Skocz do zawartości
virus191

Baza z 9900K/3900x pod montaż filmów

  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. 3900X czy i9 9900k

    • 3900X
      15
    • i9 9900k
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Obecnie mam zestaw ze stopki. Jako, że 9 generacja rzekomo bardzo dobrze wspiera kodowanie .H264 i .H265 chcę wymienić swój zestaw na coś za 6-7k brutto.

Pakiet Adobe jest optymalizowany pod Intel'a chciałbym swój zestaw oprzeć na 9900K z OC. Pakiet Adobe niezbyt często wykorzystuje GPU wiec myślę że mojego GTX 1060 6GB smiało mogę póki co zostawić.

HDD oraz SSD na cache mam.

 

Co potrzebuję:

CPU + chłodzenie

Mobo

RAM

M2 na OS

PSU

obudowa

 

Zestaw będzie używany do montażu filmów w pakiecie Adobe.

 

Proszę o polecenie podzespołów.

Edytowane przez virus191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pakiet Adobe niezbyt często wykorzystuje GPU " - będziesz tak uprzejmy i rozwiniesz tezę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU jest wykorzystywane do efektów. Głownie montuję filmy nie filmiki z wodotryskami. Kolorowaniem zajmuję się kolorysta więc w moim przypadku render spoczywa tylko na CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, czyli zwykłe bzdury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, że zaznaczyłeś swoją obecność w moim temacie. Jeśli to wszystko, nie wypowiadaj się w nim więcej proszę.

 

Procesor Intel Core i9-9900K, 3.6GHz, 16MB, BOX (BX80684I99900K)

Płyta główna Gigabyte Z390 AORUS MASTER

Pamięć HyperX Predator, DDR4, 32 GB,3000MHz, CL15 (HX430C15PB3K2/32) w sumie 64gb

Dysk SSD Samsung 970 EVO Plus 500GB M.2 PCIe x4 NVMe (MZ−V7S500BW) na os

Zasilacz be quiet! Straight Power 11 750W (BN283)

Chłodzenie wodne Nzxt Kraken X62 v.2 (RL-KRX62-02)

Obudowa SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black (SPC178)

 

- czy to wszystko będzie ze sobą grało?

Edytowane przez virus191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tym sprzętem z sygnaturki? Bo kartę wyciągasz, a zasilacz i obudowa nie mogą zostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt z sygnaturki ma już chyba 4-5 lat, obudowa mogła by zostać (chyba, że zdecydował bym się na sprzedaż tego co zostanie jako całość), ale zasilacz wolał bym dla spokoju wymienić.

Edytowane przez virus191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę, czy to prawda, że chłodzenie wodne wcale nie jest takie super?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co tam wyczytałeś, generalnie Kraken to bardzo dobre chłodzenie, ale porządny cooler powietrzny (np. Dark Rock 4 Pro / Le Grande Macho / Noctua NH-D15) też sobie spokojnie poradzą ze schłodzeniem i9. Nawet tańszy Navis 280 da radę. Z chłodzeniem AIO jest taka kwestia, że może być bardziej problematyczne (bo więcej tam elementów ktore się mogą zepsuć) i w niektórych przypadkach - głośne.

 

Co do twojego zestawu to przede wszystkim zmień obudowę na jakąś porządniejszą, np. Armis AR7. Wymiana budżetowego Z3 Plus na równie budżetowego Regnuma sensu wielkiego nie ma.

 

Zasilacz do zmiany na Seasonic Focus Gold Plus 650W - ten Straight Power zupełnie się nie opłaca.

 

 

No i skoro to zestaw do wideo to chyba przydałoby się więcej dysków do rozmaitych operacji (osobny na system soft, katalogi, osobny na odczyt surowego materiału i HDD na zapis), zerknij na zestaw który Caps tu złożył: http://forum.pclab.pl/topic/1285966-Komputer-pod-grafik%C4%99monta%C5%BC-ok-8k/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, na pewno jest w tym trochę prawdy, ale z drugiej strony AIO mają też swoje zalety - porządne AIO typu Kraken X62 potrafi zdecydowanie skuteczniej zbić temperaturę od nawet najlepszych coolerów powietrznych. Generalnie - po prostu trzeba uważać co się kupuje.

 

Fakt jest jednak taki, że jeśli szukasz bezproblemowego coolera i nie zamierzasz bawić się w jakieś mocne OC, to porządny cooler powietrzny jest lepszą opcją. Widzę, że masz Dark Rocka 3, to można go użyć - z i9 9900k sobie poradzi, byle nie bawić się w kręcenie, co przy tym CPU i tak niewiele daje, a znacznie podnosi temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecny cooler z i7 4790K radzi sobie średnio, temperatury przy renderze potrafią dobijać do 82-84 stopni - past, sposobów nakładania testowałem wiele, z drugiej strony ponoć w tych prockach dobrze było by zrobić skalpa.

 

Nie ukrywam, że podoba mi się wizualnie to chłodzenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to weź Krakena, na pewno nie będą to źle wydane pieniądze. Kwestia tylko dobrania dobrej obudowy, wspomniany Armis AR7 najlepiej w wersji TG (z szybką) byłby w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanęło obecnie na tym:

 

Procesor Intel Core i9-9900K, 3.6GHz, 16MB, BOX (BX80684I99900K)

Płyta główna Gigabyte Z390 AORUS MASTER

Pamięć HyperX Predator, DDR4, 32 GB,3000MHz, CL15 (HX430C15PB3K2/32) x2

Dysk SSD Samsung 970 EVO Plus 500GB M.2 PCIe x4 NVMe (MZ−V7S500BW)

Nzxt Kraken X62 v.2 (RL-KRX62-02)

Zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 650W (SSR-650FX)

Obudowa SilentiumPC Armis AR7 TG (SPC221)

 

Czy coś jeszcze zmienić?

 

dodatkowo posiadam jeszcze 2 SSD (cache/scratch/, project) do zalecanej konfiguracji Adobe oraz 4x2TB HDD oraz GTX 1060 6GB, którego pewnie powoli też trzeba będzie zamienić ale to już z czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kupca na cały zestaw, więc będę potrzebował GPU - co do montażu polecicie? W gry nie gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby szukać używanego GTX 1070 / GTX 1070 Ti / GTX 1080 - z gwarancją producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak po przeglądnięciu wielu recenzji czekam na 3900X :)

Edytowane przez virus191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta pamięć będzie odpowiednia? Niestety przy 16GB w jednej kości jest mały wybór.

 

Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15

 

Zamówienie będę składał w X-kom

 

Obecny setup:

AMD Ryzen 9 3900X

Gigabyte X570 AORUS ULTRA

Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 x4

Seagate 2TB 7200obr. 256MB BarraCuda x2

Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold BOX

SilentiumPC Armis AR7 TG

NZXT Kraken X62 v.2

Samsung 500GB 970 EVO Plus M.2 2280 NVMe x2

Edytowane przez virus191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z intelowskiego Quick Sync Video nie korzystasz?

 

RAM jest ok.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy właśnie tego nie miałem na myśli, że Adobe jest optymalizowane pod Intela. Sam do końca nie wiem co to jest i mam już mętlik w głowie co wybrać. Szczególnie gdy wyczytałem o premierze 3950x we wrześniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Crucial 16GB 3200MHz Ballistix Sport LT Gray CL16 będzie ok? Jakaś spora różnica w porównaniu do CL15? W x-kom nie mam za wielkiego wyboru pamięci a CL15 jest póki co niedostepne.

Edytowane przez virus191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 3900x jest na równi, a nawet lepszy do Photoshopa. Podjąłeś decyzję co kupisz?

Edytowane przez SoonTM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

kontaktujemy się w związku ze złożonym zamówieniem. Uprzejmie informujemy, że dwa z zamówionych przez Pana podzespołów są w tym momencie niedostępne w naszym magazynie. Są nimi:

procesor AMD Ryzen 9 3900 X - dostawy spodziewamy się 3 września

płyta główna Gigabyte X570 AORUS ULTRA - dostawę mieliśmy otrzymać z końcem miesiąca, ale nie została do tej pory potwierdzona przez Producenta

 

:cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...