Skocz do zawartości
Krecony88

Ryzen 5 3600, B450 Tomahawk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Niestety ceny RAM zaczęły rosnąć, nie będę dłużej zwlekał z wyborem. Zmieniam platformę, wybór padł na ryzena 3600, do tego b450 tomahawk.

Szukałem po necie różnych opinii i testów (stąd HyperX 3333) Ostatecznie wybrałem poniższe modele, będę wdzięczny za pomoc w wyborze:

 

Corsair 16GB 3000MHz Vengeance LPX Black CL15 - 329 PLN (cena :D)

G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V CL15 - - 530 PLN (b-die?)

HyperX 16GB 3333MHz Predator Black CL16 - 400 PLN (podobno dobrze kręcą się na tej płycie)

 

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.ceneo.pl/76446648

 

Ballistix (BLS2K8G4D32AESBK) na Micronach E-die zjadają wszystko inne w tej półce cenowej.

 

Te Patrioty które @The-Wraith polecił też wyglądają interesująco.

Edytowane przez bowipl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Crucial Ballistix 3200 cl16, "lubią" się z Ryzenami i latają na 3600mhz na Ryzen 3600 też są takie wpisy na forum. Co do twojego wyboru, to zanim kupisz poczytaj wątek na forum o Ryzenach 3000. W tej chwili lepiej brać Ryzen 2700 8/16 za 730zł i zrobić OC niż Ryzen 3600 6/12. Jak chcesz koniecznie 3600 to poczekaj miesiąc aż biosy na b450 zaczną działać w pełni prawidłowo.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Crucial Ballistix 3200 cl16, "lubią" się z Ryzenami i latają na 3600mhz na Ryzen 3600 też są takie wpisy na forum. Co do twojego wyboru, to zanim kupisz poczytaj wątek na forum o Ryzenach 3000. W tej chwili lepiej brać Ryzen 2700 8/16 za 730zł i zrobić OC niż Ryzen 3600 6/12. Jak chcesz koniecznie 3600 to poczekaj miesiąc aż sprawy biosów na b450 zaczną działać w pełni prawidłowo.

 

Stety/niestety procesor już mam, forum i neta przeglądam na bieżąco. Czekałem na testy na tej płycie.

 

https://www.ceneo.pl/76446648

 

Ballistix (BLS2K8G4D32AESBK) na Micronach E-die zjadają wszystko inne w tej półce cenowej.

 

Te Patrioty które @The-Wraith polecił też wyglądają interesująco.

 

 

https://www.x-kom.pl/p/481889-pamiec-ram-ddr4-crucial-8gb-3200mhz-ballistix-sport-lt-gray-cl16.html to będzie to samo tylko pojedyncza kość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku płyty po prostu musisz poczekać na lepszy BIOS - jest już wersja beta, niedługo pewnie będzie ostateczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do biosu, gdzieś krąży po necie wersja która niby działa, dziś Lipton u siebie na kanale niby mówił że tomahawk z 3700 mu działał i jakichś temperatur nie łapał dużych (pytanie na jakim chłodzeniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios od wczoraj na stronie płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wiecie moze jak się ma sprawa nowych BIOSow, plyt do CPU 1/2 gen w kwestii dzielnika dla Infinity Fabric, t.j czy ta opcja jest dostepna dla starszych CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wiecie moze jak się ma sprawa nowych BIOSow, plyt do CPU 1/2 gen w kwestii dzielnika dla Infinity Fabric, t.j czy ta opcja jest dostepna dla starszych CPU.

Ja nie ryzykuję, za dobrze mi wszystko chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wiecie moze jak się ma sprawa nowych BIOSow, plyt do CPU 1/2 gen w kwestii dzielnika dla Infinity Fabric, t.j czy ta opcja jest dostepna dla starszych CPU.

Na biosie 1.8 w tomahawku i ryzenie 1gen nie miałem możliwości ustawiania if.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...