Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szybkie pytanka do właścicieli i nie tylko.

Jako że lubię gadżety, zastanawiałem się nad smart opaską i padło na najnowszy sprzęt Xiaomi. Jest nieduża, smukła i niedroga, wydaje się fajnym gadżetem dla mnie. Chodzę amatorsko na siłownię i trochę też biegam. Czytałem parę recenzji, ma sporo bajerów, krokomierze, tętna itp. ale:

1. Czy ktoś z tych funkcji tak naprawdę korzysta?

2. Czy nie parując opaski z telefonem dużo tracę?

3. Jeśli już go sparuję, czy potrzebny jest smartfon w pobliżu, aby korzystać z funkcji? Nie chodzę na siłownię czy biegać z telefonem w kieszeni, bo mi przeszkadza.

 

Pytam was, czyli nie-recenzentów fit stron i kanałów (wiadomo, że tam wszystko zachwalają).

 

Pozdrawiam. ;)

Edytowane przez Master Bruce Lee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam MB2 a od paru dni mam MB4. Najnowsza wersja jest bardzo dobra, wygodniejsza niż MB2, a wyświetlacz OLED robi wrażenie. W końcu coś widać na ekranie po wyjściu z domu.

 

1. Nie. Dla mnie główna funkcja to krokomierz. Pomiar tętna na ręce to jest żart i jest bardzo daleki od prawdziwych wyników z profesjonalnych urządzeń. U mnie MB4 nie odczytuje tętna, MB2 coś tam pokazuje - pewnie jakieś losowe wyniki.

2. W MB4 możesz sterować muzyką z telefonu i sprawdzać notyfikacje. Jeśli nie jesteś uzależniony od smartphona to nic nie tracisz.

3. Krokomierz działa cały czas, nie potrzeba telefonu.

 

W MB4 dodali w końcu timer z sekundami. Na siłownie to może być przydatna sprawa jeśli robisz przerwy z zegarkiem w ręku. Opaska wibruje kiedy czas dobiegnie końca i wtedy rozpoczynasz serię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie porażka pomiar tętna jest totalnie z dupy mam dwie opaski m4 i każda pokazuje co innego..

 

Druga sprawa brak języka polskiego.. Jeśli kupisz opaskę z chińskiej dystrybucji to żeby zmienić język na angielski musisz zmieniać język telefonu.

 

Dla mnie opaska totalnie do dupy i nie polecam nikomu.. Jednak lepiej dołożyć kilka zł i kupić coś normalnego..

v4UO8eXh.jpg

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam mi band 4 w wersji global, zdecydowanie polecam, z te pieniądze otrzymujemy znakomity wyświetlacz oled, dodatkowo dodali funkcje pływania, pomiar tętna działa u mnie prawidłowo porównywałem z mi band 3, pulsoksymetrem i ciśnieniomierzem naramiennym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"znakomity wyświetlacz OLED" :E co jest w nim takiego znakomitego, bo jakoś patrzę i nic nie widzę..

 

Pomiary są kiepskie moi znajomi również na to narzekają, bo po prostu opaska podaję za wysokie wartości..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem też, że aplikacja MiFit wysyła sporo prywatnych danych na chińskie serwery. Tym gorzej, że musimy nadać jej zezwolenia na wszystkie powiadomienia, dostęp do rożnych aplikacji itp. Średnio mi się to podoba :/ Ktoś coś wie na ten temat? Jest się czym przejmować?

Edytowane przez Master Bruce Lee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zbierają dane, ale co to robi skoro Google i inni robią tak samo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może sam dodam jakąś opinię, może komuś się przyda. Kupilem sobie tę opaskę i jestem zadowolony. Mierzenie pulsu to raczej ciekawostka. Nie wiem na ile jest poprawne, ale jeśli biegnę to wiadomo że mam wyższy puls, jeśli siedzę to niski. Raczej nie trzeba do tego opasek i nie ma do czego to się przydać. Mierzenie faz snu raczej też zbędny bajer. Widoczność w słońcu super, opaski używam głównie jako zegarek plus powiadomienia o telefonach i wydarzeń z kalendarza (czasami telefon leży na drugim końcu domu więc całkiem przydatne). Budzik też fajny, mocne wibracje plus dyskrecja, nie budzę dziewczyny. Dystans 3 km opaska wyliczyła jako 3.09 km, więc błąd pomiaru krokomierza to ok. 3%. Może jeszcze to jakoś poprawią aktualizacjami. Jak dla mnie rewelacja. Bateria super, po 3 dniach zabawy ubyło 11 procent, więc wychodzi ponad 3 tygodnie na jednym ładowaniu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po równym tygodniu od ładowania na wyświetlaczu widzę 47% baterii.

 

Mam ustawione monitorowanie pulsu i snu co 30 minut, więc pewnie po wyłączeniu tej opcji idzie znacząco wydłużyć czas pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"znakomity wyświetlacz OLED" :E co jest w nim takiego znakomitego, bo jakoś patrzę i nic nie widzę..

 

Pomiary są kiepskie moi znajomi również na to narzekają, bo po prostu opaska podaję za wysokie wartości..

Choćby to że w porównaniu do mi band 2 i 3 nie ma problemu z widocznością na słońcu a znajomi z czym porównywali bo ja ostatnio miałem zegarek z pasem i pomiary różniły się o średnio 10% co jest wynikiem bardzo dobrym biorąc pod uwagę że pomiar z klatki piersiowej jest dużo dokładniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w końcu udostępniono aktualizacje która wprowadza język polski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od kilku dni używam opaski Mi Band 4 i jedyna rzecz ktora jest strasznie irytująca to zliczanie ilośći kilometrów...

 

Przy treningu spacer przykładowo jeśli mam 2000 kroków to pokazuje 4 km ,średnia prędkość 11km/h ?!

 

Ale pod spodem średni krok 0.7 metra czyli ok

 

Jednym słowem przy 2000 krokach powinno być około 1,4km a nie tak jak pokazuje opaska 4km

 

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaaktualizuj oprogramowanie i uruchom ponownie opaskę w opcjach. Coś faktycznie jest nie tak. U mnie kilometry zlicza dość dokładnie, realnie myli się góra o 5% i to na dużych dystansach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaaktualizuj oprogramowanie i uruchom ponownie opaskę w opcjach. Coś faktycznie jest nie tak. U mnie kilometry zlicza dość dokładnie, realnie myli się góra o 5% i to na dużych dystansach.

 

Ok dzięki ale jakie oprogramowanie ? i gdzie w opcjach uruchomić opaskę ?

 

Dzis zauważyłem że to dzieje się tylko podczas opcji trening bo w statusie dopoki nie włączyłem opcji trening było ok ...

 

Dziś w trening - spacer wyszło 6337 kroków i przy tym 21 kilometrow :(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem gdzie może być problem --- to dzieje się tylko podczas treningu , przy normalnym używaniu dobrze przelicza 

 

A podczas treningu jak wejdę w aplikacje to mam komunikat : "Nie można zsynchronizować danych podczas treningu " 

Wszystkie zezwolenia i ustawienia Bluetooth już zrobiłem  także nie mam pojęcia gdzie może być jeszcze problem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem gdzie może być problem --- to dzieje się tylko podczas treningu , przy normalnym używaniu dobrze przelicza 

 

A podczas treningu jak wejdę w aplikacje to mam komunikat : "Nie można zsynchronizować danych podczas treningu " 

Wszystkie zezwolenia i ustawienia Bluetooth już zrobiłem  także nie mam pojęcia gdzie może być jeszcze problem ...

Hm, spróbuj zaktualizować aplikację Mi Fit w Google Play. Następnie ją odpalasz, przechodzisz w zakładkę urządzenia, opaska Xiaomi, i na dole aktualizacja oprogramowania. Powinno zacząć wrzucać nowy soft na opaskę co trwa parę minut. Po wszystkim wchodzisz w ustawienia opaski (w sensie w opasce :E ) i tam opcja Reboot lub Uruchom ponownie.

Apka Mi Fit nie musi mieć dostępu do GPS, ale do internetu radzę zostawić. Raz dziennie czy raz na kilka dni odpalasz sobie Bluetooth w tel. i ściągasz dane z opaski. ;) Ja nie mam jej na stałe podłączone przez BT, raz na tydzień sobie zrzucę dane i tyle. Kroki i kilometry zlicza mi bardzo dobrze jak na tak tani sprzęt. O ile kroki są super dokładne podczas marszu czy biegania to kilometry już takie nie były. Wystarczyło jednak skalibrować opaskę w stylu zmiany swojego wzrostu w parametrach i już krok ma inną długość cm :E Zmierzyłem sobie na mapach Google odcinek 1 km i robiłem testy łażąc po osiedlu i zmieniając swój wzrost w opasce tak, aż dokładność zwiększyła się na tyle że np na odcinku 2 km opaska pokazuje 2.05 km czyli prawie idealnie ;)

 

Moja aktualna tarcza:

post-482723-15880694765476_thumb.png

Edytowane przez Master Bruce Lee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...