Skocz do zawartości
b0sman

Karta graficzna i dysk ssd

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zrobić prezent siostrzeńcowi i kupić mu nową kartę graficzną razem z dyskiem SSD do komputera. Wiem tyle że obecnie ma i5 4690, 8gb ram (2x4gb), zasilacz OCZ 550W, jakaś płytę główną MSI (nie znam dokładnego modelu), HDD 500GB i Nvidia GeForce GTX 750Ti. Do tego monitor z rozdzielczością full hd. Na pewno nie będzie zmieniał całej palatformy ze względów finansowych. Już prędzej mu konsolę kupią za kilka ładnych lat niż całego nowego PC. Także karta nie musi być jakaś szczególnie przyszłościowa ale raczej na "tu i teraz".

 

 

 

Z dyskiem jest łatwo bo postanowiłem wziąć jakiegoś budżetowca 480GB typu Crucial BX500. Gorzej z wyborem karty bo od dawna już nie śledzę rynku GPU. W skrócie mówiąc jaką kartę mam kupić i ile by to kosztowało żeby mógł grać w gry typu Wiedźmin 3, GTA V, Dying Light, Minecraft, Fortnite, pUBG na wysokich ustawieniach mając te słynne 60fps? Zależy mi na tym żeby ta karta była po prostu dobrze wyważona względem podanych części. Nie za mocna żeby się nie marnowała ale też nie za słaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigiabyte GTX1660 OC - cena ok 950zł, jeżeli taniej to Radeon RX580 4/8GB lub GTX1060 6GB powinieneś znaleźć do 800zł nowego. SSD wybrałeś ok.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...