Skocz do zawartości
C#17

ryzen 7 3700x dostępność

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem sobie 3700x na x-kom wczoraj i dziś dzwonią, że będzie dopiero w przyszłym miesiącu prawdopodobnie... z tego co widzę to sklepy w całej Polsce mają ten sam problem, a na allegro kilka aukcji jest z wysyłką "dziś", więc ja się pytam jak to możliwe i o co tu chodzi i czy warto z takiego allegro zamawiać taki sprzęt?

 

 

przykładowa aukcja - https://allegro.pl/oferta/procesor-amd-ryzen-7-3700x-3-6ghz-4-4-ghz-turbo-8291689529

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można je było kupić za 1379 czy jakoś tak, za 1500 z hakiem moim zdaniem nie warto, a mali sprzedawcy mogą mieć bo zamówili i kilka sztuk z hurtowni im wpadło.

 

https://allegro.pl/oferta/amd-ryzen-3700x-nowy-wysylka-w-ten-sam-dzien-8300558981

 

Gostek kupił na promocji w Xtreem i teraz chce parę złotych przytulić.

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można je było kupić za 1379 czy jakoś tak, za 1500 z hakiem moim zdaniem nie warto, a mali sprzedawcy mogą mieć bo zamówili i kilka sztuk z hurtowni im wpadło.

No nic dziwnego,skoro szturm na Ryzeny jeszcze trwa i nie nadążają z produkcją :E

 

https://allegro.pl/oferta/amd-ryzen-3700x-nowy-wysylka-w-ten-sam-dzien-8300558981

 

Gostek kupił na promocji w Xtreem i teraz chce parę złotych przytulić.

Proc z 23 tygodnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można je było kupić za 1379 czy jakoś tak, za 1500 z hakiem moim zdaniem nie warto, a mali sprzedawcy mogą mieć bo zamówili i kilka sztuk z hurtowni im wpadło.

 

https://allegro.pl/oferta/amd-ryzen-3700x-nowy-wysylka-w-ten-sam-dzien-8300558981

 

Gostek kupił na promocji w Xtreem i teraz chce parę złotych przytulić.

 

Jakiś napaleniec może i kupi, ale ja potrzebuje fakturkę vat, więc od prywaciarza to i tak odpada...

 

Czyli zostaje czekać ;/

Edytowane przez powerxenergy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem dzisiaj informację od x-kom, że w kolejce na Ryzena 3700x jest obecnie 258 osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej czekoladę za opóźnienie dostaną, jeśli im czekolady wystarczy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia czekam na 3700x z extreem.pl i nie zapowiada się, ze dostanę go w tym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej czekoladę za opóźnienie dostaną, jeśli im czekolady wystarczy :E

Czasami w X-kom dają czekoladkę do kawy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia czekam na 3700x z extreem.pl i nie zapowiada się, ze dostanę go w tym tygodniu.

 

Nie zartuj, bo tez u nich zamowilem. Od wczoraj status "Skierowano do pakowania".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym sklepie status "skierowano do pakowania" mam od poniedziałku rana na ram, który w momencie zakupu był normalnie dostępny w dużej ilości ;). Mam nadzieję , że dziś wyślą bo chce zrobić do końca tygodnia test tego ramu. Ale z tego co widzę to krucho z nowymi ryśkami , i to nie tylko w pl :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym sklepie status "skierowano do pakowania" mam od poniedziałku rana na ram, który w momencie zakupu był normalnie dostępny w dużej ilości ;). Mam nadzieję , że dziś wyślą bo chce zrobić do końca tygodnia test tego ramu. Ale z tego co widzę to krucho z nowymi ryśkami , i to nie tylko w pl :(.

 

A pisales do nich w tej sprawie? Mnie poinformowali, ze wysylka zaplnowana jest na dzisiaj. Ciekawe, czy rzeczywiscie wysla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem dzisiaj informację od x-kom, że w kolejce na Ryzena 3700x jest obecnie 258 osób.

 

Info z dzisiaj - 24 mają dostać kilkaset sztuk. Ale nie są w stanie powiedzieć kiedy wysyłka..... Ile można czekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) W proline pojawiaja sie od czasu do czasu, ale szybko sie rozchodza, a cena coraz wyzsza. Obecnie 1549zl.

2) x-kom nie ma, niby ma miec, ale takie zapewnienia slyszalem u nich od tygodnia. Cena 1629zl

3) Sferis niby ma, ale trzeba czekac 3-5 dni na wysylke. Cena: 1479z.

4) xtreem tez podobno ma na stanie nieokreslona ilosc. Trudny kontakt utrudnia poznanie szczegolow, cena coraz wyzsza. Obecnie 1559zl.

5) Komputronik ich juz nie ma i nie wiedza keidy bedzie. Cena 1679zl.

6) W morelach podobno wszystko wyszlo, cena nieznana, czas dostawy nieznany.

 

Do tej pory najtaniej mozna je bylo chyba dostac w xtreem, pomimo trudnego kontaktu ze sklepem i dlugiego czasu oczekiwania na wysylke. Niektorzy pisza ze na sprzet w lipcu czekali po 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

MediaMarkt na swojej stronie ma status "dostępny" w cenie 1559 zł z dopiskiem "Wysyłamy z magazynu w 24h", ale jak jest naprawdę, nie wiem.

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za rok wejdzie refresh i wartość spadnie z automatu do 800 zł, tak jak było z 1700X. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawialem 11.07 w x-kom, dzisiaj otrzymalem takie info:

"Otrzymalismy informacje od producenta, ze najblizsza dostawa tych modeli przypada na 15 sierpnia i ma ona juz pokryc wszystkie zlozone zamowienia."

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/ryzen-3700x-amd-nowy-wysylka-w-ten-sam-dzien-CID99-IDAGDWz.html#411c04bd56 - tu jeszcze ktos sprzedaje swoja sztuke. Janusz przytulil procka za 1300 i sprzedaje za 1479 :) Chociaz patrzac na obecne ceny, to moze kogos zainteresuje.

To ten sam gościu co na aukcji z allegro z linka z poprzedniego posta w tym samym wątku

Takie same zdjęcia,taki sam numer telefonu,taka sama lokalizacja

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawialem 11.07 w x-kom, dzisiaj otrzymalem takie info:

"Otrzymalismy informacje od producenta, ze najblizsza dostawa tych modeli przypada na 15 sierpnia i ma ona juz pokryc wszystkie zlozone zamowienia."

 

Zamawiałem trochę wcześniej też 2 dni temu mówili mi że albo niewiedzą kiedy będzie albo w połowie sierpnia (pytam o to samo różnymi kanałami) i proponowali mi wymianę na 3600 (w nowej cenie :lol2: ). Właśnie skończyłem gadać z ich doradcą (tak, dalej ich dopytuje) i... się dowiaduję że w poniedziałek ma być dostawa :lol2:

Nie wiem co mam o tym myśleć ale czuje że lecą w ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem trochę wcześniej też 2 dni temu mówili mi że albo niewiedzą kiedy będzie albo w połowie sierpnia (pytam o to samo różnymi kanałami) i proponowali mi wymianę na 3600 (w nowej cenie :lol2: ). Właśnie skończyłem gadać z ich doradcą (tak, dalej ich dopytuje) i... się dowiaduję że w poniedziałek ma być dostawa :lol2:

Nie wiem co mam o tym myśleć ale czuje że lecą w ...

 

Daj znac czy udalo Ci sie cos zawalczyc :) Ja stwierdzilem, ze nie bede czekal ponad miesiac na procesor wiec anulowalem zamowienie w x-komie i zamowilem z mindfactory. Maja na stanie i wysylaja od razu. Cena 349€ - ja mialem jeszcze voucher 20€ z ostatnich zakupow u nich wiec wyszlo mnie 329€ - VAT = 276€

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie pojawił się w sklepie na M ale cena +200zł. Z bólem serca ale poczekam jeszcze aż jakieś dopracowane płyty itx też się pojawią, może 570 stanieją trochę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze zrezygnowal z x-kom i anulowali moje zamowienie w proline.

Ostatecznie dostalem go za 1398zl z przesylka z xtreem. Teraz to jakies szalenstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówią żeby nie kupować na premierę, żeby nie być królikiem doświadczalnym etc., a w moim przypadku zamówienie na premierę i odbiór od ręki dwa dni po premierze za 1479 w komputroniku okazał się strzałem w dziesiątkę. Teraz ceny szaleją i ciekawe, czy na tym się skończy, czy cena przekroczy 1700zł.

ps. Tak, jestem z siebie zadowolony :E

A przypomnę, że w tej samej cenie były w Sferis i i x-kom, w obu dostępne odpowiednio 11 i 12 lipca.

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...