Skocz do zawartości
VikLin

Pomoc w doborze laptopa do zastosowań ogólnych do 3600 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stoję przed wyborem laptopa, a mianowicie ASUS TUF Gaming FX505GE-AL388T i5-8300H/8GB/1TB SSHD/GTX1050Ti/Win10H Red Matter i Acer Nitro 5 AN515-53-52FA REPACK WIN10/i5-8300H/8GB/1T+256SSD/GTX1050/15.6 FHD. Bardziej skłaniam się ku Asusowi, ale chciałbym poznać waszą opinię, dodam tylko że obydwa są w tej samej cenie 3600zł

Edytowane przez VikLin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisz budżet i zastosowanie w tytule tematu aby temat był zgodny z regulaminem działu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus posiada wydajniejszą kartę graficzną o około 20%.

Za to Acer posiada dwa dyski.

 

Moim zdaniem w tej cenie Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/256/Win10X GTX1050Ti 3599 zł

Matryca FULL HD matowa IPS, procesor 8 generacji 4 rdzeniowy, ciekawy design stonowany i elegancki, wygodna podświetlana klawiatura, dobra kultura pracy stabilna praca procesora i procesora graficznego pod obciążeniem, umiarkowane temperatury i hałas. Posiada wolne miejsce na dysk SATA więc możesz dołożyć drugi HDD lub SSD.

 

Ewentualna alternatywa Acer Aspire 7 i5-8300H/8GB/256SSD+1TB/Win10 FHD IPS 3699 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem zaś polega na tym, że co najwyżej mogę kupić w media markt, media expert ewentualnie w moim małomiejskim komputerowym gdzie wszystkiego nie mają, a ceny są wyższe niż na x-kom czy morele. Sprawa wygląda tak że laptopa biorą moi rodzice, a dokładniej korzystają z dofinansowania ze starostwa, które przysługuje osobą z drugą grupą niepełnosprawności. Jest potrzebne uzyskanie proformy, którą te sklepy oczywiście wydają, ale zanim starostwo ją zaakceptuje, schodzi z tym nawet 3 miesiące. Co odpada w przypadku x-kom czy morele, oczywiście tak wynikało z rozmowy z konsultantami tych sklepów.

 

Może doprecyzuje ile mogę wydać max to 4000 zł, ale sam już nie wiem co wybrać, ponieważ to co ty mi oferujesz nie jest dostępne, jedynie jakieś inne modele z tym samych serii. Posiłkuje się tym co jest dostępne na stronie media markt i media expert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że komuś już kiedyś polecałem sprzęt który również brał z odroczonym termin było to możliwe, lecz to było w zeszłym roku nie wiem jak to teraz wygląda.

Jeżeli nie to poszukaj w/w modeli w w/w sklepach, powinny być również dostępne mogą być trochę droższe.

 

Konfiguracja z i5H i GTX1050ti

https://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-lenovo-legion-y530-15ich-81fv00j7pb,id-1189478

Edytowane przez Czekoladka2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odroczenie terminu owszem, ale tylko 14 dni, więc to zdecydowanie za krótko. Oprócz tych 2 co podałeś, polecał byś jeszcze jakieś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj laptopów z GTX'em 1050Ti lub nawet 1060/1650.

Pytanie jeszcze czy laptop dla rodziców, czy może również dla Ciebie i co to znaczy zastosowania ogólne?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla rodziców, ale wybieram jak by miał być dla mnie, gdybym odwiedził rodziców i musiał zostać sam, zapas mocy się im przyda. Przeważnie będą go używali do przeglądania internetu, więc zdecydowanie wystarczy. Ja swój komputer już sobie kupiłem, tylko zbieram na kartę graficzną.

Edytowane przez VikLin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...