Skocz do zawartości
Barti131

Czerwony Ballistix Sport LT warto ?

Rekomendowane odpowiedzi

BLS8G4D32AESEK będzie działać z ryzen 5 2600 ? Ta pamięć jest na kościach e-die ?

2x8gb

Edytowane przez Barti131

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działać będą, kręcenie też możliwe zależnie od jakości samego ramu , kontrolera pamięci w procku i od płyty głównej (bo to wszystko składa się na ewentualny potencjał oc) . Tak są to e-die .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również zastanawiam się nad tymi kośćmi, ale boje się że nie postawię ich na swoim konfigu na XMP, Ryzen 1. generacji i płytka na B350. Aktualnie mam jedną kość 8 GB 2133 co jest zbrodnią na Ryżym :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z xmp wstaną bez problemu, tylko wgraj bios z tego roku jakiś i bez problemu powinny pójść. No jest sporą zbrodnią takie taktowanie ;). Można by spróbować jeszcze kręcić te cruciale, raczej pójdą na tyle na ile płyta pozwoli , bo nie wiem jak na tym gigusiu się kręci ram, na msi b450 tomahawk + 1 gen ryzena miałem 3600mhz cl16 puszczone cruciale , na biosie z początku roku, na najnowszym nie dyga na 3600mhz :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ten komputer złożyłem rok temu i ta kostka GoodRAMa kosztowała mnie 80 zł za 8 GB więc deal życia :E Z 2133 CL15 zrobiłem 2800 CL16 ale patrzę aby zrobić upgrade na coś normalnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to ram już tańszy nie będzie , wręcz odwrotnie . 339zl są cruciale 3000cl15 na morelowym, siedzą na tych samych kościach co 3200cl16 .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest szansa ze te ktore kupilam beda ok czerwone 3000hz cl 15 BLS2K8G4D30AESEK

Edytowane przez Ania923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej będą Oki;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ballistixy z AES w nazwie to na 100% e-die. Ostatnie dwie litery to tylko oznaczenie koloru. Nie robią problemów z pracą na 3000/3200 nawet na athlonie 200ge (niektóre płyty pozwalają podkręcić ponad 2667), więc z serią 2000 tym bardziej nie będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj właśnie otrzymałem te pamięci i nie mogę postawić ich wyżej niż standardowe 3000 MHz i CL15, próbowałem po prostu podnieść je na 3200 MHz i CL16, ale zarówno hciMemtest jak i Prime95 pod testowanie RAMu po chwili się wykrzacza, próbowałem podnosić napięcie SOC jak i RAMu, ale to nic nie daje. Komputer w sygnaturze, z najnowszym BIOSem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam pytanie kupilam te czerwone 3000hz ale procek r5 3600 ma w specyfikacji

 

System Memory Specification

3200MHz

System Memory Type

DDR4

Memory Channels

2

 

Zadzialaja one bo jeszcze sa nie rospakowane.Jak nie to oddaje na zwrot zostalo mi 7 dni.Czy poprostu krecimy je na 3200 albo wyzej jak sie da.Plyta glowna to Msi mpg x570 gaming plus.

Edytowane przez Ania923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbował bym je uruchomić na Twoim miejscu i wtedy ew oddać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak zrobie ogarne kompa i najwyzej wysle w poniedzialek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, rozpakować możesz, to jest normalny użytek. Dokładny cytat z ustawy o prawach konsumenta to "Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy". Nie sprawdzisz przecież bez otwierania pudełka, to nie przedmiot kolekcjonerski :)

 

Jak się bardzo martwisz, to możesz też wyciągnąć te pamięci bez rozrywania plomb, opakowanie jest z bardzo miękkiego plastiku i można je wysunąć bokiem.

 

 

A poza tym będzie ok. 3200 to tylko taka oficjalnie wspierana przez AMD prędkość kontrolera pamięci, to nie oznacza, że wolniejsze ani szybsze nie będą działać. Zresztą problemy z pamięciami to odległy śpiew przeszłości z czasów Ryzenów 1, który w dużej mierze załatwiły aktualizacje mikrokodu. Uruchomi się pewnie z prędkością 2400, wczytasz profil XMP w biosie i wszystko będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...