Skocz do zawartości
Baniaa

Wymiana intela na amd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów :D

 

Przychodzę z pytaniem do was odnośnie wymiany procesora intel na AMD. Aktualny procesor jaki posiadam to dobrze wszystkim znany G4560 i jako że jest to niestety słabsza jednostka to chciałbym go wymienić i tutaj jest mój problem bo nie wiem dokładnie czy opłaca się kupować nową płyte główną z socketem pod AMD czy raczej lepiej zainwestować w procesor od intela na LGA 1151. W moim przypadku PC służy mi głównie do grania a pentium mi nie wystarcza i mam wrażenie że może ograniczać moje GPU. Z góry dzięki za odpowiedźi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz dokładnie jaki masz komputer, ile możesz wydać na nowe części?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest za płyta i ram?

 

Jeśli h110 to można zrobić aktualizacje biosu i dać intela i3 9100f bo i5 9400f.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się teraz tak da?

Nie interesowałem się tematem za bardzo, ale ostatni raz, jak ludzie do takich chipsetów wkładali kawę, to nie dość, że musieli cyrki robić z pinami, fajczyć kawałek płyty i rezygnować z części funkcjonalności, to jeszcze dochodziła zabawa z customowymi biosami.

Ogólnie temat nie za bardzo dla zwykłych ludzi.

 

Bez żadnych cyrków można by tu wsadzić i7-6700, który byłby znakomitą opcją, ale to zawsze kwestia ceny. W opcji budżetowej można nawet wziąć chińską próbkę inżynieryjną, która powinna być na allegro za jakieś 400zł. Takty nie powalają, ale ludzie sobie chwalili.

Edytowane przez Makavcio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli h110 to można zrobić aktualizacje biosu i dać intela i3 9100f bo i5 9400f.

który kosztuje tyle co Ryzen 1600 albo 1700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów :D

 

Przychodzę z pytaniem do was odnośnie wymiany procesora intel na AMD. Aktualny procesor jaki posiadam to dobrze wszystkim znany G4560 i jako że jest to niestety słabsza jednostka to chciałbym go wymienić i tutaj jest mój problem bo nie wiem dokładnie czy opłaca się kupować nową płyte główną z socketem pod AMD czy raczej lepiej zainwestować w procesor od intela na LGA 1151. W moim przypadku PC służy mi głównie do grania a pentium mi nie wystarcza i mam wrażenie że może ograniczać moje GPU. Z góry dzięki za odpowiedźi :D

Najrozsądniej będzie wymienić procka z G4560 na i7 6700 lub 7700(jak masz płytę h110,b150,h170,b250,h270) czy i7 6700K/7700K(płyta Z170/Z270) - za niecałe 1000 zł kupisz używane i7

Druga opcja to Ryzen 1600/1700/2600 + płyta B450 + szybki ram 3000/3200MHz - koszt takiej zmiany to ok.1,5 tys. zł,tyle że orientacyjny koszt może ulec zmianie - niestety ale płyty i ramy drożeją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up, RAM'y zaczęły drożeć? :o

 

 

Tak, ceny niektórych idą mocno w górę... wszystko przez kochane ryzenki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyper X predator 2666mhz CL13 8gb w jednej kości kosztuje jedyne 179pln. Ryzen 5 1600 kosztuje poniżej 500pln. Jeśli nie włożymy mocarnej grafiki do kompa taki proc w zupełności sobie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyper X predator 2666mhz CL13 8gb w jednej kości kosztuje jedyne 179pln.

Do Ryzena szybki ram i dual channel obowiązkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Ryzena szybki ram i dual channel obowiązkowy

2666mhz cl13 czy 3000mhz cl15 to jeden karabin. A żeby mieć dual wystarczy kupić dwie takie same kości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki wszystkim nie spodziewałem się tylu odpowiedzi. Zastanowię się nad kupieniem i7 6700 chodź tutaj w role wchodzi bardziej kupno używki. Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7-6700 :E Tak do 350zł można śmiało brać, tyle mniej więcej jest obecnie warty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, do 450 bo to bardziej wydajna wersja 2400G który da się kupić używany poniżej 450 zł.

Ale patrząc po cenach allegro to lepiej sprzedać płytę ram i ten pentium i złożyć budżetową nową platformę na AM4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...