Skocz do zawartości
Lotus377

Pomoc z wyborem karty dźwiękowej

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio modernizowałem komputer no i spośród podzespołów które wymieniałem wybór w przypadku płyty głównej padł na MSI B450 Tomahawk.O ile sama płyta nie ma większych wad to niestety układ dźwiękowy ALC 892 na niej to dla mnie kompletna katastrofa.Moja stara karta zintegrowana na ASRock M3A780GXH to przy niej prawdziwa dyskoteka.Naprawdę jestem zszokowany,że na takiej płycie dźwięk jest na poziomie najtańszych budżetowych odpowiedników.No,ale przejdźmy do sedna sprawy.Płyta raczej poza kartą dźwiękową mnie odpowiada i nie będę jej wymieniał.Myślę więc o dokupieniu jakiejś wewnętrznej karty na gniazdo PCI-E.Karta nie musi być nowa,ważne żeby był przyzwoity dźwięk,bo sam dźwięk w końcu tak znowu się nie zmienia jak układy graficzne,miała drivery na Win 10 no i by nie kosztowała fortuny.W temacie się za bardzo nie orientuję,ale myślałem już nad Asusem Xonar DGX który wiele pozytywnych opinii ma i nie kosztuje za dużo.Jednak z tego co widzę to już stara konstrukcja także chętnie bym tez rozważył inne warianty.Z góry dzięki za wszelkie propozycje.Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że FX-Audio DAC-X3 opłaca się używać tylko po połączeniu z PC po optyku, a MSI B450 Tomahawk go nie ma. W okolicach 300 zł są AudioQuest DragonFly Black v1.5, Asus Xonar DX, FiiO E10K Olympus 2, Audiotrak Prodigy Cube Black Edition.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się np takim DACiem Mój link ,z używanych np Xonar DX/XD

Zarówno Sound Blaster jak i Xonar DGX są słabymi kartami.

 

A mógłbyś coś więcej o tym DACu napisać ? Nie brałem w ogóle takiego rozwiązania pod uwagę i nie wiem co o tym sądzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś coś więcej o tym DACu napisać ? Nie brałem w ogóle takiego rozwiązania pod uwagę i nie wiem co o tym sądzić.

 

Tu nie ma co pisac, B450 Tomahawk nie ma wyjscia optycznego wiec podlaczanie jej ukladu dzwiekowego do jakiegokolwiek DAC'a nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu jako pytający.

 

Creative Sound Blaster Z PCIe + mic - co o tej myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuba90*

Zależy do czego ma być ta karta. Sam już nie wiedziałem co mam kupić w rozsądnych pieniądzach, a integra była badziewna i bez odpowiedniego basu. O ile na głośnikach to jeszcze jako tako dawała redę to już na słuchawkach było słabo i bez basu. Testowałem Creative Sound Blaster Z i zwróciłem po 3 dniach bo szczerze nie powalał, a ja nawet nie jestem jakimś specjalnym audiofilem co tam rozróżnia góry doły dup… i inne, u mnie porostu ma być czysto i wyraźnie z dobrym basem.

Następna w kolejce miał być Xonara AE ale na olx wyszarpałem prawie nówkę xonara strox soar po taniości. Było pełno opinii, że karta jest wadliwa, że u jednych dźwięk nie działa w jednej słuchawce itp. itd. Wszystko jest ok, bas w słuchawkach jest w końcu odpowiedni, dźwięk czysty, a samo oprogramowanie działa z aktualną kompilacją win 10 bez problemu.

Edytowane przez Kuba90*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...