Skocz do zawartości
Gość

MSI B450 A-Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Kwestia czy poleci na tym 2700X bez spalenia sekcji. Na Ryzeny wersji 3xxx z dobrym biosem też oczywiście czekam.

 

Aktualnie dojdą G.Skill 2x8 3200 CL16, mam nadzieje też nie będzie problemów z odpaleniem Ryzena na XMP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu na tej płycie będzie działać i można nawet podkręcać. Ta płyta ma identyczny VRM co inne płyty MSI B45O, jak i część x470,np. gaming plus.

Odnośnie pamięci, to zależy od modelu. G.Skill dobrze sortuje kości do modułów RAM. Choć wydaje się, że sytuacja jest już znacznie lepsza, to przykładowo Ripjaws V z końcówką GVKB potrafiły nie chcieć śmigać z samego XMP, ale to zależy jaka sztuka RAMu Ci się trafi, najtańsze modele 3200mhz od G.Skill to średni wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niby to te F4-3200C16D-16GVKB, tak jest w opisie aukcji

 

Czyli mogę mieć problemo z odpaleniem... jakieś rady?

 

Produkcja feb 2019

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki nie sprawdzisz, nie będziesz wiedział jak u Ciebie będą działać. Jakie masz oczekiwania względem RAMu? Jeśli zamierzasz robić OC RAMu, to bym go zamienił na coś lepszego.

 

Odnośnie lepszego RAMu, który powinien działać bez problemu z profilu XMP, to proponowałbym Hyperxy 2x8gb 3200mhz cl16.

Do OC Ballistixy o tych samych parametrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mysle ze 3200 mnie zadowoli stockowe, ewentualnie CL15 na 3200, choc wiem ze cos było nie tak z nieparzystymi CL na Ryzenach, wiec jesli tak to 3400mhz cl16 (?) tez by styknelo. Hyperxy znalazłem 50zł droższe. Szkoda ze nie spytałem wczesniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą płytę i właśnie te ramy, bez problemu latają mi na 3200Mhz, lecz trzeba było to ustawić ręcznie w biosie. Nie wiem, może to ja trafiłem na jakiś dobry egzemplarz tych ramów. Myślę, że nawet idzie podkręcić na tej płycie Ryzena 5 3700x, który ma TDP na poziomie 65W czyli tyle ile Ryzen 2600, tak się składa że mam Ryzena 2600 i bez problemu go podkręciłem do 4,2 ghz na tej płycie. Lecz z mocniejszymi Ryśkami 3 geny już bym raczej nie ryzykował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie potrzeba mi więcej niż 3700-X ale trzeba czekać na biosy.

 

A co do ramów jak je ustawiałeś? Rozumiem, że za 1 uruchomieniem włączyły się bez XMP? Próbowałeś podkręcić?

 

Aha i jaka wersja biosu bo to też może być ważne. Wrzucę na pena sobie tą wersję.

 

Na stronie https://pl.msi.com/Motherboard/support/B450-A-PRO#support-mem-14

Nie ma obsługi F4-3200C16D-16GVKB!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co zabawne S8G4D30AESCK

 

Ballistixów też nie ma w obsłudze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cruciale o których pisałem wyżej robią na Ryzenie na płytach MSI b450 3600mhz cl14/16 ;)

Jak już pisałem Ci na priv listy QVL mają tylko charakter poglądowy, poza tym do OC nie polecam modułów Cruciala 3000mhz, bo często siedzą w nich starsze wersje Micronów E-die.

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No coz, akurat sprzedający 3200 cl16 jest na urlopie i wzialem 3000 cl15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...