Skocz do zawartości
Itharius

Najtańszy tablet/laptop z małą matrycą, z dużym złączem usb i osobnym złączem do ładowania

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję małego tabletu, najlepiej 7-8 cali, który miałby duże złącze usb, oraz osobne złącze do ładowania. Chciałbym aby przez usb była na stałe podłączona do niego klawiatura, a tablet mógł działać cały czas (stąd potrzebne osobne złącze do ładowania). Patrzyłem na specjalne przejściówki, ale żadna nie zapewnia jednoczesnego ładowania i obsługi zewnętrznego urządzenia.

 

Wiem, że moim wymaganiom sprostałby dowolny laptop, ale potrzebowałbym czegoś małego, a wszystkie lapki zaczynają się raczej od 10 cali.

 

Wydajność nie ma znaczenia, sprzęt może być używany. Preferowany system to Windows, ale może być też Android

 

Czy jest coś takiego na rynku?

Edytowane przez Itharius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, mam w szufladzie nieużywany sprzęcik który sprosta Twoim wymaganiom:

https://www.ceneo.pl/32994662#tab=spec

Mój ma zawodową klawiaturę Bluetooth z touchpadem i case'm do tego. FAKT - jest to troszkę niewygodne bo nie jest to "sztywny" zawias, ale w takim układzie masz same plusy - klawiaturka nie zajmuje żadnego złącza. Model H ma ten plus że ma dedykowane wejście na zasilacz, wyjście HDMI, niestety USB nie jest pełnowymiarowe ale jest przejściówka do tego.

 

Większość tabletów w tej klasie ma procesory Atom BayTrail lub CherryTrail, 1 GB RAM i 16-32 GB eMMC. Do prostych czynności w zupełności wystarcza. Kupiłem pod zastosowania muzyczne właśnie przez wejście na zasilacz (co jest rzadkością w tej klasie sprzętu), ale niestety tablet nie był w stanie obsłużyć 64-bitowego systemu i stracił dla mnie zastosowanie.

 

Jeśli byś chciał, odezwij się na priv, oddam w dobrej cenie ;). Mam kartonik papiery itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze pod takie chinskie tablety z windowsem mozna latwo zrobic przejsciowke otg z ladowaniem.

 

Sam mam hp stream 7 z 1gb ram i chodzi to dobrze z odchudzonym windowsem 8.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, mam w szufladzie nieużywany sprzęcik który sprosta Twoim wymaganiom:

Wiesz co może i jest to do rozważenia. Rozumiem, że jest to wersja z ekranem 8 cali, a nie 10? Klawiatura jest mi tak na prawdę zbędna, bo w idealnym scenariuszu właśnie chciałbym tablet z osobnym ładowaniem (czyli tak samo jak Ty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huawei MediaPad T3 7 WIFI MTK8127/1GB/16GB/6.0 szary - 349zł

Z nowych tabletów ze sklepowej półki z gwarancją w dobrej cenie jest Huawei T3 z ekranem IPS o przekątnej 7" cali. Laptop ma cztero rdzeniowy procesor i 1GB RAM, co wystarczy do podstawowych zastosowań.

 

Huawei Mediapad M5 Lite 8 LTE 3/32GB + Speaker CM51 - 999zł

Z najnowszych modeli MediaPad M5 robi robotę. Ekran IPS 8" cali ma bajeczne kolory. Obudowa M5 jest z miłego w dotyku metalu. Wydajny ośmio rdzeniowy procesor i 3GB RAM umożliwiają szybkie otwieranie stron internetowych. Audio Harman Kardon ma przyjemny dźwięk. Jest to wersja z wbudowanym szybkim modemem LTE. Do domowego użytku jest też tańsza wersja z Wifi bez LTE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doceniam pomoc, ale pisałem o tablecie budżetowym z osobnym złączem ładowania, a zostały mi polecone typowe tablety pod microUSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doceniam pomoc, ale pisałem o tablecie budżetowym z osobnym złączem ładowania, a zostały mi polecone typowe tablety pod microUSB.

 

A do czego Ci jest ten sprzęt potrzebny?

 

Nie znajdziesz tabletu bez klawiatury który ma zwykłe złącze USB duże i osobne złącze do ładowania.

 

Jedyna opcja to zakup taniego laptopa typu Kruger&Matz z ekranem i klawiaturą i z wbudowanym dyskiem eMMC 32 GB.

 

Lub druga opcja to zakup małego komputerka, który można podłączyć do zwykłego monitora, nawet małego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę mieć podłączoną klawiaturę po kablu i jednocześnie ładować tablet. Może być nawet złącze microUSB, byleby było osobne gniazdo ładowania. Klawiatura bluetooth odpada ze względu na brak zasięgu (gruba ściana)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klawiatura bluetooth odpada ze względu na brak zasięgu (gruba ściana)
Jak klawiatura jest za ścianą, to gdzie jest ekran/tablet lol2.gif .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja proponuję zakup tego typu komputerka:

s-l640.png

 

Jest mały, ma złącze VGA, czyli można podłączyć nawet bardzo tani monitor posiadający tylko takie złącze.

 

Więcej pomysłów już nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę mieć podłączoną klawiaturę po kablu i jednocześnie ładować tablet. Może być nawet złącze microUSB, byleby było osobne gniazdo ładowania. Klawiatura bluetooth odpada ze względu na brak zasięgu (gruba ściana)

Ale klawe BT parujesz z tabletem i uzywasz obok niego, nie w drugim pokoju? Chyba, ze chcesz sterowac czyms zdalnie i miec podglad na tablecie w innym miejscu a glowny obraz za sciana. ? To moze jakies raspberry pi ?

 

Jeszcze takie cos znalazlem, moze to rozwiaze Twoj problem: https://www.x-kom.pl/p/184484-monitor-led-21-i-mniejszy-asus-mb168b-przenosny-czarny.html?gclid=CjwKCAjwpuXpBRAAEiwAyRRPgSrJuvKrKurin3QNGgTVdcFMUaqer3-G5g3B_Je4i4v6NoqP6SJGuRoC9JUQAvD_BwE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...