Skocz do zawartości
Adam PS

ASUS ROG Strix SCAR II GL504GM - niska wydajność?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupiłem laptopa ASUS ROG Strix SCAR II GL504GM, zainstalowałem PCMark 11 oraz 3DMark 10 i okazało się, że uzyskane wyniki są zdecydowanie niższe, niż w recenzji.

 

Specyfikacja:

i7-8750H, 8GB RAM, GTX 1060, 128GB SSD + 1TB HDD

 

Mój wynik PCMark:

4198

 

Wynik recenzenta:

5463

 

Mój wynik 3DMark:

Graphics Score 14071, Combined Score 8115

 

Wynik recenzenta:

Graphics Score 14476, Combined Score 9352

 

Jak widać wynik samego GPU jest raczej podobny, jednak inne wyniki to spora różnica - w PCMark 30%, a combined score w 3DMark 15%. Czym może być to spowodowane? Szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się aż takich różnic.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez Adam PS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 2 miesiące temu też kupiłem tego laptopa i trafiłem na jakąś wadliwą sztuke gdzie procek w idle robił +90°C,a na karcie graficznej wszystko było ok. Odpal hwinfo i zobacz jakie masz temperatury podczas testu i czy procek nie zrzuca zegarów. Sterowniki i bios najnowsze?Asus używa też kiepskiej jakości pasty,to przydało by się ją wymienić. Jakbyś zszedł delikatnie z turbo boosta i zrobił udervoltink,to jaka tako by to chodziło. Ja go zwróciłem.

Edytowane przez Savan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie GL504 z Pascalami cierpią na poważną wadę sprzętową. Oczywiście tego nie dowiesz się z recenzji :) Bo recenzent by nie dostał pieniędzy za reklamę

Polecam przeczytać ten i zalinkowany tam temat,

https://rog.asus.com/forum/showthread.php?106660-GL504GS-GM-useful-thread-Troubleshooting-amp-Guide

 

Więc niestety, ale wszystko jest "normalnie".

Problemu ASUS raczej już nie naprawi.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic jeszcze nie aktualizowałem, a pasty raczej nie mam zamiaru zmieniać, bo zapewne narusza to warunki gwarancji.

 

Czuję się totalnie oszukany przez ASUSa. Kupiłem dwa takie laptopy na potrzeby firmy zachęcony recenzjami wychwalającymi matrycę i inne elementy sprzętu, a teraz okazuje się, że to wszystko wielka ściema? Czy w takiej sytuacji mogę liczyć na zwrot pieniędzy? Przeczytałem trochę podany przez was temat i już mi się odechciało tego laptopa :) Jeśli praca na nim ma przypominać ciągłą walkę to coś chyba nie jest w porządku. Tani nie był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie kupiłeś,ale przeważnie jest ok. 14 dni na odstąpienie od umowy,więc najlepiej przeczytać o tym na stronie sklepu lub zadzwonić do nich.

Edytowane przez Savan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem osobiście w MediaMarkt dwa takie laptopy, na firmę. Wiem, że teoretycznie nie ma w tym przypadku możliwości typowego zwrotu jak przy zakupach na odległość, ale może istnieją jakieś inne możliwości. Sprzęt nie działa przecież tak, jak powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, no dobrze w benchmarkach laptop wypada jak wypada, a jak sprawdza się w Twoich zastosowaniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, no dobrze w benchmarkach laptop wypada jak wypada, a jak sprawdza się w Twoich zastosowaniach?

Tu już nie chodzi o niższą wydajność.

Moim zdaniem tą nawet o 20% niższą wydajność jeszcze można przeboleć.

 

Najgorsze jest zjawisko (nie wiem jak to po polsku nazwać) zacinania. Czyli użytkownik takiego ASUSa gra przykładową grę, sprzęt wyciąga 50fps i nagle na 5 sekund klatki spadają do 20.

Tak w kółko co jakiś czas.

 

W FPSy na multi przy takiej wadzie nie da się moim zdaniem grać...

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba spróbuję oddać oba laptopy. Najgorsze jest to, że generalnie sprzęt jest wykonany rewelacyjny i całkowicie odpowiada mi jego wygląd (nie jest aż tak kosmiczny), klawiatura, rozmieszczenie portów, głośniki, itp.

 

Nie wiem, jaka mogłaby być dla niego alternatywa z dobrą matrycą, a jeśli taką znajdę, to czy mogę zaufać recenzjom? Sam już nie wiem ;)

 

Może coś doradzicie? Odpowiada mi zarówno 15,6 cala, jak i 17,3. Sprzęt nie musi być cichy, ale musi być wydajny (odpowiednio do swojej konfiguracji) i posiadać dobrą matrycę (pokrycie sRGB i "celność" kolorów ;)). Przez większość czasu będzie podpięty do zewnętrznego monitora, jednak czasem będzie służył do prac graficznych poza biurem i dobrze byłoby widzieć odpowiednie kolory.

 

Adam, no dobrze w benchmarkach laptop wypada jak wypada, a jak sprawdza się w Twoich zastosowaniach?

 

Szczerze to jeszcze nie wiem, ale boję się, że jak się dowiem i nie będę zadowolony to będzie już za późno na zwrot. Chciałbym po prostu, aby sprzęt działał adekwatnie do swojej konfiguracji.

Edytowane przez Adam PS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpowiednie kolory to najlepiej XPS 9570 (lub nowy 7590 z 1650) z ekranem UHD, UHD OLED (w wersji 7590) lub chociaż FHD (cała trójka rewelacyjna, dużo lepsze niż matryca w GL504).

Jednak te XPSy mają swoje wady (dźwięk "pyrka", S3 nie działa, GPU throttlinguje od 75 stopni, 7590 ma jakieś dodatkowe problemy z wydajnością GPU).

 

Jeśli ma być dosyć wydajny, a matryca klasy GL504 wystarczy to MSI GS65 lub jeśli masz więcej pieniędzy to Razer Blade (tylko w marketach go raczej nie znajdziesz). Powyższe większych wad nie mają i ogólnie są spoko.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę tego GS65, ale najpierw musiałbym oddać Asusa.

 

Dziwne jest też to, że taktowanie procesora utrzymuje się cały czas na 3,9 GHz, nawet bez obciążenia.

 

Zainstalowałem program Intel XTU i uruchomiłem stress test. Nie jestem jakimś specem, ale jeśli wg wykresu taktowanie cały czas było na podobnym poziomie to znaczy, że generalnie jest super i nie ma thermal trothllingu? Skąd w takim razie takie niskie wyniki benchmarków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...