Skocz do zawartości
Expande

Karta do 1500?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Parę tygodni temu pytałem o kartę używaną do 500 zł, jednak zmieniła się koniunktura , postanowiłem trochę pokombinować i kupić lepszy komputer

Większość komponentów mam już wybraną, został dobór karty i jestem ZIELONY

No bo tak - nie będę w ciągu 2-3 lat na pewno wymieniał jej na nowszy model więc zależało by mi na tym żeby przez ten czas możliwie korzystać z niej bez obaw

Ogólnie lubię AMD i będę opierał komputer na procku Ryzen 2600 zatem myślałem nad nowym RX 5700 który wydaję się być dla mnie świetny pod względem jakość/cena

Ale potrzebuje opinii jakiś mądrych głów , Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Parę tygodni temu pytałem o kartę używaną do 500 zł, jednak zmieniła się koniunktura , postanowiłem trochę pokombinować i kupić lepszy komputer

Większość komponentów mam już wybraną, został dobór karty i jestem ZIELONY

No bo tak - nie będę w ciągu 2-3 lat na pewno wymieniał jej na nowszy model więc zależało by mi na tym żeby przez ten czas możliwie korzystać z niej bez obaw

Ogólnie lubię AMD i będę opierał komputer na procku Ryzen 2600 zatem myślałem nad nowym RX 5700 który wydaję się być dla mnie świetny pod względem jakość/cena

Ale potrzebuje opinii jakiś mądrych głów , Pozdrawiam

Na razie RX5700 to tylko referenty - z wentylatorem promieniowym(turbina),niestety są głośne i gorące.Pierwsze autorskie konstrukcje RX5700 mają się pojawić w sierpniu

Do 1500 zł RTX 2060 z nowych,używki to GTX 1080,nic lepszego w tej cenie od wymienionych nie kupisz

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od paru dni dostępny jest PROGRAMOWY mod dla navi - powerplay tables

dzięki temu modowi , nie tracąc gwarancji itp. itd. można kartę już ładnie podkręcać

ALE RÓWNIEŻ ŁADNIE UNDERVOLTOWAĆ - co to daje? a mianowicie karta na fabrycznej turbince może być równie wydajna , za to żreć 1/3 energii mniej , zbić temperatury rdzenia o 10'C a przez to i wyciszyć kartę

tu przykładzik na mocniejszej wersji XT

Edytowane przez misiekbury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh jak ktoś chce mieć lepsze chłodzenie niż referenty które wyjdą za 2 m-ce? zakup turbinki i wymiana chłodzenia na morpheus II z wentylatorami 2x 120mm - lepszego chłodzenia i tak pewnie nie będzie :) ale niestety koszt ok. 300 pln.

 

https://imgur.com/a/N7kLgVJ

 

Odnośnie CPU zastanów się nad 3600 - zmiany w archi są znaczące w stosunku do 2600.

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu brałbym 2060 super zamiast zwykłego 2060. Radeony pod względem chłodzenia są kiepskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem testy nowych 3600 i zastanawiam się czy warto dopłacać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...