Skocz do zawartości
marvolo30

Ryzen 5 3600x vs Ryzen 7 3700x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na innym moim poście dotyczącym zmiany grafiki na Rx5700xt koledzy polecili mi Ryzen 7 3700x , już praktycznie sie na niego zdecydowałem, ale ze względu na urlop zakupu dokonam po powrocie na początku sierpnia. A dzisiaj oglądałem porownanie r5 3600 vs r7 3700x i np w Battlefield v ( dla mnie priorytet) te procesory dają identyczny fps, a teraz jeszcze patrze ze pojawiły sie w Alternate ryzen 5 3600 X , różnica do r7 3700x to jest 100 euro , warto dolozyc tą stówkę ?

Edytowane przez marvolo30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy do samych gier raczej nie warto bo różnice w FPS są znikome. R5 3600X też jest bez sensu (znowu znikome korzyści w stosunku do wersji bez X) - lepiej zaoszczędzoną kasę zainwestować w lepszy cooler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja tam poluję na 3700 i oc do wersji X. Mysle, ze na dluzej sie przyda i o to chodzi. Jak ktos kupuje na krotko to 3600 tez bez X i najwyzej te 100mhz sobie dokrecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy X a bez X też jest kolejne 50 euro , ale z tego co zrozumiałem to wersja z X lepiej się będzie podkręcać , ochujac można. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nowe ryśki wyżyłowane, ja bym X nie brał za chiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy X a bez X też jest kolejne 50 euro , ale z tego co zrozumiałem to wersja z X lepiej się będzie podkręcać , ochujac można. ?

 

Nie podkręca się lepiej, ma tylko lepsze bazowe zegary i lepsze chłodzenie, które jest i tak gorsze od kupnego.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo dziekuję za rozjaśnienie tematu. Czyli ryzen 5 3600 bez X i bedzie petarda . Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...