Skocz do zawartości
Methild

Zmiana 6700k na...?

Rekomendowane odpowiedzi

Przez ostatni rok odkładałem kasę na nowego ryzena ale jak widzę teraz same problemy z nową platformą. Miałem w planach 3900x z płytą X570 Taichi a jak wiadomo od niedawna konstrukcja Asrocka to kiepski pomysł.

 

Zaczynam rozważać przejście na Z390 Aorus Master i 9900k żeby mieć procka wydajnego na parę lat. A może lepiej nic nie ruszać póki co i czekać na następne generacje? Tylko że teraz kasa jest a potem może nie być. Gram w 3440x1440. W Assasynach dropy w miejscach procesorowych czuć gołym okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana platformy pod jedną grę która dusi procka przez Denuvo w lokacjach miejskich, nie wiem czy jest sens. Ograłem masę gier na tym procku i poza AC nie przypominam sobie aby były jakieś problemy.

Jeśli już koniecznie chcesz wymieniać to poczekać aż wyjdzie 9900KS, może Intel obniży ceny. Szczególnie, że masz monitor 120Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj ~ miesiąc aż się ustabilizuje sytuacja z BIOS-ami i bierz Ryzena 7 3700X, ew. jak chcesz to 3900X ale wg mnie typowo do gier to bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj.

X3900 jest niesamowity.

Tylko jeszcze biosy leżą i kwiczą w mobasach.

 

Intel nie przeskoczy 12/24 choćby nawalił w kieszenie ile się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wielkim fanem gier Ubisoftu a co nowszy tytuł to korzysta z więcej niż 4 rdzeni procesora. Ogólnie chodzi mi o przyszłościową zmianę. Chyba się wstrzymam w takim razie z zakupem. 3900x i tak nigdzie nie ma póki co. Z 9900k straszny piekarnik co mnie też skutecznie odstrasza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z 9900k straszny piekarnik co mnie też skutecznie odstrasza.

Jak zamierzasz robić OC to i tak bez zmiany chłodzenia się nie obejdzie nawet z 3700X/3900X.

Bez OC to i 9900K jest do ogarnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9900K musi mieć OC.

Inaczej jest trotling umysłowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym się zdecydować na 9900k to nastąpi zmiana chłodzenia na aio Deepcool Castle 360 lub 280mm ale wolałbym bardziej utopić kasę u amd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie czytałeś, jakie temperatury osiągają x3900 :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie czytałeś, jakie temperatury osiągają x3900 :hmm:

Z tego co czytałem aż takiej tragedii jak z intelem nie ma. Zwłaszcza jak się nie podkręca a ponoć podkręcanie 3900x sensu dużego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kręcenie 9900k też sensu wielkiego nie ma, bo to robi 4.7GHz allcore. 5GHz to bardziej zabieg kosmetyczno-wizerunkowy.

 

No ale najpierw to sens wymiany sprzętu trzeba przemyśleć, bo póki nie jesteś tego pewien to fajnie od tego zacząć.

 

Jak się boisz że kasa zniknie to może wrzuć na jakąś lokatę 3 miesięczną czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...