Skocz do zawartości
Raven325

HPET

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiedziałem w jakim dziale napisać, jeśli w złym to proszę o przeniesienie tematu.

 

Moje ustawienia:

- W UEFI mam opcję: ACPI HPET TABLE na Enabled,

- W Menadżer urządzeń -> Urządzenia systemowe mam "Czasomierz zdarzeniowy wysokiej precyzji",

- Uruchamiając CMD (jako admin) i wpisując: bcdedit /deletevalue useplatformclock wyskakuje mi komunikat "Nie można odnaleźć elementu",

czyli wychodzi na to że w UEFI mam HPET włączony a pod Windows 10 wyłączony i tak miałem cały czas.

 

Zrobiłem sobie test i ustawiłem w UEFI opcję ACPI HPET TABLE na Disabled, skutkowało to tym, że w Menadżer urządzeń -> Urządzenia systemowe nie było już "Czasomierz zdarzeniowy wysokiej precyzji" z tego rozumiem ze udało mi się HPET wyłączyć.

 

Moje pytanie od powyższego opisu jest takie, czy to normalne, że wyłączając HPET w UEFI a w Windows 10 zostawiając standardowo wyłączony miałem niższy minimalny FPS w grach (przetestowałem tylko Fortnite) niż mając HPET włączony w UEFI a pod Windowsem wyłączony?

Edytowane przez Raven325

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz brzmi: tak.

 

Ok dzięki wielkie za odpowiedź, trochę zawile to opisałem wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to mój komputer po włączeniu HPET, nie chciał ani filmu, muzyki czy gry odpalić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jakie jest optimum dla wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam na mojej platformie z sygnatury najlepszą płynność rozgrywki mam na włączonym HPET w biosie a wyłączonym pod windą, szczególnie w Wiedzminie 3 to odczuwam bo przy wyłączonym HPET tu i tu w novigradzie mam szarpanie obrazu przez procesor a po włączeniu w bios i zostawionym wyłączonym pod windowsem problemu nie ma. W ramach ciekawostki na niektórych płytach po wyłączeniu HPET w biosie nie da się odpalić systemu, po włączeniu komputera jest tylko czarny ekran i dioda od cpu.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...