bard's Tale IV: Director's Cut. Taki tam dungeon crawler bez szału, ale całkiem przyjemny. Fajna turowa walka, satysfakcjonujące zagadki, nieobrażające inteligencji gracza, masa backtrackingu (fast travel tylko w wybranych punktach), liniowa fabuła (zero wyborów) i lokacje (no, jakieś tam odnogi są i kilka opcjonalnych dungenów, ale zewu wolności nie poczujesz). Systemu dialogowego mogłoby nie być, bo i tak ogranicza się do wyczerpania opcji i ew. akceptacji questu bądź nie. Taki oldschool. No i kilka ulepszeń względem wersji pierwotnej, które znacznie uprzyjemniają rozgrywkę - zapis w dowolnym momencie, respec umiejętności. Zwłaszcza reset jest bardzo przydatny, od pewnego momentu większość przeciwników ma wysoki poziom pancerza, absorbujący znaczne ilości obrażeń fizycznych, zamiast komba na 30 dp wychodziło kombo na 0 dp, więc nie obyło się bez przemodelowania drzewka skilli. Bez tego trafiłbym na ścianę i rzuciłbym grę w cholerę.

 

Jak lubisz takie gry to polecam Operencia: The Stolen Sun jest ponoć lepsza od Opowieści Barda. Ponoć bo sam osobiście grałem tylko 3h. Jest dostępna w Game Pass. Znajomi grali i bardzo sobie chwalą fabułę itp klimat.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyranny, fajnie się przy tym bawię, takie prawdziwe cRPG, ale nastawione na walkę, z klimatem, podoba mi się bardziej niż Pillars of Eternity.

Też mi się podobało bardziej niż Pillars of Eternity. Bardziej treściwe, grało się przyjemnie, PoE było jakoś rozciągnięte na siłę, ten główny watek zaczynał wręcz męczyć i pamiętam, że od połowy gry, kończyłem żeby już skończyć. Za to Tyranyy grało się bardzo dobrze, tak samo jak obydwa zimowe dodatki do PoE, i PoE2 Deadfire. Cieszę się, że mam do nadrobienia jeszcze całe Divinity 2, które tylko liznąłem w zeszłym roku, bo już zaczyna za mną chodzić jakieś RPG.

 

No i gra się złym od początku, oraz brutalność w tej grze jest bardzo duża mimo rzutu izometrycznego.

Ja i tak byłem dobry :E A co zrobiłem na koniec, łoooo panie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic lepszego w grach RPG niż dowolność w odgrywaniu postaci, wpływ decyzji na postrzeganie wśród towarzyszy, innych NPC i ich losy. tongue.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic lepszego w grach RPG niż dowolność w odgrywaniu postaci, wpływ decyzji na postrzeganie wśród towarzyszy, innych NPC i ich losy. tongue.gif

Takie gry są najlepsze bo widzisz konsekwencje swoich wyborów.Wiedźmin 3 Dziki Gon jest tego przykładem. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie gry są najlepsze bo widzisz konsekwencje swoich wyborów.Wiedźmin 3 Dziki Gon jest tego przykładem. :thumbup:

No Wiedźmin 3 to akurat słaby przykład ;) : zabijamy króla Radowida, jedną z kluczowych w grze postaci, a potem i tak wszyscy zachowują się tak jakby nadal żył.

 

W Wiedźminie ważniejsze wybory w większości przypadków mają wpływ jedynie na zakończenie, a raczej wspomnienie w ekranach końcowcych, bo samo zakończenie jest uzależnione głównie od Ciri, za to te mniejsze wybory ograniczają się do questów w których je podejmujemy. Redzi obiecywali przed premierą spory wpływ na świat gry, ale tej obietnicy nigdy nie udało im się spełnić. Wydaje mi się, że na forum był nawet wątek z długą listą rzeczy, które miały być w Wiedźminie 3, albo nawet były, ale zostały wycięte przed premierą. 

 

Mi chodziło o coś zupełnie innego, o coś co widać w prawdziwych, klasycznych cRPG, a nie RPG akcji. To jest budowanie więzi z naszymi towarzyszami, wpływ na to jak postrzegają nas inni. Wystarczy do tego nawet prymitywny system punktów wpływu u każdego NPC i sprytne wykorzystanie go, aby gra nabrała głębi. W dodatku w Wiedźminie odgrywamy rolę Geralta, postaci, która ma już jasno określony, narzucony charakter. W klasycznych RPG mamy swoją postać. Możemy odgrywać np. złego, bezwzględnego zbira, albo świętego paladyna. To jest właśnie genialne.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli mnie bierze smaczek na kolejne przejście W3 ;). Ostatnio na początku marca wymęczyłem na Death March, ale kolejny run myślę będzie normal pod petardy + axii. Poprzednio jechałem na totalnym op combat alchemy tanku. Gdyby nie przeciwnicy z pałkami czy inne obuchowe dmg, to można by grac łokciami :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem chwile w PoE w nowa lige, ale chyba po przegraniu paru lat i sprawdzaniu lig czuje sie juz calkowicie wypalony gra. Ostatnio wybieralem pomiedzy Fifa a Pesem na Pc i wybor padl na Pesa 20 (bardzo przyjemna gra, chociaz bywa frustrujaca). Chyba starosc mnie lapie, bo nostalgicznie zaczalem przygode enty raz w baldura. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj odpalilem Batmana peirwsza czesc, zacnie sie zaczyna. Brakuje takich singli, ogram trylogie bo dzis prezentacja nowego Batmana, jestem ciekaw czy czyms zaskocza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to się nudzę i nie mam w co grać ale sobie kupiłem niedawno The Sims 4 + Psy i koty to jak na razie bida mnie do reszty nie zeżarła. :D

Edytowane przez Maryha145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...