Skocz do zawartości
Gawril

2060 Super czy RX 5700 XT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio kupiłem Ryzena 5 2600 z płytą główną Aorus B450 Elite i teraz w najbliższym czasie planuje zakup karty graficznej, problem w tym że nie wiem czy karty podane w tytule nie będą ograniczane przez procesor i czy nie będę musiał zakupić kart starszych np zwykłej 2060.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw poczekaj na nierefernty od amd, bo teraz masz tylko turbiny, które są głośne i generują dużo więcej ciepła. Wyjdą za jakiś miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jeszcze niereferentów trzeba poczekać ale lepiej RX 5700 XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ale jak z tym ograniczaniem, czy R5 2600 będzie dobrze pasował z tą kartą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ale jak z tym ograniczaniem, czy R5 2600 będzie dobrze pasował z tą kartą ?

 

Podkręć i będzie dobrze. Jest kilka tytułów z kiepską optymalizacją na których mogą być lekkie dropy (Assassins Creed, Metro, Tomb Raider) ale generalnie to dobre połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jak będzie podkręcony na 4 albo 4.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie chłodzenie masz , jak jakieś lepsze niż box to daj z 1.35v-1.38v i podkręć na maksymalną prędkość jaka będzie działała z tym napięciem . Jak masz boxa to max 1.28v na sztywno daj i taktowanie też wynajdź maksymalne . W dodatku Ram też wypadałoby trochę podkręcić , zawsze wydajność się zwiększy. A jeśli chodzi o kartę , to ja daję głos za niereferencyjną RX5700XT , bardzo fajna karta , do 1080p aż na wyrost, chyba że do 144fps to wtedy wydajność będzie oki . Sam czekam na niereferencyjne wersję , czym więcej o niej oglądam tym jeszcze bardziej się do niej przekonuję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GeForce RTX 2060 SUPER WINDFORCE

 

cena 1850

 

najtańszy rx 5700 xt

 

cena 1850

 

aby rozważać zakup radeona w wersji armagedon trzeba być nieźle napranym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego trzeba liczyć że niereferenty będą droższe od turbin. Brałbym rtx 2060 super i nie zawracałbym sobie głowy radeonem. W szczególności XT, który podczas testów w grze tomb raider, a dokładniej w menu przegrzewał się i powodował reset PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5700XT jest zazwyczaj szybszy o 5-10%, ale cała reszta jest po stronie 2060 Super, moim zdaniem 2060S to lepsza karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tę chwilę sensowna opcja z Radeonów to w zasadzie wyłącznie RX 5700 i wymiana chłodzenia na jakieś Accelero Xtreme (trójka jest za nieco ponad dwie stówy). Odblokować GPU modem SPPT i podkręcić. Będzie wydajność podobna jak fabrycznie taktowany RX 5700 XT i rozsądna kultura pracy. A tą turbiną to niech się dziady z AMD udławią, dawno takiego paździerza nie miałem w rękach :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tą turbiną to niech się dziady z AMD udławią, dawno takiego paździerza nie miałem w rękach :mad2:

 

:lol2: nigdy na premierę amd nie mogę się powstrzymać:

 

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tę chwilę sensowna opcja z Radeonów to w zasadzie wyłącznie RX 5700 i wymiana chłodzenia na jakieś Accelero Xtreme (trójka jest za nieco ponad dwie stówy). Odblokować GPU modem SPPT i podkręcić. Będzie wydajność podobna jak fabrycznie taktowany RX 5700 XT i rozsądna kultura pracy. A tą turbiną to niech się dziady z AMD udławią, dawno takiego paździerza nie miałem w rękach :mad2:

 

Na razie na turbinę nie narzekam :P

 

Bardziej na działanie sterowników w WoT....

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile zegary spadają żeby utrzymać określony limit temperatury. Z turbinami zazwyczaj jest głośno i gorąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...