Forum PCLab.pl: Xiaomi Mi Band 4 - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Xiaomi Mi Band 4 wasze opinie, spostrzeżenia? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Master Bruce Lee 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 18 Lipiec 2019 - 11:37

Witam. Szybkie pytanka do właścicieli i nie tylko.
Jako że lubię gadżety, zastanawiałem się nad smart opaską i padło na najnowszy sprzęt Xiaomi. Jest nieduża, smukła i niedroga, wydaje się fajnym gadżetem dla mnie. Chodzę amatorsko na siłownię i trochę też biegam. Czytałem parę recenzji, ma sporo bajerów, krokomierze, tętna itp. ale:
1. Czy ktoś z tych funkcji tak naprawdę korzysta?
2. Czy nie parując opaski z telefonem dużo tracę?
3. Jeśli już go sparuję, czy potrzebny jest smartfon w pobliżu, aby korzystać z funkcji? Nie chodzę na siłownię czy biegać z telefonem w kieszeni, bo mi przeszkadza.

Pytam was, czyli nie-recenzentów fit stron i kanałów (wiadomo, że tam wszystko zachwalają).

Pozdrawiam. ;)

Ten post był edytowany przez Master Bruce Lee dnia: 18 Lipiec 2019 - 11:38

#2 Użytkownik jest niedostępny   mick.alderr 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 18 Lipiec 2019 - 23:01

Posiadam MB2 a od paru dni mam MB4. Najnowsza wersja jest bardzo dobra, wygodniejsza niż MB2, a wyświetlacz OLED robi wrażenie. W końcu coś widać na ekranie po wyjściu z domu.

1. Nie. Dla mnie główna funkcja to krokomierz. Pomiar tętna na ręce to jest żart i jest bardzo daleki od prawdziwych wyników z profesjonalnych urządzeń. U mnie MB4 nie odczytuje tętna, MB2 coś tam pokazuje - pewnie jakieś losowe wyniki.
2. W MB4 możesz sterować muzyką z telefonu i sprawdzać notyfikacje. Jeśli nie jesteś uzależniony od smartphona to nic nie tracisz.
3. Krokomierz działa cały czas, nie potrzeba telefonu.

W MB4 dodali w końcu timer z sekundami. Na siłownie to może być przydatna sprawa jeśli robisz przerwy z zegarkiem w ręku. Opaska wibruje kiedy czas dobiegnie końca i wtedy rozpoczynasz serię.

#3 Użytkownik jest niedostępny   dawidoxx 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Lipiec 2019 - 21:03

Jak dla mnie porażka pomiar tętna jest totalnie z dupy mam dwie opaski m4 i każda pokazuje co innego..

Druga sprawa brak języka polskiego.. Jeśli kupisz opaskę z chińskiej dystrybucji to żeby zmienić język na angielski musisz zmieniać język telefonu.

Dla mnie opaska totalnie do dupy i nie polecam nikomu.. Jednak lepiej dołożyć kilka zł i kupić coś normalnego..
Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez dawidoxx dnia: 20 Lipiec 2019 - 21:04

#4 Użytkownik jest niedostępny   ci4stek 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 21 Lipiec 2019 - 17:41

posiadam mi band 4 w wersji global, zdecydowanie polecam, z te pieniądze otrzymujemy znakomity wyświetlacz oled, dodatkowo dodali funkcje pływania, pomiar tętna działa u mnie prawidłowo porównywałem z mi band 3, pulsoksymetrem i ciśnieniomierzem naramiennym

#5 Użytkownik jest niedostępny   dawidoxx 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Lipiec 2019 - 20:44

"znakomity wyświetlacz OLED" :E co jest w nim takiego znakomitego, bo jakoś patrzę i nic nie widzę..

Pomiary są kiepskie moi znajomi również na to narzekają, bo po prostu opaska podaję za wysokie wartości..

#6 Użytkownik jest niedostępny   Master Bruce Lee 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 22 Lipiec 2019 - 19:10

Słyszałem też, że aplikacja MiFit wysyła sporo prywatnych danych na chińskie serwery. Tym gorzej, że musimy nadać jej zezwolenia na wszystkie powiadomienia, dostęp do rożnych aplikacji itp. Średnio mi się to podoba :/ Ktoś coś wie na ten temat? Jest się czym przejmować?

Ten post był edytowany przez Master Bruce Lee dnia: 22 Lipiec 2019 - 19:17

#7 Użytkownik jest niedostępny   dawidoxx 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Lipiec 2019 - 07:22

Zapewne zbierają dane, ale co to robi skoro Google i inni robią tak samo..

#8 Użytkownik jest niedostępny   Master Bruce Lee 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 27 Lipiec 2019 - 12:10

To może sam dodam jakąś opinię, może komuś się przyda. Kupilem sobie tę opaskę i jestem zadowolony. Mierzenie pulsu to raczej ciekawostka. Nie wiem na ile jest poprawne, ale jeśli biegnę to wiadomo że mam wyższy puls, jeśli siedzę to niski. Raczej nie trzeba do tego opasek i nie ma do czego to się przydać. Mierzenie faz snu raczej też zbędny bajer. Widoczność w słońcu super, opaski używam głównie jako zegarek plus powiadomienia o telefonach i wydarzeń z kalendarza (czasami telefon leży na drugim końcu domu więc całkiem przydatne). Budzik też fajny, mocne wibracje plus dyskrecja, nie budzę dziewczyny. Dystans 3 km opaska wyliczyła jako 3.09 km, więc błąd pomiaru krokomierza to ok. 3%. Może jeszcze to jakoś poprawią aktualizacjami. Jak dla mnie rewelacja. Bateria super, po 3 dniach zabawy ubyło 11 procent, więc wychodzi ponad 3 tygodnie na jednym ładowaniu. ;)

#9 Użytkownik jest niedostępny   dawidoxx 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Lipiec 2019 - 16:04

U mnie po równym tygodniu od ładowania na wyświetlaczu widzę 47% baterii.

Mam ustawione monitorowanie pulsu i snu co 30 minut, więc pewnie po wyłączeniu tej opcji idzie znacząco wydłużyć czas pracy

#10 Użytkownik jest niedostępny   ci4stek 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 27 Lipiec 2019 - 18:17

Zobacz postdawidoxx, o 21 Lipiec 2019 - 20:44, napisał(a):

"znakomity wyświetlacz OLED" :E co jest w nim takiego znakomitego, bo jakoś patrzę i nic nie widzę..

Pomiary są kiepskie moi znajomi również na to narzekają, bo po prostu opaska podaję za wysokie wartości..

Choćby to że w porównaniu do mi band 2 i 3 nie ma problemu z widocznością na słońcu a znajomi z czym porównywali bo ja ostatnio miałem zegarek z pasem i pomiary różniły się o średnio 10% co jest wynikiem bardzo dobrym biorąc pod uwagę że pomiar z klatki piersiowej jest dużo dokładniejszy

#11 Użytkownik jest niedostępny   dawidoxx 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Sierpień 2019 - 08:46

Dziś w końcu udostępniono aktualizacje która wprowadza język polski :)

Strona 1 z 1