Forum PCLab.pl: Plyta do OC 9900k - jakość/cena - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Plyta do OC 9900k - jakość/cena

#1 Użytkownik jest niedostępny   Mario24 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 16 Lipiec 2019 - 18:27

Witam

Wkrótce chcę złożyć nowego PC i zastanawiam się nad i9 9900k. Mam więc do Was takie pytanie: Jaka płyta główna będzie najbardziej opłacalna do OC i9 9900k pod względem jakości/ceny?
Cooler chciałem zostawić ze starego PC, więc procek będzie chłodzony dark rock pro 3

#2 Użytkownik jest niedostępny   Walker1982 

• I'm the one who knocks
  • PipPipPipPip

Napisany 21 Lipiec 2019 - 11:19

Ze swojej strony mogę polecić Gigabyte Aorus Pro. Dobrze wykonana płyta z porządnie chłodzoną sekcją. Zastanawiałem się jeszcze nad MSI Meg Ace i Aorus Master ale jeśli chodzi o kwestię jakość cena wybrałem Pro. Z tym że ja póki co siedzę na stock bo na loterii silikonowej chyba przegrałem i za dużo z proca nie wyciągnę.

Ten post był edytowany przez Walker1982 dnia: 21 Lipiec 2019 - 12:58

#3 Użytkownik jest niedostępny   Pawelec7 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Lipiec 2019 - 11:26

UP

Co na 5GHz procek Ci nie pójdzie?

#4 Użytkownik jest niedostępny   Walker1982 

• I'm the one who knocks
  • PipPipPipPip

Napisany 21 Lipiec 2019 - 12:59

Patrzyłem na temperatury pod Real Benchem i już przy stockowych dochodzi do osiemdziesięciu paru. W Prime było już ponad 90. Pewnie poszedł by na 5Ghz ale te pare Mhz jakoś nie robi mi różnicy. Pewnie że chciałbym 5Ghz ale czy jest sens męczyć proca tempami i napięciem dla gier? Wydajności póki co mi nie brakuje. Pewnie jak będzie chwila wolnego czasu to sprawdzę co można z niego wycisnąć czy trafiłem paścia i to już koniec jego możliwości.

#5 Użytkownik jest niedostępny   .::DOOMINIQS::. 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 08 Sierpień 2019 - 14:59

Jakie masz chłodzenie? Sam chciałem zmienić na i9 9900k ale nie chcę takiej grzałki :/

#6 Użytkownik jest niedostępny   Passt 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 08 Sierpień 2019 - 16:10

Zobacz postMario24, o 16 Lipiec 2019 - 18:27, napisał(a):

Witam

Wkrótce chcę złożyć nowego PC i zastanawiam się nad i9 9900k. Mam więc do Was takie pytanie: Jaka płyta główna będzie najbardziej opłacalna do OC i9 9900k pod względem jakości/ceny?
Cooler chciałem zostawić ze starego PC, więc procek będzie chłodzony dark rock pro 3

Ten cooler jest za słaby do 9900K.
Najlepiej do tego proca brać jakieś dobre 280 mm AiO.

#7 Użytkownik jest niedostępny   JohnCassidy 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 08 Sierpień 2019 - 16:45

Cześć!
Potwierdzam to co powiedzieli przedmówcy. Mam 9900KF i Z390 Aorus PRO.
Płyta jak za swoją cene super, chłodna i ciągnie i9 bez najmniejszych problemów (u mnie 5.0 na offset +40mv).
Co do temperatur CPU:
W benchach takich jak Prime95 small FFTs jest bardzo gorąco (100 stopni na luzie po OC na średniawym chłodzeniu). W gierkach jest "normalnie", maks 60-70 stopni jak wszystkie wątki są obciążone.
W zamian za te temperatury, które są w moim odczuciu nie takie straszne jak je malują, otrzymuje się kompletnie bezkompromisową (serio!) wydajność co dla mnie jest "fair deal".
Dodam, że poprzednio miałem 4790k i po OC też się grzał podobnie.
Co do chłodzenia, dobre AiO 280 lub 360 (np kraken x62/72) polecane.
Sam będe się przesiadał na coś takiego z obecnego Master Liquid Lite 240.

#8 Użytkownik jest niedostępny   .::DOOMINIQS::. 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 08 Sierpień 2019 - 16:58

Gamer Nexus polecają właściwie tylko gigabyte :E
https://www.youtube....h?v=v5NDtS8za8g

Patrząc przez pryzmat mojej obecnej taniej płyty na H87 na której spokojnie idzie 4.6Ghz utrzymać. Moim zdaniem postawię na aorus pro. Gigabyte nie dają rady w podkręcaniu pamięci ale czy jest jakaś realna różnica między 3866 a np 4200MHz w przypadku intela? W codziennym użytkowaniu żadna.

Ten post był edytowany przez .::DOOMINIQS::. dnia: 08 Sierpień 2019 - 16:59

#9 Użytkownik jest niedostępny   JohnCassidy 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 08 Sierpień 2019 - 17:15

Jestem tego samego zdania co Gamer Nexus, Gigabyte pozamiatał jeżeli chodzi o płyty na chipsetcie z390.

Co do ramu, tu jest dobry test: cilck
Moje ramy (BLS2K16G4D32AEST) ruszyły na 3400 bez zmiany napięć i timmingów więc nie jest zle w tej kwesti z Gigabyte.
Jakbym podnosił napięcię to pewnie bym je wykręcił wyżej ale zwyczajnie na razie nie chce, może później :)

#10 Użytkownik jest niedostępny   DyndaS 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Sierpień 2019 - 18:15

Też swtoję przed wyborem mobo, lecz pod 8700k na ten moment, a może i na stałe. Ogólnie dylemat pomiędzy aorus z390 pro bez wifi za niecałe 800 zł czy dopłata do ultra za niecałe 1100 bądź około 1250 za master. WiFi i BT niby mi nie potrzebne w tej chwili, ale by się niby może przydało kiedyś. No ale jak mam dać za pro z wifi 900 zł, to chyba wolę już dopłacić do ultra po prostu.

Pro jednak wizualnie wygląda trochę biednie, lecz ackeptowalnie. Ultra i master już bardzo fajnie.

Nie wiem też ile na danym mobo posiedzę, bo może rok i zmienię na inną podstawkę czy coś :P

Tak się też zastanawiam nad opłacalnością ultra vs master. Ultra ma na pewno te lepsze radiatory. Pytanie jak dużo to daje w praktyce. Tak samo czy ta sekcja jest lepsza, gorsza czy po prostu porównywalna :hmm:

#11 Użytkownik jest niedostępny   .::DOOMINIQS::. 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 08 Sierpień 2019 - 18:24

z tego co się orientowałem to sekcja zasilania jest taka sama. Wątpie żeby to płyta (nawet pro) była problemem przy podkęrcaniu proca na maksa.
Z kolei z tego co mówili w gamers nexus pamięci poszły tak samo na pro i master jedynie na xtreme poszły wyżej ale to zupełnie inna cena :E

link

P.S. ja tam wifi nie ufam :D

Ten post był edytowany przez .::DOOMINIQS::. dnia: 08 Sierpień 2019 - 18:27

#12 Użytkownik jest niedostępny   DyndaS 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Sierpień 2019 - 19:38

Co do OC CPU, to bym się nie martwił na żadnej z tych mobo wiadomo. Bardziej mnie zastanawiają inne aspekty.

Rozsądna "niedroga" opcja, to PRO bez wifi, ale ultra za te 250-300 zł więcej wygląda dużo ładniej i ma trochę bajerów i może to złoty środek? No a może jak już się rzucam na ultra to dołożyć kolejne 150 do master :lol2:

Co do WiFi, to nie wiem, bo sam też używam kabla, ale chodzi o wifi i bt, a może bardziej to drugie. Potem będę potrzebował, a nie będę miał, to będę się irytował, że nie dopłaciłem :lol2:

#13 Użytkownik jest niedostępny   .::DOOMINIQS::. 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 08 Sierpień 2019 - 20:41

Zobacz postDyndaS, o 08 Sierpień 2019 - 20:38, napisał(a):

Co do OC CPU, to bym się nie martwił na żadnej z tych mobo wiadomo. Bardziej mnie zastanawiają inne aspekty.

Rozsądna "niedroga" opcja, to PRO bez wifi, ale ultra za te 250-300 zł więcej wygląda dużo ładniej i ma trochę bajerów i może to złoty środek? No a może jak już się rzucam na ultra to dołożyć kolejne 150 do master :lol2:

Co do WiFi, to nie wiem, bo sam też używam kabla, ale chodzi o wifi i bt, a może bardziej to drugie. Potem będę potrzebował, a nie będę miał, to będę się irytował, że nie dopłaciłem :lol2:

Znam tę dorgę do zaracenia portfela :P Parę lat temu wybrałem taniego asrocka zamiast czegoś z z97 i nie żałuję. Teraz pewnie zrobię podobnie jeśli w ogóle zdecyduje się na zmianę. Ja dużej różnicy w wyglądzie nie widzę, ale jeśli masz kompa w widocznym miejscu i masz na niego patrzeć przez cały czas i myśleć ech mogłem dopłacić 250zł to decyzja należy do Ciebie :P
P.S. Masz już dobrane pamięci?

Ten post był edytowany przez .::DOOMINIQS::. dnia: 08 Sierpień 2019 - 20:41

#14 Użytkownik jest niedostępny   JohnCassidy 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 08 Sierpień 2019 - 20:58

IMO pro już wygląda bardzo ładnie. Szczególnie połaczenie białego podświetlenia i przydymionej szyby w meshify :)

#15 Użytkownik jest niedostępny   DyndaS 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Sierpień 2019 - 21:25

Zobacz post.::DOOMINIQS::., o 08 Sierpień 2019 - 21:41, napisał(a):

Znam tę dorgę do zaracenia portfela :P Parę lat temu wybrałem taniego asrocka zamiast czegoś z z97 i nie żałuję. Teraz pewnie zrobię podobnie jeśli w ogóle zdecyduje się na zmianę. Ja dużej różnicy w wyglądzie nie widzę, ale jeśli masz kompa w widocznym miejscu i masz na niego patrzeć przez cały czas i myśleć ech mogłem dopłacić 250zł to decyzja należy do Ciebie :P
P.S. Masz już dobrane pamięci?

No tak można dokładać w nieskończonać i można dostać bólu dupy na 2 sposoby:

1) Ból dupy, że się jednak nie dołożyło
2) Ból dupy, że wydało się aż tyle kasy bez sensu :lol2:

Obecnie mam od dawna mobo Z370I Strix, ale wracam do ATX :P

Pamięci mam Corsair Vengeance RGB 2x8GB 3466Mhz CL16 na b-die.

Pro wydaje się być rozsądną opcją. Szkoda, że te radiatory na dyski zrobili takie szkaradne.

Ten post był edytowany przez DyndaS dnia: 08 Sierpień 2019 - 22:00

#16 Użytkownik jest niedostępny   S.N.O.R.K. 

• A.N.U.N.N.A.K.I.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Sierpień 2019 - 23:47

...najgorsze jest to, że nic nie pomaga na taki przypadek 4 liter...
...chyba, że nowe graty do PC, wtedy na jakiś czas przechodzi.

Widzę, że Aorus PRO 390 od Żygabajta sporo namieszał, jest w przyzwoitej cenie, ogarnia i9 i nie najgorzej wygląda, sam się zastanawiam. Choć jeszcze myślę o Tajchi lub MSI Gaming pro Carbon, co mślicie?

#17 Użytkownik jest niedostępny   .::DOOMINIQS::. 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 09 Sierpień 2019 - 07:38

Ja na to patrzę od strony OC, a skoro na każdej proc pójdzie tak samo, a pamięci prawie tak samo to już jest kwestia wyglądu i dodatkowych „ficzerów”, które są Ci potrzebną, bądź nie. Ja jakbym miał teraz wybierać to brałbym pewnie GB Pro, może może Taichi.

#18 Użytkownik jest niedostępny   Szark123 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 09 Sierpień 2019 - 08:29

Żadna płyta na to nie pozwoli jeśli nie trafisz do grona osób , które trafiają na dobre sztuki i9 9900k. Ja walczyłem tydzień czasu by ustabilizować i9 9900k na Z390 Aorus ULTRA i skończyło się że wróciłem na stockowe ustawienia bo do uzyskania 4.9 musiałem podbijać do prawie 1.4vcore a o 5.0 nawet nie myślałem.

#19 Użytkownik jest niedostępny   .::DOOMINIQS::. 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 09 Sierpień 2019 - 09:09

Zobacz postSzark123, o 09 Sierpień 2019 - 09:29, napisał(a):

Żadna płyta na to nie pozwoli jeśli nie trafisz do grona osób , które trafiają na dobre sztuki i9 9900k. Ja walczyłem tydzień czasu by ustabilizować i9 9900k na Z390 Aorus ULTRA i skończyło się że wróciłem na stockowe ustawienia bo do uzyskania 4.9 musiałem podbijać do prawie 1.4vcore a o 5.0 nawet nie myślałem.

Czyli jak zawsze do testów poleciały najlepsze sztuki do sklepów gorsze.. tym bardziej szkoda kasy na kosmiczne płyty.

#20 Użytkownik jest niedostępny   JohnCassidy 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 09 Sierpień 2019 - 09:58

Moim zdaniem 9900k nie lubi OC przez fixed voltage, duzooo lepiej sie kreci przez offset.

Jakby ktos chciał moje ustawienia to dajcie znac, chetnie sie podziele :-)

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3