Skocz do zawartości
vizzini

Monitor do 1000~

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam monitora do kwoty 1000 zł, 144Hz, FHD, jak najmniejszy ten prawdziwy input lag. Obecnie będzie to na laptopie z i5-8300H i GT1050M.. Natomiast w styczniu wleci do tego jakiś mocniejszy PC, więc monitor może być przyszłościowy. Zastosowanie to programowanie, filmy + CSGO(dlatego chcę jak najmniejszy input lag) i FIFA.

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do programowania/czytania wolałbym coś z większym PPI niż 1920x1080 na 23,8" nie wspominając o większym ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitory które koledzy polecili, są moim zdaniem świetne do wręcz zawodowego grania CounterStrike. Jednak do reszty, jak choćby projektowanie interface jakiegoś programu, czy nawet oglądanie filmów, to już nie bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej cenie można znaleźć dobre ultimatum między tymi zastosowaniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej cenie można znaleźć dobre ultimatum między tymi zastosowaniami?

 

Witamy na tym łez padole zwanym szukam monitora. Chcesz łączyć CSGO czyli 144 Hz i niski input lag czytaj TN, ale TN to słabe kolory więc do filmów się nie nada, nie mówiąc już że najsensowniejszy monitor do grania w tych pieniądzach to MSI MAG241C, czyli zakrzywiona matryca VA, dodatkowo z niskim PPI więc do programowania się nie nada.

 

Ja na twoim miejscu ustaliłbym jedno, priorytetowe zastosowanie i pod nie się podporządkował. Jeśli grasz rekreacyjnie nie widzę sensu dla 144 Hz, zwiększyłbym rozdzielczość kosztem odświeżania i raczej matryca IPS, najlepiej bez zakrzywienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że programowanie to typowo backend, więc jedyne co mnie obchodzi to żeby widzieć kod. Filmy rzadko, CS też rekreacyjnie niż profesjonalnie.

 

Jeśliby w tym 1000~~ mierzyć w to VA/IPS bez zakrzywień to co by wyszło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się podepne pod temat, bo szukam monitora 27cali, przeważnie coś czytam, troche photoshop, troche filmów, czasem pogram, najbardziej bym chciał uniknąć problemu z ciemnymi kolorami, smugami...

co polecacie około +-1000 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że programowanie to typowo backend, więc jedyne co mnie obchodzi to żeby widzieć kod. Filmy rzadko, CS też rekreacyjnie niż profesjonalnie.

 

Jeśliby w tym 1000~~ mierzyć w to VA/IPS bez zakrzywień to co by wyszło?

 

Ja bym wybrał tego Della. Możesz alternatywnie szukać czegoś z nieco wyższym odświeżaniem (75Hz) kosztem matrycy. Ale dla mnie to najlepszy kompromis w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1000zł można też kupić 27" 3840x2160 IPS ;) (chyba 60Hz, więc do czytania byłby świetny, a do CS gorzej z powodu ilości Hz, nie mniej jednak niższe rozdzielczości w grach na takim ekranie, np. 2560x1440, wyglądać powinny całkiem OK, gdyby GPU nie wyrabiało w 3840x2160)

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeśli bym tą cenę podbił i takie coś próbował: https://www.x-kom.pl/p/469202-monitor-led-27-acer-nitro-vg270upbmiipx-czarny.html? Czy to jednak porażka i za taką cenę w teorii takich rzeczy nie dostanę?

 

 

Ten Dell całkiem ciekawie wygląda.

 

Też się zastanawiałem czemu taka cena, wygląda jak cena z outletu, ale nigdzie to nie jest napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem o nim opinie i jednak to odpada, wygląda na to że to jakaś porażka... Rozumiem, że miniDisplayPort jak najbardziej będzie ok do podłączenia monitora? W dodatku zdecydowałem się jednak obecnie na jakiś TN 144Hz, prawdopodobnie to będzie 23,8, 144Hz, FHD.. O jakimś ciekawszym monitorze pod inne rzeczy pomyślę dopiero po kupnie PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...