Skocz do zawartości
WomanInTheMirror

Ultrabook do 4000 MSI PS42/Xiaomi Mi Air?

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie przede wszystkim

 

- Cena: do 4000zł

- Dobre odwzorowanie kolorów (obecnie mam Lenovo 305 i kolory to tragedia zwłaszcza, że wcześniej miałam Toshibę z głębokimi kolorami)

- W miarę dobra wydajność (codzienne użytkowanie: Skype, Word, Internet z kilkoma kartami otwartymi na raz + granie od czasu do czasu w Sims 4 z paroma dodatkami)

- Porządne wykonanie ze względu na to, że laptop będzie często przenoszony, transportowany, itd.

- I jak to 'baba' chciałabym, żeby po prostu ładnie się prezentował :)

 

 

Dużo poczytałam, przerzuciłam tych laptopów całkiem sporo i teraz waham się przede wszystkim pomiędzy dwoma pierwszymi:

MSI PS42 - mój faworyt, z tego, co widzę raczej go chwalą. Zastanawiam się tylko jak może się sprawować przy graniu, aczkolwiek to nie jest priorytet.

Xiaomi Mi Air Notebook 13

 

Huawei MateBook D14

DELL Inspiron 17 (5770-3057)

 

Nastawiałam się na Zenbooka 14, ale przeraziła mnie liczba niepochlebnych opinii nt. touchpada.

 

MSI? Czy coś innego w tej cenie? Z góry dzięki! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MateBook D 14

- dobry ekran

- dobre głośniki

- dobrze wykonany

- atrakcyjny cenowo ( jak dla mnie ) do tego co on oferuje

- wydajny

Edytowane przez adam32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wiele taniej od MSI dostaniesz coś o niemal identycznych parametrach a również wykonane z aluminium i wadze 1,4kg:

Acer Swift 3 i5-8250U/12G/480/Win10 FHD IPS MX150 - 3349 zł

 

 

Druga propozycja to pójście w stronę wytrzymałości - legendarny Lenovo ThinkPad:

Lenovo ThinkPad E480 i5-8250U/16GB/512/Win10P - 3899 zł

Jest cięższy (1,75kg) ale nie wytrzymałość laptopa zdecydowanie odbiega na plus względem pozostałych laptopów w tym budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czym ten E480 jest wytrzymały? Ma jakiś certyfikat? Laptop jak laptop, poprawnie wykonany i tyle w temacie- podobnie jak konkurencja. Na minus brak podświetlanej klawiatury i przeciętna matryca IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Swift 3 i5-8265U/8GB/512/Win10 FHD IPS MX250 Blue 3 249 zł

Odświeżony model Swift 3 w przyzwoitej cenie. Matryca FULL HD matowa IPS dobrej jakości jeżeli chodzi o kąty widzenia również pokrycie kolorów (99%), aluminiowa obudowa, procesor 8 generacji whisky lake, odnowiona grafika MX250 minimalnie wydajniejsze od konfiguracji i5-8250U z MX150, podświetlana klawiatura, jeden większy dysk SSD PCIe, bardzo dobre wyniki pracy na baterii do 8h na wlan, niezła kultura pracy. Dostępny jest jest w kolorze srebrnym Acer Swift 3 i5-8265U/8GB/512/Win10 Srebrny IPS 3249 zł

 

Jeżeli chodzi o mniejszy model Huawei MateBook 13 i5-8265/8GB/256/Win10/MX150 4 159 zł

Matryca FULL HD błyszcząca IPS dobrej jakości, wzorowe aluminiowe wykonanie, procesor 8 generaji również Whisky lake, podświetlana klawiatura, karta graficzna dedykowana do mniej wymagających gier, stabilne działanie pod obciążeniem, długi czas działania na zasilaniu akumulatorowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi. Mam jeszcze trochę czasu zanim kupię nowego lapka, więc trochę jeszcze pomyślę co wybrać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to za jakiś miesiąc czy więcej to podbij temat jeszcze raz kilka dni przed zakupem, do tego czasu mogą pojawić się nowe modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...