Skocz do zawartości
Vaiet

Crucial BX500 - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Najwyraźniej mam problemy z wyżej wymienionym dyskiem, ale do rzeczy. Kilkanaście tygodni temu złożyłem na Morele kompa dla rodziny o konfiguracji jak niżej:

Ryzen 5 2500

Gigabyte Aorus B450 Elite

Patriot Viper 4 2x4gb 3000mhz CL16

MSI Radeon RX570 8GB

Crucial BX500

Toshiba P300 1TB

SilentiumPC Vero 600W

 

Po jakimś miesiącu od zakupu pojawiły się BSODy i inne dziwne rzeczy. Znajomy rodziny zrobił rozeznanie, wskazał na RAM, który został wymieniony i niby wszystko cacy, ale teraz komp się wiesza. Zrobiłem sam kilka testów, żeby dojść co jest pięć, bo o ile w grach działał spoko, o tyle potrafił nagle złapać totalnego freeza na pulpicie, przy uruchamianiu prostej aplikacji, czy przy przeglądaniu allegro. Odpaliłem trzy apki do testowania dysku i o ile na SSD nie ma żadnych błędów w postaci złych alokacji czy uszkodzonych sektorów pamięci, to jednak w jednym z programów (nie chce mi się już tamtego kompa odpalać) pokazywało temperatury nawet o wysokości 65-67 stopni (C2) co było zaznaczone na czerwono, a także błędy CRC (C7). Używając tego kompa przez godzinę zauważyłem spadki w wydajności, długi czas ładowania się systemu oraz krótkie freezy i spadki wydajności na pulpicie/w przeglądarce. Największy lol był jednak taki, że o ile system dało się zamknąć, to podczas restartu zawiesza się. Dysk przestaje działać i staje na "Uruchamianie ponowne" z tym kółeczkiem ładowania w jednej pozycji. Testy wydajności pokazywały też znaczne spadki, z poziomów 540-550 mb/s w odczycie i zapisie do wartości wynoszących ledwo połowę tego przy 2 lub 3 turze testu plus długi czas dostępu. Da się coś z tym zrobić, czy padlina i kolejna reklamacja? Mówię od razu, że testowałem go po złożeniu i pierwszy cały miesiąc działał bez większych problemów. Będę ogromnie wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo. dysk crucial bx500 480gb kupiony w marcu.

oddałem do reklamacji z opisem:

dysk przestal dzialac poprawnie. po zainstalowaniu systemu operacyjnego na tym dysku, w trakcie uzytkowania przy wiekszym obciazeniu, dysk przestaje reagowac co powoduje, ze system zawiesza sie (blue screen lub ekran "freezuje").

dysk byl sprawdzony na dwoch roznych komputerach i zachowuje sie tak samo (niepoprawnie).

 

w zeszłym tygodniu wrócił wymieniony na nowy.

na 99% masz to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo. dysk crucial bx500 480gb kupiony w marcu.

oddałem do reklamacji z opisem:

dysk przestal dzialac poprawnie. po zainstalowaniu systemu operacyjnego na tym dysku, w trakcie uzytkowania przy wiekszym obciazeniu, dysk przestaje reagowac co powoduje, ze system zawiesza sie (blue screen lub ekran "freezuje").

dysk byl sprawdzony na dwoch roznych komputerach i zachowuje sie tak samo (niepoprawnie).

 

w zeszłym tygodniu wrócił wymieniony na nowy.

na 99% masz to samo.

Czytałem już kilkanaście wpisów w różnych miejscach o podobnym zachowaniu dysków z tej serii w ciągu od miesiąca do trzech od momentu rozpoczęcia ich użytkowania. Byłoby genialnie, gdyby morele.net zgodziło się wymienić ten dysk na inny za dopłatą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizujecie firmware dysku czy jedziecie na fabrycznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani ja. Zresztą, nie mój komp i nawet nie wiedziałem, że się takie cuda robi xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff, miałem kupić ten dysk ale ostatecznie zdecydowałem się na serię MX Cruciala i chyba był to dużo lepszy wybór bo już mam go od pół roku i zero problemów :)

 

Pozostaje tylko reklamacja, dostałeś wadliwy egzemplarz. Jak wymienią i po miesiącu będzie to samo to zapytaj czy by nie wymienili na serię MX skoro BX jest taka awaryjna.

 

EDIT: Crucial MX500 500gb kosztuje około 300zł więc trochę więcej niż BX.

Edytowane przez Domim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff, miałem kupić ten dysk ale ostatecznie zdecydowałem się na serię MX Cruciala i chyba był to dużo lepszy wybór bo już mam go od pół roku i zero problemów :)

 

Pozostaje tylko reklamacja, dostałeś wadliwy egzemplarz. Jak wymienią i po miesiącu będzie to samo to zapytaj czy by nie wymienili na serię MX skoro BX jest taka awaryjna.

 

EDIT: Crucial MX500 500gb kosztuje około 300zł więc trochę więcej niż BX.

 

Przy drugiej reklamacji będę się domagał zwrotu gotówki i dołożę do Iridium Pro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już dysków Iridium Pro. Już dość dawno zastąpiła je nowa seria IRDM Pro. Owszem, dysk lepszy od Cruciala BX500, ale i kosztuje sporo więcej, a w tych pieniądzach można kupić już coś lepszego niż ten Goodram. ;)

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę polecić MX500 Cruciala. Mam już pół roku, komp chodzi 24h na dobę, masa gier przewinęła się przez ten ssd a write nadal bez zmian, zero problemów, do tego naprawdę szybki dysk.

 

Nie wiem czy za 300zł można dostać lepszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Produkcja budżetowego SSD to nonsensowna propozycja. W tym(BX500 500GB) , który kupiłem i usiłowałem zainstalować  w moim Lenowo Thinkpad E 430 działy się dziwne rzeczy. Nie wspomnę o wersji Acronis, który sam w sobie jest niestabilny. Straciłem wiele godzin życia. Przez całe swoje życie nie widziałem takiej parady błędów. Najpierw mój HDD był wadliwy według Acronisa, który czegoś tam nie chciał przeczytać. Potem zniknęła partycja na SSD, a gdy się pokazała na nowo pojemność SSD zmalała o 1% i ŻADEN program nie chciał na niego HDD kopiować. Przy następnej próbie partycja zniknęła. Rozumiem wolniejszy SSD jako tańszy, ale jakiś eksperymentalny kontroler w nim wbudowany to przesada.

Edytowane przez KrzysiekM.
niepełny opis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...