Skocz do zawartości
banan1507

Karta graficzna do 200zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jaka karta będzie najlepsza do 200 zł oczywiście używana ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jaka karta będzie najlepsza do 200 zł oczywiście używana ??

 

GTX 660/750ti, radeon HD 7850/HD 7870/R7 370/R9 270X/R9 270

czasami się uda kupić gtx 660ti/670/760 lub radeon 7950

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołoż 100 zł i masz RX 470, który jest o wiele wydajniejszy od zaproponowanych wyżej kart.

Edytowane przez lolekol464

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołoż 100 zł i masz RX 470, który jest o wiele wydajniejszy od zaproponowanych wyżej kart.

Rx 470 jest mniej więcej 2 razy droższy 350-400zł. gtx 660 radeon 7850 to 150-200zł. Ja tu dokładania 100zł nie widzę, bardziej 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołoż 100 zł i masz RX 470, który jest o wiele wydajniejszy od zaproponowanych wyżej kart.

Jak autor dołoży 100 zł,to za 300 zł dostanie GTX 960 bądź R9 380X

Co pamiętam RX470 zaczynają się od niecałych 400 zł,ale i za tą cenę będzie miał RX570

 

czasami się uda kupić gtx 660ti/670/760 lub radeon 7950

660Ti/670/760 chodzą od 250 zł

Podobnie z HD 7950/R9 280X - 250-300 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż, chociaż 100 zł, i powinno się udać, sprowadzić z Chin, może nawet poniżej 300 zł, RX 470/570. Zależy czy VAT wpadnie.

 

Więcej informacji:

http://forum.pclab.pl/topic/1251770-50-modeli-Jak%C4%85-kupi%C4%87-najta%C5%84sz%C4%85-sensown%C4%85-kart%C4%99-do-grania-80130-z%C5%82-i-dro%C5%BCsze/page__p__15148999__fromsearch__1entry15148999

 

7950/70/R9 280 odradzam - stare, ryzykowne i prądożerne karty, chodzące w cenach RX 470. Nie polecam. R9 270 raczej to samo.

 

Jeśli koniecznie z PL, to za 300 zł 960 lub 380 nie jest zły pomysł, ale w tych cenach u nas potrafiły chodzić nawet RX 470. Byle nie brać modeli 570 Expedition i RX 470 Mining, bo padają. Prawdopodobnie wersje Sapphire Nitro wersja bez backplate też jest wadliwa.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie z PL, to za 300 zł 960 lub 380 nie jest zły pomysł

 

Za każdym razem na forum pclab...

- Jaką kartę za 200zł?

- Nie bądź gupi, kup za 300zł

- Nie opłaca się, kup za 400zł

- Nie kupuj używanych, kup nową za 700zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem na forum pclab...

- Jaką kartę za 200zł?

- Nie bądź gupi, kup za 300zł

- Nie opłaca się, kup za 400zł

- Nie kupuj używanych, kup nową za 700zł

Ale jak na tym forum tematy o karty graficzne do podanych kwot rozpoczynają osoby "zielone" w kwestii hardware,to się nie dziw że są takie tematy w tym dziale.

Nie wiem komu by się chciało szukać zbiorczego wątku dot.kart do podanych budżetów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jeszcze autor tematu podał resztę konfiguracji moglibyśmy myśleć co opłaca się kupować. Ale i tak na tę chwilę jak dla mnie nic poniżej RX470/RX570 nie ma co brać, bo będzie to tylko strata pieniędzy.

Także nie napisane do jakich tytułów ma być skierowana ta grafika.

Jeśli autor uprze się na te 200 zł, to pozostaje tylko GTX 760, ale ja osobiście bym się nie pakował w stare generacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to chce złożyć jakiś budżetowy komputer do późniejszej modernizacji i chciałem włożyć procesor ryzen 3 2200g i cisnąć na integrze ale chyba lepsza wydajność będzie jak kupie ryzen 3 1200 i wsadzę do tego używana kartę graficzną

 

A grac będę w gry typu LOL i bym chciał pograć w bf 5 ważne żeby płynnie działały gry nie ważne na jakich ustawieniach

Edytowane przez banan1507

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A grac będę w gry typu LOL i bym chciał pograć w bf 5 ważne żeby płynnie działały gry nie ważne na jakich ustawieniach

Gdybyś chciał pograć tylko gry pokroju LOL i starsze to karta z 2GB Vramu wystarczy ci,ale piszesz że chcesz pograć w BF5,to do tej gry karta z 2GB Vramu,no nie bardzo.Owszem np.na HD 7850 2GB BF5 pójdzie,ale gwarantuję ci że nawet na niskich może być kłopot z uzyskaniem 30fps i więcej,nawet po OC - przy tej grze będziesz miał zapchany Vram.

Najoptymalniej zwiększ budżet i kup kartę z 4GB Vram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to chce złożyć jakiś budżetowy komputer do późniejszej modernizacji i chciałem włożyć procesor ryzen 3 2200g i cisnąć na integrze ale chyba lepsza wydajność będzie jak kupie ryzen 3 1200 i wsadzę do tego używana kartę graficzną

 

A grac będę w gry typu LOL i bym chciał pograć w bf 5 ważne żeby płynnie działały gry nie ważne na jakich ustawieniach

 

lolekol46 Ci napisał, że nie opłaca się kupować tanio. Opłaca się kupić drogo. On osobiście by nie jeździłby tramwajem bo lepiej wziąć taksówkę.

 

A tak na poważnie to masz już odpowiedź pod tematem co do 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli autor uprze się na te 200 zł, to pozostaje tylko GTX 760,

To już patrząc na starsze karty lepiej kupować Radeony,one przynajmniej jeszcze dostają optymalizacje ze sterownikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"lepsza wydajność będzie jak kupie ryzen 3 1200 i wsadzę do tego używana kartę graficzną"

Dokładnie tak. Mało tego, do BFa musisz mieć minimum te 4/8 do multi, więc najtańszy Ryżem, to będzie jeszcze mało.

 

Taniej wyjdzie np. płyta 1366+X5660 6/12+DDR3, a szybciej niż najtańsze obecne 4/4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"lepsza wydajność będzie jak kupie ryzen 3 1200 i wsadzę do tego używana kartę graficzną"

Ryzen 3 1200 to trochę strzał w stopę.Po upływie czasu i premierze Ryzenów 3xxx Ryzeny 3 odpadają.

Wczoraj na forum ktoś miał dylemat Ryzen 1300X czy 2600 przy RX570 - http://forum.pclab.pl/topic/1285978-Radeon-Rx-570-i-AMD-ryzen-3-1300X-czy-AMD-ryzen-5-2600/page__pid__15564760__st__0entry15564760

Wszyscy jednogłośnie wskazywali na 1600/2600

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet 5 1600 jest za 350 zł na AliExpress.

 

Tak na prawdę sensowna wydajność przy obecnych Ryzenach zaczyna się właśnie od 6/12, a 4/8 to dziś juz trochę must have.

 

Ostatnio się śmialiśmy w wątku o Mafii 3 jak X3440 @3.8 odstawił i5 6 gen @stock 60 vs 40 FPS.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 5 1600 zaczyna się od 400 zł to za drogo jak na mój budżet komputer chce złożyć też z myślą o późniejszej modernizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Taobao z własnym kontem przez pośrednika Superbuy, wychodziło jakieś 320 zł nawet.

Na CPU VAT nikomu nie wpadał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze takie pytanie czy jest sens kupić teraz kartę graficzną któraś z podanych dajmy na to GTX 660 i za jakiś czas po prostu dokupić druga taka sama i połączyć jak w sli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze takie pytanie czy jest sens kupić teraz kartę graficzną któraś z podanych dajmy na to GTX 660 i za jakiś czas po prostu dokupić druga taka sama i połączyć jak w sli ?

 

Jest za jakiś czas sens ją sprzedać i kupić inną. Podłączanie sli nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ok to coś poszukam z tych podanych może się uda ?

 

HD 7970 za 300 zł będzie dobrym wyborem ?

Edytowane przez banan1507

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 200 zł to tylko jakaś stara grafika i tutaj raczej szukać okazji. Jak zwiększysz budżet to jak wcześniej ludzie pisali rx 470/570. Dopłacać zawsze można, pytanie czy ta dopłata ma sens dla autora wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD 7970 za 300 zł będzie dobrym wyborem ?

 

góra 250zł jeśli ma dobre chłodzenie. Wymaga dobrego zasilacza 500W+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to chce sobie pograć nowsze tytuły ale nie zależy mi na super ustawieniach ważne żeby gra płynnie chodziła

 

A jeszcze takie pytanie czy karta graficzna ta mniejsza z jednym wiatrakiem jest tak samo wydajna jak ta większa z dwoma ?

 

GT 1030 jakoś wpadł mi w oko bo bym mógł w sklepie kupić nową a nie używana chociaż za mniej jak 300 zł nie znajdę

Edytowane przez banan1507

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanie czy karta graficzna ta mniejsza z jednym wiatrakiem jest tak samo wydajna jak ta większa z dwoma ?

 

GT 1030 jakoś wpadł mi w oko bo bym mógł w sklepie kupić nową a nie używana chociaż za mniej jak 300 zł nie znajdę

 

Z dwoma wiatrakami zazwyczaj są cichsze, dużych różnic w wydajności nie ma. GT 1030 nie nadaje się do grania jest sporo wolniejsza od kart zaproponowanych za 200zł. W cenie do 250zł masz gtx 670/950 radeona 7950/7970 trochę drożej gtx 960/770. W przedziale 350-400zł masz rx 470, na którym w nowsze gry już pograsz bez problemu. (ceny za używane oczywiście)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • https://pilgrimoutpost.techlandgg.com/news/nightmare-mode-update/?lang=en
    • Spróbuj takiej metody: Pobierz malutki sofcik i uruchom go jako administrator: https://forums.guru3d.com/threads/windows-line-based-vs-message-signaled-based-interrupts-msi-tool.378044/ Ja programik się uruchomi, ustaw wszystkie przerwania na MSI, kliknij w prawym górnym rogu apply i zrestartuj komputer. Uruchom jakiś program/grę, gdzie komputer ma problemy i zobacz, czy coś się poprawiło. Można też pojedynczo przydzielać priorytety dla wymienionych w tabelce podzespołów. U mnie jak widać grafika jest na high i nie koliduje z innymi. Zdarzało mi się mieć wywalanie z gry do pulpitu, bo przerwania systemowe przydzielone z automatu kolidowały między sobą i takie rozwiązanie pomogło. Warto spróbować - tylko nie zmieniaj wszystkich ustawień na raz, ma być zmieniona jedna wartość, apply i restart komputera. Aha... w sterowniku nvidii przydziel rozmiar pamięci podręcznej na "nieograniczony"   p.s. takich problemów, jakie ma Twoja platforma jeszcze nie widziałem, a masz bardzo mocny zestaw.    
    • Ustaw Power Limit na 1% i będzie git. 
    • Miałem dwa "gamingowe" delle. W obu laptopach był problem z tzw. "coil whine", czyli dziwnym odgłosem syczenia i piszczenia. Co ciekawe jak otworzyłem obudowę i sprawdzałem decybelomierzem co wydaje ten dźwięk okazało się że w obu dellach chodzi o sekcję zasilania procesora (albo jakieś dławiki?) a nie o kartę graficzną. Dokładniej o te zaznaczone punkty Dla mnie było to na tyle denerwujące że na dłuższą metę męczyłem się używając lapka. Połowicznie pomagało wyłączenie w biosie Intel C-State (czyli wyłączenie trybu turbo).  Teraz mam chwilowo najtańszego MSI GF63 z i7 9750H + RTX 1650 i zero tego typu problemów. Gamingowe delle będę już raczej omijał szerokim łukiem. Ale z ciekawości możesz spróbować wyłączyć u siebie w biosie opcję C-STATE i zobaczyć czy będzie jakaś różnica. Aha, i nie wiem jak u ciebie, ale u mnie te denerwujące piski i syki było słychać nawet podczas tak prozaicznych czynności jak przewijanie stron internetowych.
    • Wydaje  mi się, że 48-240 Hz.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...