Skocz do zawartości
M4liniaak

Upgrade obecnego procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam obecnie i5 4690k 4.4Ghz +980ti. Chodzi to na płycie ASRock z97 fatality z 8gb 1600mhz (trochę śmieszne pamięci). Planuję zmienić procek ram i płytę ( na r5 3600+b450+3200mhz). I teraz mam 2 pytania :

1) czy mając chłodzenie dark rock 3, będzie możliwość połączenia go z ryzen'em?

2) czy jest to gra warta świeczki pod względem wydajności /cena (obstawiam że swój obecny zestaw sprzedam za około 700zł?)

 

P.s komp głowie służy do grania w nowe i stare tytuły , chociaż korzystam też z programów CAD I GIS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, Dark Rock 3 na AM4 spokojnie może siedzieć.

2. Zgodnie z tym, co mówi xtn, sprawdź kwestie działania płyty głównej z procesorem. Tomahawk B450 i Gaming Plus działają dobrze, ale jak czytałem ostatnio, nie ma co myśleć o OC procesora. Samo OC jest zaś możliwe dopiero przy płytach X570, które kosztuję +300/400/500 zł więcej. Na wielu płytach pojawiał się tez problem z samym uruchomieniem. Na pewno będzie to naprawiane wraz z aktualizacjami, ale nie wiadomo, kiedy i jak dobrze będzie działać.

 

Taki upgrade zawsze ma jakiś sens, wytłumaczenie. Kwestia bardziej:

1. Jaki masz budżet?

2. Na teraz możesz spróbować wsadzić u siebie dodatkowe 8 GB RAM. Te 8 GB musi robić wąskie gardło przy podkręconym procku i grafice 980Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasowo nie spieszy mi się bardzo, bo wiadomo obecny zestaw też daje rade. Może za 2, 3 miesiące naprawią problemy aktualizacjami i cenowo może się ustabilizują to wtedy kupię części. Mój budżet to po sprzedaniu obecnych podzespołów będzie w granicach 1800 zł. Dodatkowo w przyszłym roku planuje kupić używkę 1080ti/2080ti w zależności od cen, a te karty już będą ograniczane przez obecną i5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...