Skocz do zawartości
Ania923

Msi X470 Gaming Plus R5 3600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie.Przedwczoraj przyszla mi plyta glowna Msi X470 Gaming Plus i procesor R5 3600.Zastanawiam sie nad zwrotem tego procka czytajac te forum.Mam 14 dni na zwrot.Ostatni bios jaki sie pokazal na ta plyte to 24 czerwiec.Patrzac na stronie msi do B450 Tomahawk wychodza jakies nowe.Jak z dzialaniem tego procesora na tej plycie jest albo czy bedzie w miare stabilnie.Procesor jeszcze nie odpakowany plomby sa.Zastanawiam sie nad zwrotem i pieniazki potrzymac do wyjasnienia sie sytuacji z tymi biosami albo zakupic R5 2600X lub R7 2700.Jak myslicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a co ma procek do stabilnosci plyty glownej ?biosy wyjdą to sytuacja sie uspokoi. troche nie rozumiem tego o co ci chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to ze pisza tutaj ze kompy im sie wieszaja itd jaka jest pewnosc ze zrobia bios taki jaki powinnien byc a nie tak zwany wykastrowany ze pólowe funkcji nie bedzie nie znam sie za bardzo jestem tylko kobieta.

Edytowane przez Ania923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulegasz panice. To mało rozsądne.

 

Przede wszystkim - masz 14 dni od momentu przyjścia przesyłki na wysłanie oświadczenia odstąpienia od umowy - i od tego momentu jest kolejne 14 dni na to, by towar dotarł do sklepu.

 

Procesor może być zwracany otwarty - bo jak niby inaczej miałabyś sprawdzić "cechy i funkcjonowanie produktu"?

 

Masz naprawdę dużo czasu na wytestowanie sprzętu i zweryfikowanie, czy faktycznie są problemy - a przynajmniej połowa tego co czytasz to szum informacyjny i plotkarskie nakręcanie się, bez weryfikowania faktów.

 

Pamiętaj, że do obsługi nowego CPU trzeba zaktualizować bios. Gaming Plus z tego co mi wiadomo nie ma flashbacka, a więc trzeba się wspomóc starszym procesorem (seria 1000/2000).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I naprawdę nie chcesz wiedzieć, jak sytuacja wygląda z pierwszej ręki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios mam zaktualizowany.

Jak na twojej płycie(X470 Gaming Plus) masz zaktualizowany bios do najnowszej wersji,która obsługuje Ryzeny 3xxx,to co za problem wsadzić Ryzena 3600 i sprawdzić potem stabilność maszyny.

Co do zwrotu to MitycznyJeż ci odpowiedział że możesz nawet zwracać przedmiot który ma ślady używania oraz zostało otwarte pudełko.

Za historia z wykastrowanymi biosami w płytach MSI wzięła się dlatego,że producent umieszczał na swoich płytach kości biosu które mają pojemność 16MB,a teraz AMD zaleca mieć kości o pojemności 32MB - bo niestety AGESA urosła

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO co się martwisz, montuj (lub zlec zamontowanie) zestaw i testuj, działaj, pracuj, baw się przez całe 14 dni. Nie będziesz zadowolona to zwrócisz ( a tu widzę ze już zamiast zwrotu, pojawił się temat ze sprzedażą wyżej wspomnianego procka :thumbup::E )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz zadowolona to zwrócisz ( a tu widzę ze już zamiast zwrotu, pojawił się temat ze sprzedażą wyżej wspomnianego procka :thumbup::E )

Teraz to autorka chyba sama nie wie co ma robić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boje sie ze trafia sie jakies buce ktore beda mi utrudnialy zwrot.Albo cos wymysla i bedzie lipa wiecie jak to w tym kraju jest.Wiecie tez ze latwiej bedzie tez sprzedac jak jest nie otwierany.Jak piszecie 16mb a potrzebne 32mb jak myslicie co moga wymyslec zeby bylo git.

Edytowane przez Ania923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak piszecie 16mb a potrzebne 32mb jak myslicie co moga wymyslec zeby bylo git.

Problem z wykastrowanym biosem jest tylko na płytach MSI.Pozostali producenci tj.Asus,Gigabyte,ASRock tez umieszczali na płytach kości 16MB(część z nich ma 32MB) i ich biosy za specjalnie nie ucierpiały.

Jak masz możliwość,to możesz zwrócić płytę i wziąć inną płytę X470 czy B450,tylko nie od MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z czego jest on niby wykastrowany, poza wizualnymi wodotryskami w konfiguratorze? :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim - masz 14 dni od momentu przyjścia przesyłki na wysłanie oświadczenia odstąpienia od umowy - i od tego momentu jest kolejne 14 dni na to, by towar dotarł do sklepu.

Po internetowej rejestracji zwrotu do 14 dni kalendarzowych od momentu odebrania towaru, jest 14 kolejnych dni kalendarzowych na wysłanie towaru do sklepu.

Liczy się data przyjęcia przesyłki przez kuriera, paczkomat czy panią na poczcie.

 

Towar do sklepu dotrze już później niż te ustawowe 28 dni kalendarzowych, ale wymogi ustawy będą spełnione.

 

Przerabiałem dokładnie 28 dni ... skutecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzisiaj zastanowie sie co zrobic.Tak jak kolega pisal wyzej.Tak wystawilam procka na sprzedarz taniej niz na allegro moge zejsc nawet nizej.Jak sie trafi klient to spoko bede myslec.Dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z czego jest on niby wykastrowany, poza wizualnymi wodotryskami w konfiguratorze? :Up_to_s:

Z tego co ja wiem,to brak możliwości wybrania profili XMP,brak profili OC,brak możliwość ustawienia krzywych wentylatorów itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzisiaj zastanowie sie co zrobic.Tak jak kolega pisal wyzej.Tak wystawilam procka na sprzedarz taniej niz na allegro moge zejsc nawet nizej.Jak sie trafi klient to spoko bede myslec.Dzieki za odpowiedzi.

 

Dziwnie kombinujesz.

Masz wątpliwości (skądinąd może i słuszne) co do płyty głównej, a na sprzedaż wystawiasz procka.

Odeślij płytę i weź coś z Asusa ((np. STRIX B450-F GAMING), ASRocka czy Gigabyte i po sprawie.

Edytowane przez bowipl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak możliwości wybrania profili XMP

Ależ są.

 

brak profili OC

Na msi z agesą 1.0.0.3 faktycznie tego u siebie nie widzę. Dodali z nowszą, którą np. dostał tomahawk? Ktoś potwierdzi/zaprzeczy z pierwszej ręki?

Bo jeżeli w końcu to dodadzą, to każda płyta z czasem dostanie.

 

brak możliwość ustawienia krzywych wentylatorów

Jak najbardziej jest konfiguracja wentylatorów, tyle że nie na ładnym wykresiku, tylko jest kilka parametrów progowych do konfiguracji temperatura/prędkość obrotowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mam żadnych problemów z płytą MSI. Wszystko pięknie śmiga od poniedziałku z ryzenem 3600. Nawet pamięci poszły na 3600, gdzie na ryzenie 1600 max było 3333. W biosie jedynie brak zapisania profilu OC.

Edytowane przez Pablloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok ale mowicie tutaj o plytach B450 gdzie jak widze na stronie msi pokazuja sie nowe biosy na x470 msi ostatni byl w czerwcu.Tak jak kolego pisal wyzej bede kombinowac z plyta.Mam pytanie ktore plyty pd B450 i X470 maja to co trzeba bios nie wykastrowany tylko w pelni funkcjonalny.Slyszalam ze Plyty Asus Gigabyte i bodajze Asrock maja po 32mb pamieci na bios.Czy wszystkie plyty na B450 i x470 z tych trzech co wymienialam beda dobre czy jakies konkretne.

Edytowane przez Ania923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

były ladne tabelki z plytami i jaka maja sekcje zasilania i ile mb na bios.... teraz to za późno na gdybanie. Trzeba było poszukać płytki co ma 32mb, ja tak zrobilem i zamoiwlem asusa prima x470.... 619 zł w promocji w x-komie. Nawet niektore x570 maja 16mb na kosci. Kilka sztuk na x470 obsluguje pełny bios. Niedluga wyjdą wersje b450 tomahawki, a-pro w wersji max- beda mialy 32mb

Edytowane przez bartoszzz77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ciągu 2 miesięcy mają sie pojawić wersje MAX ja swoją płytę B450 tomahawk oddałem do sklepu i czekam cierpliwie na wersje MAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybciej pojawią sie poprawione biosy do normalnych wersji B450. Niepotrzebnie histeryzujecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybciej pojawią sie poprawione biosy do normalnych wersji B450. Niepotrzebnie histeryzujecie.

Może i biosy będą poprawione na tyle że będzie stabilnie,tylko że dalej prawdopodobnie będzie GSE Lite zamiast Click Bios 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Skoro było zapowiadane wsparcie B450 dla Ryzenów 3000 to wyjdą ze skóry, żeby to zapewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...