Skocz do zawartości
C#17

ryzen 7 3700x dostępność

Rekomendowane odpowiedzi

Mówią żeby nie kupować na premierę, żeby nie być królikiem doświadczalnym etc., a w moim przypadku zamówienie na premierę i odbiór od ręki dwa dni po premierze za 1479 w komputroniku okazał się strzałem w dziesiątkę.

 

No dokładnie tak samo było z wieloma prockami już, głównie intela. Zakup na premierę dawał sensowną cenę i niektórym jeszcze zysk na używce przy odsprzedaży po latach :E :E

 

Aczkolwiek wątpię, by ryzen 3000 trzymał dobrze ceny skoro na tej samej platformie będzie ryzen 4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tak samo było z wieloma prockami już, głównie intela. Zakup na premierę dawał sensowną cenę i niektórym jeszcze zysk na używce przy odsprzedaży po latach :E :E

 

Aczkolwiek wątpię, by ryzen 3000 trzymał dobrze ceny skoro na tej samej platformie będzie ryzen 4000

 

 

Mi to się czekać już nie chciało na te całe ryzeny, więc kupiłem sobie i7 9700k, który miałem na drugi dzień... przepłacić nie przepłaciłem bo i tak wziąłem na promocji + faktura czyli zwrot 23% vat.

Jak 4 generacja ryzena mnie pozytywnie zaskoczy, to pewnie wtedy się skuszę, sprzedając ówczesny sprzęt :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba kręcić małysza - zrzut ze strony x-kom. A moje zamówienie nadal w trakcie...

 

procek.png

 

 

EDIT - mały falstart, jednak jest nadzieja

 

xkom.png

Edytowane przez ralliart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba kręcić małysza - zrzut ze strony x-kom. A moje zamówienie nadal w trakcie...

 

procek.png

 

 

EDIT - mały falstart, jednak jest nadzieja

 

xkom.png

 

 

No i tak opłacalny i taniutki ryzen 7 3700x z każdym dniem drożeje i staje się coraz mniej atrakcyjny cenowo :D

Za kilka miesięcy pewnie się to ustabilizuje znowu na cenie bazowej czyli tam jakieś 1400... ale komu chce się tyle czekać, skoro np. już pół roku temu ktoś podjął decyzje, że poczeka sobie na ryzenki... a na premiere okazuje się, że znowu trzeba czekać :D

Edytowane przez powerxenergy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3700x był opłacalny za 1379 z extrima co najwyżej. W obecnych cenach do gierek zdecydowanie lepiej imo brać 9700k, do apek 3900x...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT - mały falstart, jednak jest nadzieja

 

xkom.png

 

Z czystej ciekawości, kiedy złożyłeś zamówienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek wątpię, by ryzen 3000 trzymał dobrze ceny skoro na tej samej platformie będzie ryzen 4000

Jak będzie potwierdzone że Ryzen 4000 również będzie na AM4 to jest pewne że Ryzeny 3000 nie będą trzymać dobrych cen,będzie to samo co z 1 i 2.gen.Ryzenów,czyli szybkie spadki na wartości po roku :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie potwierdzone że Ryzen 4000 również będzie na AM4 to jest pewne że Ryzeny 3000 nie będą trzymać dobrych cen,będzie to samo co z 1 i 2.gen.Ryzenów,czyli szybkie spadki na wartości po roku :E

 

potwierdzone od dawna. Ryzeny 3000 raczej potanieją, chociaż jeśli 4000 będzie tylko kosmetyczną zmianą, to niekoniecznie spadną na pysk jak gen 1-2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli 4000 będzie tylko kosmetyczną zmianą

Co słyszałem to Ryzeny 4000 mają mieć dopracowany proces 7nm+ i niewielkie zmiany.Architektura i budowa ma być taka sama.

Być może na 4.gen będzie lepsze OC,na co bym liczył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spodziewał się różnić takich jak pomiędzy R1 i R2. Czyli dopracowanie tego co mamy obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości, kiedy złożyłeś zamówienie?

 

Ja także zamówiłem 12 lipca i czekam do teraz, tak myślałem o anulowaniu tego zamówienia. Ale patrze ceny podrosły o 200 zł to dam jeszcze szanse. Nieźle z tymi Ryzenami, gdybym wiedział że tyle będę musiał czekać to bym tego nie zamawiał :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także zamówiłem 12 lipca i czekam do teraz, tak myślałem o anulowaniu tego zamówienia. Ale patrze ceny podrosły o 200 zł to dam jeszcze szanse. Nieźle z tymi Ryzenami, gdybym wiedział że tyle będę musiał czekać to bym tego nie zamawiał :/

 

W x-kom? Myślałem, że jak wpadła ta informacja zamów dziś - dostaniesz jutro to zlikwidowali kolejkę. Wczoraj odebrałem swój i już jest złożony. :)

Edytowane przez ralliart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także zamówiłem 12 lipca i czekam do teraz, tak myślałem o anulowaniu tego zamówienia. Ale patrze ceny podrosły o 200 zł to dam jeszcze szanse. Nieźle z tymi Ryzenami, gdybym wiedział że tyle będę musiał czekać to bym tego nie zamawiał :/

 

Ja składałem zamówienie 15 lipca i wczoraj mnie standardowo poinformowali, że najbliższa dostawa za tydzień. Powoli mam wrażenie, że oni na początku realizują zamówienia najbardziej niezadowolonych klientów, a ta kolejka to tylko ich wymysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakaś godzinę temu dostałem maila, że moje zamówienie jest już w realizacji, czyżby coś się działo ? Czy to tylko taki "mail" że o mnie nie zapomnieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up no w X-komie i na Ryzena 7 3700x. Dziś dostałem drugiego Maila "twoje zamówienie jest już gotowe do wysyłki" Także chyba jest dobrze, przypominam że czekam od 12 lipca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już w każdym sklepie jest zamów teraz będzie jutro. Chyba szał zakupów się skończył albo jakaś gigantyczna dostawa przyszła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cena poszła 200 zł do góry. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo były niedostępne. Teraz widzę w proline za 1549,00 zł, xtreem 1 559 zł a morele daje -3% :lol2:

Zdaje się że procki już są a teraz parę dni będzie się cena normować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trochę ich pomęczyłem, no i proszę dzisiaj już wysłane. Zamówienie składane 15 lipca, płatność poprzez dotpay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xtreem na swojej stronie sprzedaje 3700x 1549 zł, a na allegro za 1440zł

https://allegro.pl/oferta/amd-ryzen-7-3700x-3-6ghz-4-4ghz-am4-8334657299?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery_top&ev_adgr=Monitory+komputerowe&gclid=Cj0KCQjwj_XpBRCCARIsAItJiuQLJgeHI_10LBvsO4sM9d1XOK1NG9T7ONthT72Eyp7Q47ONvPOb2awaAnRaEALw_wcB

 

Gdzie tu logikam, jeszcze trzeba prowizje dla allegro odprowadzić od sprzedaży.

Te procesory to powinny nie kosztować więcej niż 1400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xtreem na swojej stronie sprzedaje 3700x 1549 zł, a na allegro za 1440zł

https://allegro.pl/oferta/amd-ryzen-7-3700x-3-6ghz-4-4ghz-am4-8334657299?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery_top&ev_adgr=Monitory+komputerowe&gclid=Cj0KCQjwj_XpBRCCARIsAItJiuQLJgeHI_10LBvsO4sM9d1XOK1NG9T7ONthT72Eyp7Q47ONvPOb2awaAnRaEALw_wcB

 

Gdzie tu logikam, jeszcze trzeba prowizje dla allegro odprowadzić od sprzedaży.

Te procesory to powinny nie kosztować więcej niż 1400zł

 

 

Dokładnie, i trzeba być lekko stukniętym, żeby w tej cenie obecnie je kupić... Premiera i pierwsze dni te procki były za 1379 zł... teraz powyżej 1500, porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, polskie piekiełko. Daleko nam jeszcze do Europy. I raczej nieprędko tam "zawitamy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, polskie piekiełko. Daleko nam jeszcze do Europy. I raczej nieprędko tam "zawitamy".

Ktoś szybciej powiedział,że w IT Polska jest wciąż trzecim światem :E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...