Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

 

Kilka dni temu zakupiłem dysk https://www.bol.com/nl/p/samsung-970-evo-plus-m-2-500gb-ssd/9200000104794054/?Referrer=ADVNLGOO002013-G-75783393323-S-645095166844-9200000104794054&gclid=CjwKCAjw67XpBRBqEiwA5RCocXQXPmx6rIqEdZvczzJsOa-K5QFCRHO3HGIm_YMAHKbNSj9djGaK9hoC-qwQAvD_BwE

 

jednakże przez moje rozgarnięcie zapomniałem o wejściu na niego, którego moja płyta główna nie posiada: link do płyty : https://proline.pl/msi-h310m-pro-vdh-plus-ddr4-1151-p1357028

dlatego po poradach na innych forach dostałem wiadomość by kupić adapter, który zakupiłem : link : https://www.megekko.nl/product/0/994719/Akasa-AK-PCCM2P-01-Intern-M-2-interfacekaart-adapter?r=googleshopping&gclid=CjwKCAjw67XpBRBqEiwA5RCocUIhbzxs6R-LG8rfjVQzFgC_CG5lrxOaPZmknkEOXO0t8azeQQtYiRoCJfcQAvD_BwE

 

Jednakże osoba, która mi dała takie wskazówki wydaje mi się, że nie sprawdziła mojej płyty głównej, bo teraz po przeczytaniu kilku rzeczy wiem, ale mogę się mylić, że wejście pcie, które mi zostało to x1, a adapter ten by działać/podłączyć potrzebuje przynajmniej x4.

 

Nie wiem co mam z tym faktem teraz zrobić, bo może się okazać, że to ja podpinam go w złe miejsce. Licze na pomoc, a ponieżej załączam zdjęcie tego wejscia, do którego wydaje mi się, że powinno się ten adapter podpiąć. Z góry dziękuje za wskazówki;x

https://zapodaj.net/4c428177df4a0.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wymontować kartę graficzną i wsadzić adapter do slotu x16 ;)

 

 

A tak bardziej serio, to dałeś ciała koncertowo. Do tej płyty (pomijając "rozwiązanie" wyżej) nie podłączysz w sensowny sposób tego dysku.

Niby są adaptery do slotów x1 (KLIK) ale na Twojej płycie dysk wtedy będzie osiągać piorunująco wolne transfery nie przekraczające 400MB/s.

 

 

Potrzebujesz do czegoś osiągów NVMe? Jeżeli nie wiesz, to oddaj dysk razem z adapterem i weź zwykłe SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wymontować kartę graficzną i wsadzić adapter do slotu x16 ;)

 

 

A tak bardziej serio, to dałeś ciała koncertowo. Do tej płyty (pomijając "rozwiązanie" wyżej) nie podłączysz w sensowny sposób tego dysku.

Niby są adaptery do slotów x1 (KLIK) ale na Twojej płycie dysk wtedy będzie osiągać piorunująco wolne transfery nie przekraczające 400MB/s.

 

 

Potrzebujesz do czegoś osiągów NVMe? Jeżeli nie wiesz, to oddaj dysk razem z adapterem i weź zwykłe SATA.

 

 

Z tą podmianą to super pomysł, ale podziękuje xD

 

Dałem ciała, bo na początku myślałem, że mam zupełnie inną płyte główną i tamta miała wejście na m2 xD

Dysku zwrócić już nie mogę, a korzystać z takiej mocy jaką da mi dzięki tej przejściówce mija się z celem. Czyli są tylko dwa wyjścia: Zostawić karte na kiedyś albo wymienić płytę główną, a może ktoś ma inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak zagadał do obsługi sklepu i zapytał, czy na pewno nie dałoby się zwrócić - a jak nie, to wymienić na inny na normalne SATA, jakiś 1TB. To byłby najbardziej optymalny wariant w tej sytuacji.

 

 

Bo inaczej jedna bezsensowna inwestycja (nie odpisałeś po co Ci NVMe - a to najprawdopodobniej oznacza, że wziąłeś ten dysk kompletnie bezcelowo) ciągnie za sobą dalsze. W efekcie wiadro kasy w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do powodu kupna dysku to potrzebowałem drugiego, bo niedawno kupiony komputer, a wtedy szkoda było mi dorzucić kilka stówek na dodatkowy dysk. Chciałem troszke szybszy dysk, a wtedy znalazłem jego w znośnej cenie i w tamtym momencie myślałem, że mam na to złącze w płycie wiec bez zastanowienia go wybrałem. Pogadam ze sklepem i może się uda zwrócić, ale w to wątpię;x Cóż, dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zwroty mogą patrzeć niechętnie kiedy nie muszą, ale na wymianę na coś innego już dużo bardziej. Spróbuj przycisnąć :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...