Skocz do zawartości
qqlimax

[Zestaw] 2000zł Gry/M-OC/Moc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , posiadam karte graficzną Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB GDDR5 i 16gb ram ddr3. Potrzebuje dokupić do tego zestawu jakiś procesor i płytę główną ,to co mam teraz nie wyrabia już. Zwracam się z prośbą do was co by pasowało do tego zestawienia. Niżej podaje obecne komponenty .

 

 

ASUS H81M-PLUS - Obecna Płyta główna

 

Intel® Corei5-4570 CPU @ 3.20GHz 3.20GHz - Obecny Procesor

 

Antec 500W = Obecny Zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.morele.net/inventory/info/47d38ad7

 

6-rdzeniowy procek, 16 GB szybkiego RAM-u i niezła płyta główna. Można jeszcze jakiś cooler typu Fera 3 dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 2700 8/16 - 730zł

Fera3 - 99zł

MSI b450 tomahawk / Gaming Plus - 400zł

2x8GB Crucial Ballistix 3200mhz cl16 - 360zł

 

razem ok 1600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, szczerzę mówiąc to nie wiem do końca co wybrać a dokładnie to nie wiem który procek i płyta główna będzie lepsza w tym zestawieniu , + zapomniałem dodać że przydało by się od razu dokupić nową obudowe możecie jakieś polecić? Z góry sorry za problem zapomniałem totalnie o obudowie.

Edytowane przez qqlimax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, szczerzę mówiąc to nie wiem do końca co wybrać a dokładnie to nie wiem który procek i płyta główna będzie lepsza w tym zestawieniu , + zapomniałem dodać że przydało by się od razu dokupić nową obudowe możecie jakieś polecić? Z góry sorry za problem zapomniałem totalnie o obudowie.

Obudowa to rzecz gustu, nie wiem, czy chcesz z ledami, czy bez. musisz sam przejrzeć ofertę sklepów i najwyżej wrzuć tu linki, tych które Ci się podobają, a my podpowiemy, która z nich będzie najlepsza pod względem przepływu powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowo pod gry to Ryzen 5 3600 da ci większą wydajność, przynajmniej na ten moment.

 

Buda np. Signum SG1 TG, a z większym Armis AR7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowo pod gry to Ryzen 5 3600 da ci większą wydajność, przynajmniej na ten moment.

 

Buda np. Signum SG1 TG, a z większym Armis AR7.

Całe 5-10% (przy cenie 20-25% wyższej), no poza CS Go, a przy tym dostarczy masy niezapomnianych wrażeń na płytach b450 z felernymi biosami.

Proponuję przeczytać test na pure Ryzenów, szczególnie w sekcji po OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe 5-10% (przy cenie 20-25% wyższej), no poza CS Go, a przy tym dostarczy masy niezapomnianych wrażeń na płytach b450 z felernymi biosami.

Proponuję przeczytać test na pure Ryzenów, szczególnie w sekcji po OC.

 

Na tym ASrocku co podałem nie ma większych problemów - kumpel ma od paru dni takie połączenie i nie narzeka.

 

Co do wydajności - no niby tak, ale nie zawsze trafisz na sztukę, którą dobrze wykręcisz. Nie mówię, że 2700 to złe rozwiązanie (szczególnie za 7 stówek) - to już niech autor sam poczyta i przemyśli sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą być ledy aczkolwiek nie za dużo , i nie wiem za bardzo jak patrzeć żeby wszystkie te pod zespoły sie zmieściły, karta graficzna jest troche duza ;p . Szczerze mówiąc to podobają mi się te https://www.x-kom.pl/p/491808-obudowa-do-komputera-msi-mag-vampiric-010.html , https://www.x-kom.pl/p/387616-obudowa-do-komputera-fractal-design-focus-g-window-bialy.html https://www.x-kom.pl/p/377003-obudowa-do-komputera-zalman-z9-neo-plus-biala-z-oknem.html , https://www.x-kom.pl/p/442367-obudowa-do-komputera-nzxt-h500-matowa-biala.html , ale jak już mówiłem nie wiem za bardzo na co patrzec i czy nie okaże sie kiepska :D

 

Aa i co do tych procesorów to porównywałem je na benchmarku i ten 3600 wypadł troche lepiej , https://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Ryzen-7-2700-vs-AMD-Ryzen-5-3600/3957vs4040 . Oczywiście nie wiem czy prawidłowo to zrobiłem , i od razu mówię w podkręcanie to ja nie będe się bawił bo jestem w tym zielony ,chyba że kiedyś mnie coś weźmie i popróbuje ale to w dalekiej przyszłości. I pytanie jakie jest wasze zdanie co do tego, warto inwestować te pare stówek więcej czy olać i brać tego 2700?

Edytowane przez qqlimax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie kręcisz to 2700 ma dużo mniej sensu do gier - bierz 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to w takim razie procesor już załatwiony aczkolwiek jeszcze poczekam na opinie, także została sprawa z obudową i płytami głownymi , Asus Steel i TomaHawk nad nimi mam dylemat czytam sobie o nich dwóch i zdania są podzielone ,narazie zdam sie na wasze opinie o nich . Jak myślicie ?

Edytowane przez qqlimax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się wyliczyć średniej z jednego testu, te 10% jest takie umowne. Trzeba by było ograć wszystkie gry

Żeby osiągnąć takie zegary na 2700 jak w testach, trzeba lepszego chłodzenia bo taka Feta to idealna jest na stock.

Ja bym na procenty opłacalności nie patrzył, bo idąc tym tokiem rozumowania, nic poza RX 580 się nie opłaca bo to 350% ceny RTX 2070 :E

Z drugiej strony te 8/16 kusi ale nieraz brakuje jednak tych 10% w bardziej wymagających tytułach

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli też brałbyś 3600? Bo ja już nie wiem co robić :D A i jak z tymi płytami macie jakieś opinie ? ASRock B450M Steel Legend czy MSI b450 TomaHawk/Gaming Plus , i jeszcze te obudowy co wyżej podałem czy któraś z nich jest dobra. Sorry że tak kręce ale nie chce zaliczyć wtopy :D

Edytowane przez qqlimax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rzadko kupuje sprzęt w standardowych cenach, albo olx/allegro albo jakaś promka. Ostatnio były 1700 w cenie 550 zł, albo 1600 za 400. Można ew. poszukać używanego 1700 za 450 zł znajdziesz. Na twoim miejscu sam bym miał dylemat ale chyba bardziej ku 3600, chyba, że zmieniasz sprzęt co 5 lat. Zresztą, na 1060 różnice będą niewielkie bo ograniczasz moc procesora. Trzeba wziąć pod uwagę, że większość testów to 1080ti/2080ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde trochę się boję używanego sprzętu , ogólnie to już nie wiem co z tymi prockami , jak tam ma być jakaś nie wielka różnica to czy warto dopłacać ? Z drugiej strony różnica w cenie wynosi jakieś 150zł+/- to pytanie czy warto oszczędzać :D? Dodam że nie jestem jakimś mega wymagającym graczem ,który potrzebuję grać w najnowsze tytuły na epic.

Edytowane przez qqlimax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde trochę się boję używanego sprzętu , ogólnie to już nie wiem co z tymi prockami , jak tam ma być jakaś nie wielka różnica to czy warto dopłacać ? Z drugiej strony różnica w cenie wynosi jakieś 150zł+/- to pytanie czy warto oszczędzać :D? Dodam że nie jestem jakimś mega wymagającym graczem ,który potrzebuję grać w najnowsze tytuły na epic.

To bierz Ryzen 2600 (580zł) z Tomahawkiem i tyle. Na 4Ghz bez problemu ustawisz z fera3. Tam zmienia się tylko napięcie na CPU i mnożnik w biosie. Oto cała filozofia OC tego proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobra , a mógłbyś spojrzeć wyżej na te obudowy podane przeze mnie ? Nadaje się jakaś czy jakieś dziwaki wybrałem? , tak jak mówiłem żeby ta karta się zmieściła ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta z danych wynika, że ma 230mm, a każda z tych obudów ma podane 350-400mm ma kartę graficzną, więc zmieści się wszędzie. MSI ma tylko 1 wentylator i od razu trzeba dokupić 2 na przód i cena wzrośnie do 300zł ale kupisz sobie wentylatory zarządzalne PWM, jak podłączysz do płyty to będziesz mógł ustawiać ich prędkość.

 

Zalman za 300zł ma 5 wentylatorów ale nie wiem, czy zarządzalne, musiał byś gdzieś doczytać, bo może od razu jest jakiś kontroler. Wybierałbym z tych 2 obudów, chociaż pozostałe 2 też ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skusze sie chyba na tego Zalmana , czyli mówisz że ten 2600 razen starczy ? Bo podsumowując brałbym Obudowe : Zalman ,procek Ryzen 2600 ,Fera3, płyte Tomahawka i 2x8GB Crucial Ballistix 3200mhz cl16 .

Edytowane przez qqlimax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skusze sie chyba na tego Zalmana , czyli mówisz że ten 2600 razen starczy ? Bo podsumowując brałbym Obudowe : Zalman ,procek Ryzen 2600 , płyte Tomahawka i 2x8GB Crucial Ballistix 3200mhz cl16 .

Tak, teraz Ryzen 2600 jest za 529zl na x-kom. Tylko jego trzeba kręcić, chociaż na 4Ghz.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz ,że dam radę z jakimś poradnikem ogarnąć to bez problemu ? :P A i jeszcze jedno pytanie (tak wiem macie mnie dosyć^^) mam tylko bo przeczytałem ,że wiatraki w tym zalamnie są na wtyczke molex i jest to niby ich wadą. W sumie nie znam się i nie wiem czy to naprawdę duża wada czy nie . Teraz to już mam dylemat poczytałem trochę i nie wiem już czy nie lepiej będzie kupić tej obudowy co kolega wcześniej podał SilentiumPC-Armis-AR7 TG-RGB albo Sharkoon co kolega wyżej też wpadła mi w oko/. Jak myślicie?

Edytowane przez qqlimax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na molex to na 99% nie zarządzalne czyli beda obracać się z maksymalna prędkością, wiec będzie głośno. Sam mam sharkoon tg5 rgb i mogę polecić. Spc to tez dobre obudowy.

 

Z oc sobie poradzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i spoko , jak bym się zdecydował na tego Sharkoon TG5 to musiałbym dokupywać jakies wiatraki? czy wszystko już tam jest jak należy ;p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma 4 wentylatory, tylko najlepiej wersję RGB za 319zł https://www.x-kom.pl/p/407495-obudowa-do-komputera-sharkoon-tg5-rgb.html

ponieważ ma też kontroler i po podłączeniu do płyty sterujesz prędkością tych wentylatorów z biosu i ich podśwetleniem z programu MSI Mystic. (MSI b450 tomahawk/Gaming Plus)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...