Skocz do zawartości
RoLoSky_PL

Mam problem ze spadkami fps w cs go

Rekomendowane odpowiedzi

Wtam. Mam problem ze spadkami fps w cs go gdyż podczas rozgrywki spadają z 160 do nawet 30 po wymianie procesora z athlona 6000+ na phenom II X4 940. Prosze o pomoc gdyż nie wiem czego jest wina.

Specyfikacja:

Windows 7 Ultimate 64 bit

Płyta główna: Asus M4N78-AM-V2

Procesor: AMD Phenom II X4 940

Całkowita pamięć ram: 4 GB

Karta graficzna: MSI GeForce GT 520

Edytowane przez RoLoSky_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do cs go caly zestaw jest za słby, słaby procesor, jeszcze słabsza karta i 4 gb ram nie pograsz na tym bez spadków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nawet procka

podkręciłem do 3.60GhZ

 

A co po pierwsze czeba by było wymienić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to cały zestaw na raz trzeba od razu wymienić. Od biedy najpierw kartę graficzną, ale z tym prockiem to i tak szału nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo bym całość wymienił ale nie wiem jaki zestaw. Coś do 500 zł z używanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubisz zapach dymu o poranku ? Ta płyta oficjalnie wspiera procesory do 95W a Ty wsadziłeś 125W i jeszcze go kręcisz. Tutaj masz przyczynę dlaczego możesz mieć takie spadki wydajności.

 

Cały zestaw do wymiany i na pewno nie zmieścisz się w kwocie 500zł.

 

Ps. Klasycznie - podaj jaki masz zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wymieniać tylko chciałbym płyte główną, procka, i może ram zależy jaki slot no i kare graficzną bo reszte to ja mam.

Mam też drugą płyte główna MSI K9N-NEO-V3 i dwa procesory athlona 6000+ i 3800+ i są narazie nieużyteczne jak narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj, chociaż nie są to podzespoły, które są obecnie dużo warte. Pytanie jest takie - czy chcesz celować w używane części, mocniejsze ale i tak mało przyszłościowe czy raczej dosyć świeże (krótko używane lub nowe) ale z przyszłością pod rozbudowę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 300 zł znajdziesz poleasingowego dell-a z i5 3570 + 4GB do dual-a, do tego po taniości gtx 750 wystarczy. Zamkniesz się ze wszystkim w ok. 500-600 zł. Tylko zasilacz zmień! logic nie legit

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo do gier to lepszy Intel?

I jaką wybrać płyte główna i procka do takich gierek ?

Edytowane przez RoLoSky_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 300 zł znajdziesz poleasingowego dell-a z i5 3570 + 4GB do dual-a, do tego po taniości gtx 750 wystarczy. Zamkniesz się ze wszystkim w ok. 500-600 zł. Tylko zasilacz zmień! logic nie legit

 

a bedzie pasować do procka to ?

GA-H61M-S2V-B3 socket 1155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj, chociaż nie są to podzespoły, które są obecnie dużo warte. Pytanie jest takie - czy chcesz celować w używane części, mocniejsze ale i tak mało przyszłościowe czy raczej dosyć świeże (krótko używane lub nowe) ale z przyszłością pod rozbudowę...

używane części, mocniejsze ale i tak mało przyszłościowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj budżet, bo jak chcesz przyszłościowo to musisz kupić nowe podzespoły

Sprawdź temperatury programem MSI Afterburner, może chłodzenie procesora źle zamontowaleś

Edytowane przez Frythyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj budżet, bo jak chcesz przyszłościowo to musisz kupić nowe podzespoły

Sprawdź temperatury programem MSI Afterburner, może chłodzenie procesora źle zamontowaleś

przy graniu w gry ma 54 stopnie przy podktręceniu

 

I z moich (chyba dobrych wyliczeń) moje podzesopły czyli dwie płyty główne, trzy procesory i sześć pamięć ram jest to łącznie warte ok.425 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zreinstalował system, sprawdził czy pamięci RAM są widoczne, może jakaś się obluzowała.

 

Pytanie kiedy miałeś 160FPS na Athlonie? Dwa lata temu, czy tydzień temu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwiększ budżet. do 1000 zł zbudujesz kompa, który da Ci podstawy żeby stabilnie pograć w CS GO. Ja z kartą HD7790 i procesorem Ryzen 2600 mam w CS GO ponad 100 fpsów. Nie muszę chyba mówić, że ta karta ma 1 GB pamięci i wyszła jakieś 7 lat temu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zreinstalował system, sprawdził czy pamięci RAM są widoczne, może jakaś się obluzowała.

 

Pytanie kiedy miałeś 160FPS na Athlonie? Dwa lata temu, czy tydzień temu?

Włąśnie pamięć ram jest widoczne tylko jak miałem jakieś pamięci ram i wymieniłem je na drugi to troche rzadziej spadały fps a 160 fps to uzyskuje na phenomie. I sprawdziłęm podczas grania, że var ten obok fps mi wzrasta. Oraz nawet jak zmniejszyłem Ghz na 2.5 to to samo wszystko nie było róznicy czy wiecej Ghz czy mniej. A windowsa instalowałem wszystkie jakie są obecne nawet nie raz je zmieniałem na dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz dobra wydajnosc po taniosci, to tu masz zestaw plyta+cpu+16gb ram za 497 zeta: https://allegro.pl/oferta/nowy-huanan-x79-6m-lga2011-gaming-polska-gwarancja-8270106673

i do tego chlodzenie spartan 3 pro za ok 40-50 zl (chyba, ze masz juz cos w miare sensowniejszego u siebie akurat)

 

wypadaloby naprawde zmienic tez ten zasilacz, chociazby na uzywanego kolinka za 70 zl: https://allegro.pl/oferta/kolink-kl-c500-80plus-500w-okazja-8203982889

co prawda niektore zasilki logic miewaly mocne linie 12V i szereg zabezpieczen, ale nie podales tez dokladnie, jaki model tego logica masz, a i nawet, jesli w miare przyzwoity, to jednak wciaz istnieje ryzyko, ze zasilka Ci padnie i zabierze ze soba nowe klamoty.

 

no i wypadaloby zmienic tez grafike imo minimum na jakiegos r9 280 / gtx 770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej by było inną płytę główną na sokecie am2+,am3 wydajniejszą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie za bardzo, bo fx-8300, ktory powiedzmy moglby jeszcze konkurowac z tym xeonem to koszt min. 270 zl za uzywke, do tego lepsza plyta i wiecej szybszego ramu non-ecc wyjdzie znacznie drozej i to juz bedzie tez top mozliwosci dla tej platformy. te xeony e5, to w wiekszosci odpowiedniki wydajnych core i7 sandy bridge/ivy bridge. na tym e5-2640 na luzaku pograsz w csgo w 144hz:

a i w przyszlosci mialbys mozliwosc niedrogiej wymiany na jeszcze wydajniejszy proc np. e5-2667/1650/1660/2680/2689/2690... taki e5-1650, kosztujacy dzis ok. 300 zl, to spokojnie rowna sie z ryzenem r5 1600. niewiele drozszy e5-2680, to juz wydajnosc ryzena 7 1700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...