Skocz do zawartości
frog67

Problem z czysta instalacją 0xC0000098

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem postawiłem nowy setup na 3700X w końcu przyjechały pamięci, ale win10 ma Focha i nie chce ruszyć instalacja. Ładuje pliki a następnie wyskakuje komunikat o błędzie 0xC0000098 i pod nim opis gdzie go boli Windows/system32/config/system z tego co czytałem błąd się zdarza nie tak rzadko. Temperatury wszystkie ok dość niskie w biosie proc-34 dysk-39 chipset-60 :) z tego co czytałem pomaga płyta bootowalna z win7 lub 10, BIOS w trybie UEFI-Legacy, pamięci G.skill (F4-3200C14D-32GTZ) ktoś już miał ten problem na R3000? Pendrive ruszał z różnych USB ten sam skutek

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś przynajmniej napisać, na jakiej płycie głównej działasz :]

 

W chwili obecnej jesteś ryżowym betatesterem. Na własne życzenie :E

 

Z mojej strony mogę polecić tylko aktualizację biosa do najnowszej wersji i ustawienie wszystkiego na failsafe defaults.

Lab donosi też, że MS zaktualizował właśnie swoje obrazy płyt o nowe rzeczy, więc też możesz sprawdzić, czy masz najnowszą wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne, co piszesz - po co instalatorowi plik system z systemu, który ma nadinstalować; może jednak potrzebuje do aktualizacji, bo chyba w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup są informacje o historii aktualizacji; plik system można podmienić, kopia jest w system32\config\regback; ponadto jest tam chyba wiele kopii poprzednich, nazywają się system.old (podobno kopie co 12 godz, ale ile przechowywanych nie wiem) - można podmienić z pena; ale dziwne - czy przypadkiem nie startuje ci system, nie pen

 

uwaga na marginesie - upowszechnia się mieć focha, ale język (słowniki) zna tylko mieć fochy, nie focha - lepsze fochy, bo słowo pochodzi od niemieckiego fauchen = parskać, fukać (na znak irytacji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wynika że nie instalujesz tylko aktualizujesz...to taka uwaga i jakoś ostatnio nie da się zaktualizować systemu z pena a tylko przez WU lub poprzez narzędzie MS.

Edytowane przez amp41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany wystarczyło stworzyć nowy nośnik pendrive/płytę z bootowalnym windowsem wszystko poszło jak z płatka, działa idealnie. Tylko komputer mógłby odpalać trochę szybciej ale na to się skarżą wszyscy posiadacze, kilka nowszych biosów i to poprawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...