Skocz do zawartości
DYTTO

6000zł GRY/OC 1440p Ocena. Jakie AiO?

Rekomendowane odpowiedzi

Hi. Składam swojego "Dream PC" :P Obczytałem sporo tematów i wstępnie złożyłem coś takiego: Dream PC

Chciałbym aby szczególnie takie podzespoły jak zasilacz i Mobo były z zapasem na ugrade w przyszłości o lepszy CPU z możliwością przyzwoitego OC.

 

Mobo posiada Wifi i dobre audio co nie jest dla mnie bez znaczenia.

 

Nie gram zbyt wiele w szybkie FPSy więc zadowolę się 60+ FPS w 1440p moim targetem są gry pokroju Wiedźmin,GTA,Cyberpunk2077,Forza.

 

Monitor jaki mam w planach to https://www.lg.com/uk/monitors/lg-27GL850 osobiście preferuję IPS nad VA. Czekam więc do premiery, nie ma niestety zbyt wielu alternatyw dla IPS 144Hz FreeSync ~2-2.5kpln.

 

Obudowa nie jest górnych lotów ale lepszej na razie mi nie potrzeba a w sumie byłaby kompatybilną z Mobo Mystic Light.

 

Nie wiem jednak jakie wybrać chłodzenie wodne AiO. Myślałem nad https://whatnext.pl/test-chlodzenia-enermax-liqfusion/

Wygląda obłędnie, chłodzi dobrze ale wychodzi na to, że jest dosyć hałaśliwe choć nie wiem jak w rzeczywistości taki hałas się prezentuje.

Na chłodzenie chciałbym przeznaczyć ~600zł.

Duże coolery raczej odpadają są dla mnie mniej estetyczne, choć w takiej cenie pewnie by przebiły większość tych AiO kulturą pracy.

 

Z góry dziękuję za sugestie. :notworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie po co ci AIO do Ryzena, który się praktycznie nie podkręca?

 

Z kartą albo bierz RTX 2060 Super albo czekaj do końca sierpnia / początku września na RX 5700 XT z autorskimi chłodzeniami. Ten blower dobija do 90 stopni pod obciążeniem w grach więc to bardzo kiepska opcja.

 

Oszczędzając na AIO (ew. płycie głównej, bo wydawanie 1200 zł też uważam za przesadę) to stać cię nawet na RTX 2070 Super, co pod ekran 1440p byłoby najlepszą opcją.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez ten monitor LG to FHD, a nie 1440P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie po co ci AIO do Ryzena, który się praktycznie nie podkręca?

 

Z kartą albo bierz RTX 2060 Super albo czekaj do końca sierpnia / początku września na RX 5700 XT z autorskimi chłodzeniami. Ten blower dobija do 90 stopni pod obciążeniem w grach więc to bardzo kiepska opcja.

 

Oszczędzając na AIO (ew. płycie głównej, bo wydawanie 1200 zł też uważam za przesadę) to stać cię nawet na RTX 2070 Super, co pod ekran 1440p byłoby najlepszą opcją.

 

Płyta miałby być z zapasem na przyszłość pod OC jak zmienię procesor nie będzie to prędko ale zawsze to chyba bardziej przyszłościowa podstawka :hmm:

 

AiO tak samo po prostu by już sobie czekało ale jeśli lepszą opcją do 1440p byłby RTX2070Super to AiO mogę zmienić na jakiś prosty cooler.

https://www.x-kom.pl/lista/i2u4wtw00

 

Taki miałem plan poczekać do autorskich Radeonów w sumie wyszłyby w podobnym czasie co monitor, na który czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kartę weź https://www.x-kom.pl/p/504444-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2070-super-gaming-oc-8gb-gddr6.html - Ventus to słabe chłodzenie w większości przypadków.

 

No to można zaczekać, w ogóle zastanów się czy nie kupić zestawu razem z monitorem. Do tego czasu wyklaruje się pewnie sytuacja z BIOS-ami dla płyt głównych B450 / X470 i zamiast dawać 1200 zł za płytę, to kupisz niezłe MOBO za 400-600 zł.

 

Z tą przyszłością to bym tak nie patrzał - oficjalnie AMD ma plany wspierać AM4 do 2020 roku. Póki co nie ma dalszych planów ujawnionych, więc możliwe, że wydasz 1200 zł na płytę, na którą wyjdą tylko odświeżone modele Ryzenów 3xxx. Moim zdaniem bez sensu - lepiej kupić płytę za 4-5 stówek na B450 (np. MSI B450 Tomahawk - tylko trzeba poczekać na ten poprawiony BIOS), a w przyszłości po prostu zmienić platformę. Nie widzę żadnego sensu w wywalaniu 1200 zł ma MOBO i myślę, że nie tylko ja.

 

Oszczędzając na płycie stać cię na Ryzena 7 3700X i masz procek zapewne na 3-4 lata spokojnie. Uprzedzając pytania - spokojnie będzie on działać na wspomnianym B450 Tomahawk czy B450 Gaming Plus od MSI.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszłyby w podobnym czasie co monitor, na który czekam.

 

Zobacz co Ci odpisałem wyżej na temat tego monitora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz co Ci odpisałem wyżej na temat tego monitora...

Głupoty wypisujesz.

 

Resolution

 

2560 x 1440

 

- z opisu w specyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kartę weź https://www.x-kom.pl/p/504444-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2070-super-gaming-oc-8gb-gddr6.html - Ventus to słabe chłodzenie w większości przypadków.

 

No to można zaczekać, w ogóle zastanów się czy nie kupić zestawu razem z monitorem. Do tego czasu wyklaruje się pewnie sytuacja z BIOS-ami dla płyt głównych B450 / X470 i zamiast dawać 1200 zł za płytę, to kupisz niezłe MOBO za 400-600 zł.

 

Z tą przyszłością to bym tak nie patrzał - oficjalnie AMD ma plany wspierać AM4 do 2020 roku. Póki co nie ma dalszych planów ujawnionych, więc możliwe, że wydasz 1200 zł na płytę, na którą wyjdą tylko odświeżone modele Ryzenów 3xxx. Moim zdaniem bez sensu - lepiej kupić płytę za 4-5 stówek na B450 (np. MSI B450 Tomahawk - tylko trzeba poczekać na ten poprawiony BIOS), a w przyszłości po prostu zmienić platformę. Nie widzę żadnego sensu w wywalaniu 1200 zł ma MOBO i myślę, że nie tylko ja.

 

Oszczędzając na płycie stać cię na Ryzena 7 3700X i masz procek zapewne na 3-4 lata spokojnie. Uprzedzając pytania - spokojnie będzie on działać na wspomnianym B450 Tomahawk czy B450 Gaming Plus od MSI.

 

Hm nie wiedziałem o tym teraz już nie wiem czy nie iść w 1151 CoffeLake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, w Intela to w ogóle nie ma sensu iść - nie dość że drogo, to możliwości rozbudowy jeszcze gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupoty wypisujesz.

 

Resolution

 

2560 x 1440

 

- z opisu w specyfikacji.

 

No to sorry za wprowadzenie w błąd, tylko nie rozumiem jak benchmark moze podawac takie zmyslone informacje, zasugerowalem sie ich newsem z czerwca i tam podali, ze ten model ma rozdzielczosc FHD :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze chcesz AiO i planujesz kupic x570 i az dziwi mnie fakt ze nikt Ci nie powiedział ze do twojej płyty dodają AiO za darmoszke na proline...

 

https://proline.pl/?n=msi-love-3000

 

:o no to by się super składało jeśli bym się załapał. Nie jest jakiś górnych lotów ale na pewno dużo lepsze niż stockowy cooler :banan:

AiO do płyty , słuchawki do obudowy. Jedwabiście. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Finalnie wyszło tak https://www.x-kom.pl/lista/an9916ign

W gratisie wyjdą gry, AiO do mobo (jeśli nie wyprzedali) i słuchawki do obudowy.

 

Ciekaw jestem czy RTX2070Super podołałby RayTracingowi w 1440p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy RTX2070Super podołałby RayTracingowi w 1440p.

 

Jak pogrzebiesz w ustawieniach gry, to da radę:

 

click

 

 

Nie wiem czy nie lepiej poszukać RAM-u z niskimi radiatorami, możesz mieć problem z upchaniem tego AIO bo ta buda jest malutka. No i przydałby się jakiś dodatkowy wentylator albo i dwa na przód obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...