Skocz do zawartości
Agaton70

Jaki laptop ogólnozadaniowy do 2000?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję laptopa do 2000 zł, który będzie przeznaczony raczej do prostych zadań jak oglądanie filmów, przeglądanie internetu czy korzystanie z prostych programów i grania w starsze gry. Przyda mi się on też na studia. Laptop nie musi mieć windowsa, ale powinien mieć dysk SSD (może być 120 GB). Chciałbym też aby miał matryce IPS i I3 8 generacji. Przekątna matrycy to standardowe 15,6''. Mam też pytanie do was. Jak wypada i3 8 generacji do i5 w laptopach w tej cenie? Czy warto dopłacać? I czy warto mieć kartę graficzną (oprócz tej zintegrowanej). Znalazłem takiego laptopa: https://www.x-kom.pl/p/488841-notebook-laptop-15-6-lenovo-ideapad-330s-15-i3-8130u-8gb-240-m535-szary.html Czy znajdę coś lepszego w tej cenie? Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Agaton70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Ideapad 330s-15 Ryzen 5/8GB/240/Win10 Szary 2049 zł

Praktycznie jest to ten sam model który podałeś lecz w wydajniejszej konfiguracji. Procesor na poziomie i5U 8 generacji, aluminiowa obudowa, matryca FULL HD IPS, zintegrowana grafika Vega 8 wydajniejsza od R5 którą podałeś.

 

Ewentualnie taniej ten sam model z mniejszych dyskiem

Lenovo Ideapad 330s-15 Ryzen 5/8GB/120/Win10 Szary 1899 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i3-8130U-vs-AMD-Ryzen-5-2500U/m468020vsm378273 Opłaca się dorzucić do ryzena? Czy różnica będzie zauważalna? Szkoda tylko, że wersja 240 GB nie jest w promocji bo jednak 120 GB to trochę mało . Niepotrzebnie jest tutaj windows 10. Wolałbym coś bez windowsa bo zawyża tylko cenę. Edytowane przez Agaton70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tak, tym bardziej dostajesz jeszcze wydajniejszą grafikę zintegrowaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. W takim razie zawęziłem swój wybór do tych dwóch laptopów: https://www.x-kom.pl/p/488841-notebook-laptop-15-6-lenovo-ideapad-330s-15-i3-8130u-8gb-240-m535-szary.html oraz https://www.x-kom.pl/p/445098-notebook-laptop-15-6-lenovo-ideapad-330s-15-ryzen-5-8gb-120-win10-szary.html Niestety wersja z 240 GB dysku SSD jest o 150 zł droższa co nie jest opłacalne a myślę, że 120 GB mi wystarczy. Jakoś to przeboleje xD

Szkoda tylko, że ten drugi ma windowsa bo nie jest mi on potrzebny, ale mimo wszystko chyba nie kupię czegoś równie dobrego w tej cenie. Co waszym zdaniem się opłaca wybrać?

Edytowane przez Agaton70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie jeszcze na:

Acer Aspire 5 i3-8145U/8GB/256/Win10 IPS Srebrny za 2099zł

Z matrycą IPS, 240GB dyskiem SSD i podświetlaną klawiaturą. Niestety laptop jest z systemem i 100zł pow. budżetu.Z tych co podałeś wybór dosyć trudny bo i3-8130U jest tańszy, a z drugiej strony Ryzen wydajniejszy. Pamiętaj też że czasy pracy na aku w 330s nie będą zachwycały (dwu komorowy akumulator o niedużej pojemności ).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zdaję sobie z tego sprawę przemekan. Liczę się z tym, ale i tak ciężko znaleźć coś lepszego w cenie 1900 zł niż ten Lenovo Ideapad 330s z ryzenem 5. Na tą chwilę skłaniam się właśnie ku temu laptopowi, ale sprawa jest cały czas otwarta. Jak myślicie? To dobry wybór? Potrzebuję upewnienia. A może jest coś lepszego do 2000

Edytowane przez Agaton70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic tutaj się nie zmieni, jak podałem możesz wybrać po prostu konfigurację z większym dyskiem SSD. Zawsze w razie czego jest 14 dni zwrotu przy zakupie internetowym, lecz uważam że model będzie trafiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra laptop i to w dobrej cenie. Dysk SSD możesz zmienić samemu na większy a sam laptop to klasa droższych modeli takich jak MateBook, czy Aspire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Teraz jestem pewny swojego wyboru. Jutro go zamawiam. Jeszcze raz dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem o tym xD. Jeszcze raz dzięki za pomoc. Szkoda tylko, że ten windows jest. Wolałbym większy SSD, ale to najwyżej wymienię we własnym zakresie. Nie ma z tym problemu. A procesor i kartę zintegrowana raczej ciężko a nie opłaca się dorzucać 150 zł żeby mieć wersje 240 GB bo sprzedając ten dysk, który dostanę i po dorzuceniu 150 zł będę mógł pozwolić sobie na pojemniejszy (o ile ktoś kupi 120 GB dysk SSD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz miejsce na dodatkowy dysk SSD PCie więc przyszła rozbudowa to żaden problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie? Może lepiej kupić wersje z dyskiem twardym talerzowym 1 TB i potem dokupić sobie właśnie na złączu M2 120 GB na system. I gdy będę miał system zainstalowany na talerzowym to mogę ten sam z licencją pobrać ze strony windows i zainstalować na M2? Dobrze myślę? Informatyka to nie jest mój konik także wybaczcie jeśli się mylę. A taki M2 120 GB można kupić spokojnie za około 100 zł także i tak lepiej na tym wyjdę. Czy może wybrać wersję 120 GB SSD i dołożyć sobie M2? I co wtedy z gwarancją? Jeszcze ostatnie pytanie. W tym laptopie po podłączeniu dysku na M2 będzie on działał jako PCIe a nie jako sata tak? Bo wiem, że czasami w laptopach są złącza M2, ale one i tak działają jako sata i nie mają takich szybkości odczytu jak jest to w PCIe

Edytowane przez Agaton70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też w sumie starego twardziela 500 GB. Może z niego zrobić po prostu dysk zewnętrzny? Mogę na nim instalować gry itd.? I potem podłączając go do laptopa po prostu sobie grać?

Edytowane przez Agaton70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Agaton24 z Windowsem, to prawda. Obecnie możesz sobie pobrać obraz systemu z internetu i zainstalować. Nie musisz instalować systemu najpierw na HDD, a później na SSD, tylko od razu tam gdzie chcesz docelowo (nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem).

Z m.2 i PCIe masz rację.W Twoim przypadku do 2k zmieścisz się w takiej konfiguracji:

Lenovo Ideapad 330s-15 i3-8130U/8GB/1TB M535 Szary za 1699zł

i do tego można dorzucić: ADATA 256GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro za 219zł.

Wyrabiasz się w budżecie i masz dwa dyski.Moim zdaniem 120GB obecnie to raz że mało, a dwa jest nieopłacalna pojemność (przy tych cenach dysków).

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet można trochę naciągnąć bo myślę, że laptop w tej konfiguracji byłby lepszy: https://www.x-kom.pl/p/445096-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-330s-15-ryzen-5-8gb-1tb-win10-szary.html. I do tego ten dysk na M2 co podałeś. Czy może wybrać wersję 120 GB SSD i do tego dorzucić jeszcze 250 GB SSD M2? System i tak bym zainstalował na M2 bo jest szybszy. Chodzi mi o to czy opłaca się brać 120 GB SSD do tego M2 czy 1 TB HDD? Bo te 370 GB by mi wystarczyły, ale nie wiem jak z szybkością np. w grach (To tylko przykład) itd. skoro to na HDD będzie zainstalowane. 120 GB SSD czy 1TB HDD? Jak myślicie? Docelowo i tak będę chciał kupić SSD M2 do tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie? Może lepiej kupić wersje z dyskiem twardym talerzowym 1 TB i potem dokupić sobie właśnie na złączu M2 120 GB na system. I gdy będę miał system zainstalowany na talerzowym to mogę ten sam z licencją pobrać ze strony windows i zainstalować na M2? Dobrze myślę? Informatyka to nie jest mój konik także wybaczcie jeśli się mylę. A taki M2 120 GB można kupić spokojnie za około 100 zł także i tak lepiej na tym wyjdę. Czy może wybrać wersję 120 GB SSD i dołożyć sobie M2? I co wtedy z gwarancją? Jeszcze ostatnie pytanie. W tym laptopie po podłączeniu dysku na M2 będzie on działał jako PCIe a nie jako sata tak? Bo wiem, że czasami w laptopach są złącza M2, ale one i tak działają jako sata i nie mają takich szybkości odczytu jak jest to w PCIe

 

Wymiana nie będzie wpływać na gwarancję jeżeli zostanie wykonana prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD w grach jako takiej "szybkości" nie dodaje- sprawia tylko że gra i poziomy ładują się szybciej.

Weź jednak pod uwagę, że ten 330s-15 nie nadaje się zbytnio do gier.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja z Ryzen 5 do mniej wymagających się spokojnie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemekan ja to doskonale wiem i nie będzie raczej służyć (wyjątkiem mogą być jakieś starsze gry, które pójdą na win10), ale z prostych programów będę korzystał i tam wpływa przy ładowaniu pliku, który jest na SSD sata. Dysk SSD M2 w przyszłości będę chciał dodać na pewno tylko nie wiem czy teraz brać 1TB HDD czy 120 GB SSD

 

Wymiana nie będzie wpływać na gwarancję jeżeli zostanie wykonana prawidłowo.

Ok. Myślę, że dam radę bo to tylko rozkręcenie lapka i wpięcie kości także wielkiej filozofii tutaj nie ma

Edytowane przez Agaton70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...