Skocz do zawartości
Gogus84

Przeciadka z GTX 1060 6gb 1080p 60 Hz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Chciałbym zmienić kartę graficzna, obecnie posiadam GTX 1060 6Gb windworce OC od gigabyta.

Ogolnie gram w gry sieciowe (Wows, Wot, Overwatch, Diablo 3) i tak gtx 1060 radzi sobie bardzo dobrze.

Czasem jednak mam ochote pograć w jakieś gry singleplayer i tu zaczynaja sie schody z wydajnością np. Wiedźmin 3, Tomb Raidery ROTR i SOTR, AC: Origin itd.) chciałbym grać na jak najwyższych detalach w stałych 60 fpsach.

Myślę nad zmianą na GTX 1070 lub 1070 Ti Asus Strix lub gaming Z od MSI albo zotac AMP extreme

 

Budżet - jak najtaniej z jak najlepszymi osiągami. Karty raczej używane.

 

ps. RTX 2060 nie chce z uwagi na VRAM

 

Chyba ze czekać na RX5700 niereferyncyjnego

 

PSU: Bq L7-530W 12v - 35A

CPU: Ryzen 5 2600

RAM: 16 GB 3200 MHz HyperX

MOBO: B450 Tomahawk

 

Monitor 1080p 60Hz

Edytowane przez Gogus84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nowe to tylko RTX 2060 super albo RX5700 ( tylko nie turbinka) a jak używki to GTX 1070ti/1080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek na tej karcie potrafi zjechać do 30 klatek w Toussaint. Przerabiałem to :/

Najlepszym wyborem z nowych kart byłby dla ciebie rtx2060s, ale to wydatek jakichś 2000zł. Niższe modele nie dadzą przeskoku wydajności, który by usprawiedliwiał wydawanie ciężkiej kasy.

Czerwonym pierdółkom bym na razie nie ufał. Niech trochę najpierw pobędą na rynku.

Co do używek, zlotnik dobrze prawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniż trochę detali, z ultra na very high, a nawet niżej, w fhd tego nie odczujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad zmianą na GTX 1070 lub 1070 Ti Asus Strix lub gaming Z od MSI albo zotac AMP extreme

 

Zotaców raczej unikaj, bo jakieś 90% używek od ZOTAC'a na allegro i OLX to byłe koparki kryptowalut, które na dodatek mogły mieć już kilku innych właścicieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie :)

 

Chyba się skuszę na gtx 1070ti w okolicach 1000-1200 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zotaców raczej unikaj, bo jakieś 90% używek od ZOTAC'a na allegro i OLX to byłe koparki kryptowalut, które na dodatek mogły mieć już kilku innych właścicieli.

 

Szczególnie jak kupujesz od 1 właściciela na którego jest faktura na 1 kartę... Wystarczy zapytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu zmieniłbym kartę na gtx 1080 do 1300 zł(opcja tańsza) rtx 2070 do 1700 zł(opcja droższa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek na tej karcie potrafi zjechać do 30 klatek w Toussaint. Przerabiałem to :/

 

To raczej nie jest wina GTX 1060, a słabego procka.

Wiedźmin w mieście potrzebuje bardziej mocnego CPU niż GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R5 2600 slaby do wieska? Hm.

 

Moze niech autor tematu odpali osd w msi afterburner i bedziemy wiedzieli co kuleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna wina procka, przecież ryzen 2600 w miejscach cpu w tej grze generuje ponad 100fps nawet. Gtx 1060 w tej grze na Ultra dławi się i w miejscach graficznych fps potrafi zejść do okolic 35-40.

 

Co do samego pytania, jak już zmieniać z 1060, to lepiej pomyśleć o rtx 2060 super, lub używanym gtx 1080, tak żeby mieć większy przyrost wydajności i żeby na dłużej karta starczyła ;)

Edytowane przez Devairment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin w mieście potrzebuje bardziej mocnego CPU niż GPU.

No tylko w takich lokacjach jak Novigrad

Ogólnie Wiesiek to gra wymagająca graficznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R5 2600 slaby do wieska? Hm.

 

Moze niech autor tematu odpali osd w msi afterburner i bedziemy wiedzieli co kuleje

Wina karty - poprostu nie wyrabia. Kiedyś ten GTX 1060 pracował z i5 4670k.

MSI Afterburner używam i wiem co i jak ;)

Teraz po zmianie kompa tj. 7 miesięcy nadszedł czas na zmianę grafy i uwaga padło jednak na GTX 1070 Ti od Msi Gaming X za trochę ponad 1000 zł :)

Myśle ze starczy na kolejne 1,5 roku a potem się zaś coś kupi :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 2060 Super jest najmniej opłacalną kartą obecnie w tym segmencie cenowym, kiedy wyszły karty navi, pewnie dwa tygodnie i będą niereferenty na sklepach. Druga sprawa jest tego typu, ze obecnie mozemy w niektorych sklepach znalezc rtx 2060 za 1500zł, dopłacanie 350zł do wersji super, która oferuje ledwie 11 czy 12% lepsze osiągi mija się z celem, ktoś napisze zaraz, ze mamy wydajnosc rtx 2070 za niecałe 1900zł, a ja mu na to odpowiem, ze rtx 2070 od poczatku byl tragicznie wyceniony, ktory oferowal niewiele wieksza wydajnosc wzgledem 2060, a poza tym 2070 sa obecnie w promocjach i tez mozna wylapac fajne sztuki ponizej 2000 z jednym z najlepszych chlodzen amp extreme, a mamy nawet ciut lepszą wydajnosc, niz w 2060 super i jedno z najlepszych niereferencyjnych chlodzen pod wzgledem kultury pracy i bardzo niskich temperatur. A jakiego mamy rtx 2060 super za 1900zl? Najwieksze padaki. Jeżeli brać to rtx 2070, jakiegos fajnego niereferenta do 2k, albo czekac na niereferenty 5700xt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo jak ktoś kupuje kartę na więcej niż 2-3 lata, to warto dołożyć te 350zł do wersji z 8gb vram i dodatkowo ponad 10% lepszej wydajności. Fakt, że teraz radeony stały się naprawdę konkurencyjne, tylko póki co są zwykłe wersje turbinowe, raczej mało kto się zainteresuje zakupem takowej. rtx 2060s pewnie zejdzie o jakieś 150zł gdy karta ta "zadomowi się" na rynku. 2070 warto brać, jeśli różnica między tym modelem, a 2060s wynosi nie więcej niż 100-150zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 2060 Super jest najmniej opłacalną kartą obecnie w tym segmencie cenowym, kiedy wyszły karty navi, pewnie dwa tygodnie i będą niereferenty na sklepach. Druga sprawa jest tego typu, ze obecnie mozemy w niektorych sklepach znalezc rtx 2060 za 1500zł, dopłacanie 350zł do wersji super, która oferuje ledwie 11 czy 12% lepsze osiągi mija się z celem, ktoś napisze zaraz, ze mamy wydajnosc rtx 2070 za niecałe 1900zł, a ja mu na to odpowiem, ze rtx 2070 od poczatku byl tragicznie wyceniony, ktory oferowal niewiele wieksza wydajnosc wzgledem 2060, a poza tym 2070 sa obecnie w promocjach i tez mozna wylapac fajne sztuki ponizej 2000 z jednym z najlepszych chlodzen amp extreme, a mamy nawet ciut lepszą wydajnosc, niz w 2060 super i jedno z najlepszych niereferencyjnych chlodzen pod wzgledem kultury pracy i bardzo niskich temperatur. A jakiego mamy rtx 2060 super za 1900zl? Najwieksze padaki. Jeżeli brać to rtx 2070, jakiegos fajnego niereferenta do 2k, albo czekac na niereferenty 5700xt.

Nierefy od AMD będą dopiero za miesiąc przy dobrych wiatrach, niektóre nawet wrzesień, a nawet jak już będą to się wyprzedadzą bardzo szybko bo hajp jest wysoki co spowoduje w sumie zwiększoną sprzedaż kart NV :E Czekać to można w nieskończoność.

 

Poluj na 2060, lepszej karty do FHD 60 Hz nie potrzeba, 2060S/2070 to overkill do takich wymagań. VRAM to problem w dwóch grach? I to też w tytułach w których prędzej wysiądzie moc karty samej sobie do płynnej rozgrywki niż VRAM, więc to żaden argument.

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z tytułu VRAM bym mimo wszystko brał 2060 super. 1060 3GB też były polecane, a w niektórych grach przez brak pamięci radziły sobie gorzej (nawet znacznie) od 1050Ti 4GB, nie mówiąc o tym jak teraz wygląda porównanie 1060 3GB vs 6GB. 2060 super da się wyrwać za mniej niż 2000zł, np. https://www.x-kom.pl/p/504449-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2060-super-windforce-oc-8gb-gddr6.html?gclid=Cj0KCQjwjrvpBRC0ARIsAFrFuV-uSV6_oA78u5zvL8FB1gLa_JC3XIDb0CIb8Jo-ZGorP8jECKGuQ1EaAg5jEALw_wcB 1859zł + 2 gierki. Tylko trzeba zaczekać na dostępność. Wydajność RTX 2070, czasem trochę większa, przepustowość pamięci 448GB/s, fajne OC i 8GB. Na pewno warto dołożyć względem zwykłej 2060.

 

VRAM to problem w dwóch grach? I to też w tytułach w których prędzej wysiądzie moc karty samej sobie do płynnej rozgrywki niż VRAM, więc to żaden argument.

Tak jak pisałem, zobacz jak teraz wygląda różnica między GTX 1060 3GB i 6GB. Owszem, na obu trzeba ciąć detale, ale karty są na rynku ponad 3 lata, a wersja 3GB już mocno nie wyrabia przez pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1060 3GB też były polecane, a w niektórych grach przez brak pamięci radziły sobie gorzej (nawet znacznie) od 1050Ti 4GB

 

Podaj linka. Jaka gra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwonym pierdółkom bym na razie nie ufał. Niech trochę najpierw pobędą na rynku.

 

:lol2:

 

Podaj linka. Jaka gra?

 

RE VII obie części zdaje isę. ale ta gra miała coś ewidentnie skopanego z pamięcią bo żarła niesamowite (jak na swoje czasy) ilości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie jak kupujesz od 1 właściciela na którego jest faktura na 1 kartę... Wystarczy zapytać.

 

Otóż to. Szukałem ostatnio 1070ki to zeszło dwa tygodnie. I 1070 i 1070ti sprzedawane często z dwóch, trzech kont te same i znany wszystkim scenariusz:

-mało która używana, kupują i nie grają

-stado kart na fakturze

-często braki pudełek czy dowodów zakupu

-kupione z drugiej ręki gołe grafy

-stan idealny "tylko coś wentylatorki hałasują ale w XXX wiadomo są wadliwe także ten tego... no ideał niemal nowy"

-"kupiłem ale nie gram, bo do filmów, a przeprowadzka i zginęły papiery"

-karta jedna(dwie bo "miał" SLI), a w ofercie kilka zasilaczy od 850w w górę

-"pomagam w razie czego z gwarancją, wysyła się kartę do mnie, a ja załatwię resztę"( :lol2: :lol2: )

-"miała być koparka ale nie miałem czasu robić więc sprzedaję". Wrąbał naście tysięcy w koparkę i nie miał czasu poskładać :E

-bez owijania, po prostu z koparki ale rzecz jasna jak wszystko w sieci "pracowało ach och dosłownie moment"

 

Mistrz miał dwie SLI(zdjęcia) z papierami na gwarancji jak dogadywałem to nie mogłem skumać czemu wiszą. Spoko człowiek, spoko gadka. Ma wszystko. Cena nie super okazja ale taka akurat.

No to wezmę i "oczywiście dostanę dowód zakupu, pudło i tak dalej?".

"Ja się często przeprowadzałem, więc faktury trzymam u kumpla(hahaha), kumpel chyba wyjechał, nie wiem czy wyjechał, ale jak wyjechał to pewnie na miesiąc w trasę". I po sprawie :lol2:

Co poradzisz jak koleś biegun pojechał odkrywać i faktury zamknął na miesiąc w latarni morskiej...

 

Kupiłem ostatecznie zwykłe 1070 z gwarą do końca roku, bloczkiem i papierami. Zadbane, czyste i ogólnie same ochy. Bez ściemy, że niekręcona...

Da się ale szukać trzeba.

Przeskoczyłem z 1060 6giga. Wbrew pozorom różnica wyraźna i zdecydowana ale ja w zasadzie dołożyłem jakieś 130PLN więc...

 

Absolutnie bym nie wziął karty bez paragonu na sztukę czy faktury indywidualnej. W żadnym przypadku. Znam kopaczy, widziałem te "zadbane klimatyzowane pomieszczenia" w kilku miejscach kraju. Spasiba. Wolę Calibrę od Turka kupić -pewniejszy zakup

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

 

 

 

RE VII obie części zdaje isę. ale ta gra miała coś ewidentnie skopanego z pamięcią bo żarła niesamowite (jak na swoje czasy) ilości.

 

Tak była źle napisana, ale gdzie te "niektóre gry" w których 1050ti ma więcej klatek i lepiej chodzi?

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że teraz radeony stały się naprawdę konkurencyjne, tylko póki co są zwykłe wersje turbinowe, raczej mało kto się zainteresuje zakupem takowej.

Wersja z turbiną ma taką zaletę,że ciepło które wydziela karta zostaje wydalone na zewnątrz obudowy.Takie rozwiązanie się sprawdza w przypadku obudów ze słabą wentylacją.I to właściwie jedyna zaleta "turbinki"

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poluj na 2060, lepszej karty do FHD 60 Hz nie potrzeba, 2060S/2070 to overkill do takich wymagań. VRAM to problem w dwóch grach? I to też w tytułach w których prędzej wysiądzie moc karty samej sobie do płynnej rozgrywki niż VRAM, więc to żaden argument.

 

Najnowsze gry potrafią mocno pocisnąć karty w full hd. Przykładem jest choćby gra total war three kingdoms. Rtx 2070 zjeżdża do 50 paru fpsów na ultra. Wiec jak ktos jest entuzjastą wyselekcjonowanych gier to taki zwykly rtx 2060 w 1080p sobie zwyczajnie nie poradzi.

 

Uważam, ze nie ma kart za mocnych do full hd. Jest za to komfort grania. Kto ma wyższe wymagania co do ustawień ten kupi mocniejsza. Bo zawsze sie trafi gra, ktora wycisnie moc z karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze gry potrafią mocno pocisnąć karty w full hd. Przykładem jest choćby gra total war three kingdoms. Rtx 2070 zjeżdża do 50 paru fpsów na ultra. Wiec jak ktos jest entuzjastą wyselekcjonowanych gier to taki zwykly rtx 2060 w 1080p sobie zwyczajnie nie poradzi.

 

Uważam, ze nie ma kart za mocnych do full hd. Jest za to komfort grania. Kto ma wyższe wymagania co do ustawień ten kupi mocniejsza. Bo zawsze sie trafi gra, ktora wycisnie moc z karty.

Ale Ty bajki opowidasz, rtx 2060 sobie nie poradzi w FHD :lol2: , jak ta karta ogarnie wiekszosc gier w 1440p na Ultra :E Zjazd do 50fps w total war to zapewne botelneck od strony cpu ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bajki. Większość gier to nie wszystkie. A ja mowie o wszystkich bez wyjatku na ultra z max ustawieniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...