Skocz do zawartości
Szark123

Wymiana procesora do 2080ti.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakoś tydzień temu wymieniłem 1080ti na 2080ti i zastanawiam się także nad wymianą procesora . Komputer służy tylko i wyłącznie do gier więc zastanawiam się czy ma to większy sens (powiedzmy 10-20% lepsza wydajność w grach) czy lepiej siedzieć na obecnym bo wymiana jest nieopłacalna . Obecny sprzęt to Rtx 2080ti msi trio , I7 6700K @4.5ghz , 16gb ram ddr4 3200mhz , Asus rog maximus VII . Gram w rozdzielczości 1440p i zastanawiam się czy może mój procesor ograniczać GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz "ww." sprzęt to sam powinieneś wiedzieć najlepiej czy Ci pasuje lub nie :lol2:

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie na np: i7 8700k na pewno zyskasz na wydajności, pytanie czy warto, bo zyski są mocno uzależnione od gry w jaką grasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz "ww." sprzęt to sam powinieneś wiedzieć najlepiej czy Ci pasuje lub nie :lol2:

Skoro potrafisz czytać to powienieneś zauważyć że pytam czy procesor może nie pozwolić się rozkręcić do końca gpu bo opinie na forach są dwojakie. Jak masz pisać takie komentarze to nie lepiej po prostu nic nie pisać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9900k lub 9700k a jak jeszcze chcesz skalpować lub znajdziesz fajną sztukę to 8700k. Lub "męczysz się" na 3600 czekając co pokaże dalej amd ale w niektórych grach będziesz miał jeszcze jakąś różnice nie dużą ale jak chcesz robić te klatki to już jednak widoczną. Nowe ac i watch dogs jednak będzie siedzieć na limicie gpu tak samo wszystko co dostanie ray tracking.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9900k lub 9700k a jak jeszcze chcesz skalpować lub znajdziesz fajną sztukę to 8700k. Lub "męczysz się" na 3600 czekając co pokaże dalej amd ale w niektórych grach będziesz miał jeszcze jakąś różnice nie dużą ale jak chcesz robić te klatki to już jednak widoczną. Nowe ac i watch dogs jednak będzie siedzieć na limicie gpu tak samo wszystko co dostanie ray tracking.

No właśnie najbardziej zastanawiam się nad sensem wymiany , jeszcze przejście z 1080ti na 2080ti dało te 30% zwiększenie wydajności ale nie widzę sensu wymiany za 2500zł jeżeli zyskam różnice 5-10 klatek w przedziale 120-130fps. Z tego co się orientuje z obecnych gier AAA najmocniej na cpu siedzi AC odyssey i podczas testu gdy procesor wchodzi na 100% to karta działa w granicach 95-97%. Problem w tym że testy pokazują jasno że wzrost jest bardzo mały albo kompletnie go brak dlatego zastanawia mnie czy może ktoś stał przed podobnym dylematem i wymienił procesor widząc przy tym skok wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj zatem jakiejś dobrej sztuki 7700k po skalpie albo zrób to u siebie i zobacz ile jesteś w stanie wycisnąć. Zawsze więcej rdzeni i wątków szybszych mogło by być ale jak nie widzisz sensu to może lepiej zostać na tym póki jeszcze starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak wymienie bo drażni fakt że momentami gdy użycie CPU jest w 100% taki chociażby AC:Odyssey potrafi dropnąć do 25-30 klatek podczas testu co mocno czuć. Teraz pytanie czy lepiej brać i7-9700k czy i9-9900k? Testy o dziwo wskazują że i7 momentami nawet prowadzi w stosunku do i9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak procek ma być na kilka lat to na wersje bez HT nawet bym się nie oglądał. Albo kupić 9700k na przeczekanie a później wynieść na 9900k jak ceny będą bardziej przystępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między 9900k a 9700k to 100e więc już wolę dopłacić a mieć spokój na dłuższy czas. Do tego płyta Asus PRIME Z390-A będzie dobra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem testy i każdy pokazuje coś innego , w wielu testach nawet 9700k wychodzi przed 9900k ale jak widać polecany jest bardziej I9 9900K .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo patrzysz na max FPS, a nie minimum FPS.

Komfort gry polega na jak najwyższym minimum FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak wymienie bo drażni fakt że momentami gdy użycie CPU jest w 100% taki chociażby AC:Odyssey potrafi dropnąć do 25-30 klatek podczas testu co mocno czuć. Teraz pytanie czy lepiej brać i7-9700k czy i9-9900k? Testy o dziwo wskazują że i7 momentami nawet prowadzi w stosunku do i9.

 

Ja na i7 4790k tez mam często 100% użycia cpu ale fps nie spada. Nie wiem w jakiej rozdziale grasz ale ja na 2560x1080 mam lock na 70 fps i spada do 55-60 jedynie. Czuć jedynie taki jakby microstutter lub to wina monitora bo w fifie tez to czuje na stałych 119 klatkach.

 

Stwierdziłem, ze z wymiana procka jeszcze się wstrzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak wymienie bo drażni fakt że momentami gdy użycie CPU jest w 100% taki chociażby AC:Odyssey potrafi dropnąć do 25-30 klatek podczas testu co mocno czuć. Teraz pytanie czy lepiej brać i7-9700k czy i9-9900k? Testy o dziwo wskazują że i7 momentami nawet prowadzi w stosunku do i9.

 

 

Podczas testu tzn benchamrka w grze zawsze ten minimaly fps jest niski. W normalnej grze w AC Odyssey ta i7 nie bedzie miec zadnych problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to widzi Stone Giant - to jest maleńki bench.

 

https://www.guru3d.com/files-get/stone-giant-public-demo,4.html

 

Ustaw sobie monitoring w czasie rzeczywistym, będziesz mieć wgląd w użycie CPU/RAM/GPU i temperatur.

 

FHD

 

4219981000_1563287897_thumb.jpg

 

UHD

 

4388008900_1563287949_thumb.jpg

 

Muszę nazbierać kapuchę na mocniejsza kartę :P

I tak w kółko :lol2:

 

https://drive.google.com/file/d/1sgj3n4SsxPTaDRdetl3ywql6-7p0I6EO/view?usp=sharing

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra postanowiłem , wczoraj na amazon prime udało wyrwać mi się za połowe ceny Gigabyte Z390 AORUS Ultra , teraz tylko zastanawiam się nad procesorem i chłodzeniem . Jeżeli bardziej wydajny w grach będzie i9 9900k to wybiore tę opcję , jeszcze zastanawia mnie dobór chłodzenia bo posiadam obudowe Enthoo Pro Fulltower w pełni uzupełnioną wiatrakami po za tym odrzuca mnie chłodzenie wodne na procesor . Zastanawiam się nad Noctua NH-D15 by ukręcić te i9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kręcić to może czekaj na nową rewizje tych 9900k lub nawet proca z dopiskiem ks. Kf bez igpu olej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kiedy ta nowa rewizja się pojawi lub te nowe z dopiskiem ks?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ks gdzieś w 3 kwartale... Nowa rewizja powinna się jak nie już to za jakiś czas pojawiać. Aktualnie z nowej rewizji są kf ale brak igpu może być solą w oku dla kogoś kto będzie chciał kupować ten procesor dla quicksync'a już nie wnikając że za brak igpu każą sobie dodatkowo płacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ks gdzieś w 3 kwartale... Nowa rewizja powinna się jak nie już to za jakiś czas pojawiać. Aktualnie z nowej rewizji są kf ale brak igpu może być solą w oku dla kogoś kto będzie chciał kupować ten procesor dla quicksync'a już nie wnikając że za brak igpu każą sobie dodatkowo płacić.

 

Już mamy 3 kwartał, a tak naprawdę, to wszystko przenieśli na kwartał 4... licząc opóźnienie intelowskie, problemy technologiczne... to z pewnością wyjdzie Q1/Q2 2020 ;)

Edytowane przez powerxenergy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zostane przy opcji 9900k , teraz pytanie czy noctua NH-D15 pozwoli dobrz podkręcić proca @5.0-5.2 ale tu dużo zależy pewnie od sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie ,jeśli dawać wiare tym przeciekom to może nawet grudzień... Słabo się starają w tym intelu :P O kwestii oc to jak wiadomo loteria, a dużo wydajniejszego powietrznego chyba się nie kupi. Daj znać jak poszło ;)

 

Pytanie czy intel nie chce ruszyć tych cen i można się jeszcze było wstrzymać do tego.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...