Skocz do zawartości
Tomasz4688

Router do rozdzielenia Internetu od Orange Swiatłowód

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję routera Wi-Fi do firmy, gdzie będzie podłączone jednocześnie od 5 do nawet 30 urządzeń jednocześnie (laptopy, tablety)

 

Internet będzie od Orange - światłowód D: 900-1000 U:100 mbps

Router którego szukam będzie wpięty kablem Ethernet do tego ich Funboxa i w drugiej części budynku rozdzielał Internet

 

Zależy mi chyba bardziej na stabilności niż zasięgu no i żeby router nie był wąskim gardłem dla tego Internetu.

 

co polecacie?

budżet do 1000zł max

Preferowane marki: ASUS, TP-Link, ewentualnie Linksys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli taki router obsluzy do 30 urzadzen w maksymalnym momencie to nie wiem po co ludzie kupuja urzadzenia klasy enterprajs

tutaj przydaloby sie zeby kupic APka typu Ubiquiti UAP i dalsza wersja zalezna od Twojego wymagania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję routera Wi-Fi do firmy, gdzie będzie podłączone jednocześnie od 5 do nawet 30 urządzeń jednocześnie (laptopy, tablety)

Kilka pytań:

  1. przewodowowo czy bezprzewodowo (WiFi)
  2. czy chcesz wydzielić sieć LAN od tej którą stworzy FunBox, czy logicznie to będzie ta sama sieć?
  3. czy wszystkie wspomniane urządzenia będą w drugiej lokalizacji czy to razem z urządzeniami podpiętymi do FunBoxa (bez- lub przewodowo)?
  4. jaką powierzchnię zajmuje druga lokalizacja?

Zasadniczo wydzielić Accesspoint, np. UniFi® AP AC LITE, jeden lub więcej w zależności od powierzchni lub pokrewny model. Jako router EdgeRouter X albo EdgeRouter X SFP, ale jak nie będzie potrzeby wydzielenia sieci LAN, to wystarczy switch z PoE do podłączenia AP i zasilenia za jednym razem. Ten internet od Orange to będzie jakiś biznesowy czy domowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do 30 urządzeń jednocześnie to tylko "enterprise": Aruba, Fortinet, Ubi, MikroTik itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że internet "będzie" czyli zakładam że jeszcze nie ma.

Zapoznaj się dokładnie z ich ofertą. Jest światłowód od Orange dla firm z dedykowanymi do tego routerami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań:

  1. przewodowowo czy bezprzewodowo (WiFi)
  2. czy chcesz wydzielić sieć LAN od tej którą stworzy FunBox, czy logicznie to będzie ta sama sieć?
  3. czy wszystkie wspomniane urządzenia będą w drugiej lokalizacji czy to razem z urządzeniami podpiętymi do FunBoxa (bez- lub przewodowo)?
  4. jaką powierzchnię zajmuje druga lokalizacja?

Zasadniczo wydzielić Accesspoint, np. UniFi® AP AC LITE, jeden lub więcej w zależności od powierzchni lub pokrewny model. Jako router EdgeRouter X albo EdgeRouter X SFP, ale jak nie będzie potrzeby wydzielenia sieci LAN, to wystarczy switch z PoE do podłączenia AP i zasilenia za jednym razem. Ten internet od Orange to będzie jakiś biznesowy czy domowy?

 

1.bezprzewodowo WiFi

2. ta sama siec

 

ogólnie ja to widzę tak

 

W tej chwili jest już pociągniety ten konweter światłowód-LAN + router zyxel vmg8924-ac

 

do niego planuję się wpiąć dwoma routerami WiFi, jeden już mam(biuro gdzie bedzie max 10 urządzen) a drugi to ten co chce kupić w tym temacie na wiecej urządzeń

sieć WiFi w tym ZyXEL bedzie raczej wylaczona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.bezprzewodowo WiFi

2. ta sama siec

Jeśli ZyXEL vmg8924-ac będzie Routerem Brzegowym (RB) i to on będzie robił NAT dla podsieci prywatnej (z wyłączonym WiFi), to w zasadzie potrzebujesz tylko Accesspointów. Można też wykorzystać do tego inne routery z WiFi, ale trzeba je wcześniej odpowiednio skonfigurować.

Edytowane przez Qwinto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tematu. Poszukuję w tym roku nowego routera pod światłowód od Orange. Oczywiście o ile uda mi się wywalczyć urządzenie ONT. Chciałbym uderzyć w coś z wyższej półki, żeby to chodziło przez lata. Najlepiej od Cisco, ale z tego co mi wiadomo już nie produkują routerów z przeznaczeniem domowym. Pozostaje więc Ubiquiti lub Mikrotik.

 

Myślę sobie o Ubiquiti EdgeRouter X + dokupić UniFi AP AC LITE. Czy to dobry pomysł? Wiem, że te routery mają rozbudowany system i konfiguracja może być nieco skomplikowana. Czy kreatorem z trybem manualnym da się bez problemu wszystko ustawić? Łącznie z tagowaniem VLAN'ów? Czy bez terminala uda się wszystko skonfigurować?

 

Może coś od Cisco? Czy mają aktualnie coś sensownego w rozsądnych pieniądzach?

 

Uprzedam TP-Linków, Asusów i innych budżetowych konstrukcji nie chcę. Ewentualnie na Linksysa mógłbym się pokusić, ale nie wiem czy to jest ta sama jakość co kiedyś. Chyba Ubiquiti byłoby dużo lepsze?

 

Liczę na odpowiedź.

 

Pozdrawiam,

PeterQ

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...