Skocz do zawartości
m1stral

Karta do i5 i i7

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie najmocniejsze GPU którego procesor nie będzie ograniczał można wsadzić do tych procesorów bazując tylko na stockowych zegarach?

 

i7 4770

i7 4790

 

---

 

i5

od 4460

do 4690?

Edytowane przez m1stral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych i5, gtx 1660/ti to taki maks co warto jeszcze łączyć, z kolei do i7 to rtx 2070 super można nawet rozważyć, tym bardziej jak karta ma być do 1440p przykładowo. Wiadomo że znajdą się gry i miejsca procesorowe które dadzą się we znaki, ale z kolei znajdą się też miejsca graficzne gdzie karta będzie miała co robić. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na twoje pytanie tak szczerze mówiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i5 4460 i max co był dał to GTX 1660, teraz mam GTXa 970 i w BF1 są miejsca gdzie karta chodzi na 60% swoich możliwości, ostatnio wydane Journey maxuje mi użycie CPU. :D

Do i7 4770/4790 myślę RTX 2060 Super.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie najmocniejsze GPU którego procesor nie będzie ograniczał można wsadzić do tych procesorów

 

Po pierwsze procesor nie ogranicza GPU, tylko ilość podawanych klatek które podaje do wygenerowania przez GPU.

To czy GPU będzie miał nadmiar mocy w stosunku do CPU, zależy od gry, a także konkretnej sytuacji w tej grze, ponadto od ustawień detali oraz od rozdzielczości w jakiej gramy.

Generalnie zasada jest taka, że im więcej szczegółów grafiki ustawisz i w im wyższej rozdzielczości grasz tym mniejsza szansa że to procesor będzie ci ograniczał FPS, a nie karta graficzna.

Jeśli chcesz grać w 4K to do tych procków najlepiej 2080ti. Przy 1080p to zależy o jakiej grze mówimy.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bottleneck jest nieuchronny. Może być większy lub mniejszy i może stać po stronie procesora lub karty graficznej. Do tego jeszcze są gry które bardziej wymagają procesora, zaś inne bardziej kartę graficzną. I na sam koniec wyższa rozdzielczość kładzie większy nacisk na kartę graficzną.

 

Do full hd do i5 moim zdaniem lepiej brać gtx 1660 jak chcesz uniknąć ograniczenia przez procesor. Do 1440p z tymi i5 bym nie startował - przekonałem się na własnej skórze z i5-4670 OC 4.6. Ale przy 1440p można brać gtx 1660 ti. Ogólnie przy nowych grach bardzo łatwo odczuć że procesor 4/4 nie daje rady.

Natomiast do i7 moim zdaniem przy obecnym wyborze kart graficznych do full hd wybrałbym 2060 super, mimo że do tego procesora bardziej pasowałby rtx 2060. Bardzo możliwe że proc będzie nie wyrabiał przy niektórych grach, ale zwykły 2060 ma 6gb zaś 2060 super ma 8gb więc nie ma o czym gadać. Natomiast do 1440p rtx 2070, jeśli nie ma być hamowany przez procka. Aczkolwiek można się pokusić o rtx 2070 super(podobna wydajność gtx 1080 ti), ale wiadomo w niektórych grach procesor będzie nie wyrabiać.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze tematu, podaj gry w które będziesz ogrywał, ustawienia graficzne i rozdzielczość, wtedy będzie można łatwiej doradzić jakie GPU będzie odpowiednie do tych procków co podałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i3-4170 3.70GHz który ma tylko 2 rdzenie i 4 wątki. Do nowych gier jest to zwykła padaka. Chcę go zmienić na i5 lub i7 w zależności od tego co będzie bardziej opłacalne. Nie chcę kupować czegoś nowego bo nowa płyta i nowy procesor = Windows 10 którego nie zamierzam używać. Prędzej kupię konsolę nowej generacji za 2 lata do samych gier niż zmienię system. Dlatego planuję zakup i5 albo i7 i do tego nowa karta graficzna. Gry w jakie gram i będę grał to na pewno seria Far Cry, seria Metro, Dying Light, Dying Light 2, Tomb Raidery, Doom, Wolfenstein II itp. W multiplayery gram bardzo rzadko. Jeśli już to tylko w starego Battlefielda 3 lub Bad Company 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takich gier co wymieniłeś, i7 styknie, więc platformy teoretycznie zmieniać nie musiałbyś. Pytanie za ile ją dostaniesz. Używane haswelle stoją w bardzo dziwnie wysokich cenach. A kartę to mógłbyś rtxa 2060 super dać do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używane i5 4460, 4570, 4590 to raczej groszowe sprawy bo ceny oscylują w granicach 210-300zł za te procesory. Gorzej z i7 bo są już znacznie droższe i nie wiem czy warto dopłacać do czegoś co nadal ma tylko 4 rdzenie i jedynie więcej wątków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj że to wciąż 4 wątki. O ile w grach co wymieniłeś nie będzie to jakiś wielki problem, tak już w nowszych grach/odsłonach serii i7 zapewni stabilniejszy framerate i mniejsze ryzyko wystąpienia przycinek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co,dla mnie brakuje informacji,więc kieruję prośbę do autora,żebyś podał jaką masz:

Płytę główną

Pamięci RAM

Zasilacz

Obudowa

Jak podasz te informacje to prościej będzie dobrać procesor i kartę

 

Gorzej z i7 bo są już znacznie droższe i nie wiem czy warto dopłacać do czegoś co nadal ma tylko 4 rdzenie i jedynie więcej wątków.

Do i7 zawsze warto dopłacać,gdyż gry idą obecnie w stronę wielowątkowości i resztę to kolega Devairment ci wyjaśnił

Nie wiem,jak koledzy,ale ja widzę na allegro i7 4770k za ok.500 zł

 

https://allegro.pl/oferta/intel-core-i7-4770k-4x-3-5ghz-8310749870

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji, nie musisz kupować nowego Windows 10 przy zmianie nawet i całego komputera. System można bez problemu zarejestrować na swojego konto i przenosić między nowymi komputerami. Przynajmniej tak słyszałem ;) .

Ja zrezygnowałem z przechodzenia z i5 4690k na i7, bo nie ma sensu przepłacać za ten procesor, gdy ryzena 6 rdzeniowego można kupić nawet za 400 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę kupować czegoś nowego bo nowa płyta i nowy procesor = Windows 10 którego nie zamierzam używać.

Wiesz co,prędzej czy później będziesz korzystał z Windows 10

Wsparcie na Windows 7 kończy się za pół roku,jak masz 7 i chcesz po zakończeniu wsparcia używać to proszę bardzo,ale licz się z brakiem aktualizacji od Microsoft i brakiem wsparcia po jakimś czasie od producentów oprogramowania.

Z kolei jak używasz Windows 8.1 to oznacza,że w kwestii karty graficznej jesteś skazany na GeForce,bo AMD się od 2 lat się wypiął na ten system i nie wydaje już sterowników do kart i najmocniejszą jaką włożysz od Radeonów to RX480,tyle że na bardzo starych sterownikach 17.7.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A stare stery to brak obslugi nowcyh gier itp itd to sie wszystko zapetla. Tak jak Splendor_97 pisze czy ci sie to podoba czy nie za niedlugo albo bedziesz uzywal windows 10 albo komp w wielu przypadkach bedzie bezuyzteczny bo brak sterownikow do oprogramowania, brak obslugi windows 7 itp itd brak aktualizacji naprawczych. Ba..nawet kompa nie zlozysz bo nie bedzie to mozliwe ze wzgledu na brak softu do nowych podzespolow i kompatybilnosci z windows 7. Jestes ze tak powiem udupiony i skazany na windows 10 a jesli nie chcesz to odpusc korzystanie z komputera :D

 

Wszystkim przeciwnikom windows 10 dupa zmieknie jak wasze ukochane gry przestana dzialac na windows 7/8/8,1. Np nowy GRID tylko windows 10 i tylko DX 12

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do i5 4460 gtx 1660 to już trochę za dużo, kumpel kupił i w większości gier karta sie nudzi przy tym procesorze (niska bazowa częstotliwość)

albo i5 z odblokowanym mnożnikiem i OC albo i7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

kochan4 polecam Ryzena, jest różnica jednak między starymi Intelami i jeszcze jak fajne pamiątki dołożysz to jest świetnie. Tamto sprzedać może dasz radę :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kochan4 polecam Ryzena, jest różnica jednak między starymi Intelami i jeszcze jak fajne pamiątki dołożysz to jest świetnie. Tamto sprzedać może dasz radę :)

przeca ja nic nie kupuje, mi to co mam wystarczy z nawiązką, jeszcze jak ram ostatnio do 12gb rozszerzyłem to w ogóle jest baja :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...