Skocz do zawartości
SoonTM

Czy jest sens kupować lepszy cooler do 3900x?

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam wszystkie benchmarki i doszedłem do wniosku, że w ogole nie ma OC na tym procku. Nie ma chyba sensu wymieniać stockoego coolera?

 

Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten cep ma 89-90*C w teście FFT w Aidzie i P95......na 360mm AiO ale trzyma 4025-4125MHz między 12 rdzeniami.

Na Wraith-cie pewnie throttluje jak głupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Overclocking na tym procesorze polega właśnie na wymianie chłodzenia na lepsze.

 

Procek ten zachowuje się bardzo podobnie do GPU od Nvidii i po prostu im ma chłodniej tym będzie wbijał wyższe taktowania, a tym samym zwiększał wydajność.

 

BOXowy cooler zapewni stabilność, ale na zegarach co najmniej 100-200MHz niższych niż coś lepszego pokroju AiO lub wydajnego coolera wieżowego.

 

 

Gamers Nexus ma na ten temat świetny materiał:

 

[video=youtube;g94rNe4XSGU]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma sensu doplacac 600+ zlotych, zeby miec te 150MHz wiecej. Wyzsze taktowania beda benefitowaly glownie w grach a raczej nikt nie kupuje R9 3900X do gier. Przy renderach roznica miedzy stockowym coolerem a AiO bedzie pewnie okolo 1-2 minut max, na godzine renderu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zależy na taktowaniu procesora bo będę przede wszystkim używał procka w single core: Photoshop, Zbrush, Blender itd. zero renderowania, większość rzeczy wymaga dobrego single core, ale multi-thread też się liczy (ale jako "dodatek")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zależy na taktowaniu procesora bo będę przede wszystkim używał procka w single core: Photoshop, Zbrush, Blender itd. zero renderowania, większość rzeczy wymaga dobrego single core, ale multi-thread też się liczy (ale jako "dodatek")

To chyba rozsadnie bedzie sprzedac stockowy cooler, dolozyc pare zlociszy, kupic D15 i miec spokojna glowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma sensu doplacac 600+ zlotych, zeby miec te 150MHz wiecej.

 

Lepszy cooler to nie tylko mhz, ale i kultura pracy :)

 

https://www.ceneo.pl/38028751

 

kupić i zapomnieć. Cooler będzie służył przecież w kolejnych procesorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba rozsadnie bedzie sprzedac stockowy cooler, dolozyc pare zlociszy, kupic D15 i miec spokojna glowe :)

 

Ktos w ogole skupuje boxowe coolerki? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, w koncu jest RGB :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zależy na taktowaniu procesora bo będę przede wszystkim używał procka w single core: Photoshop, Zbrush, Blender itd. zero renderowania, większość rzeczy wymaga dobrego single core, ale multi-thread też się liczy (ale jako "dodatek")

Blender? Single core? Chyba że tylko modelujesz, a ostateczny rendering robisz na innej maszynie lub GPU only. Ale nawet renderując na GPU warto skorzystać z OpenCL i jako urządzenia renderujące wskazać CPU+GPU. Na sprzęcie z podpisu i optymalnym doborze wielkości kafla potrafi to skrócić czas renderowania o połowę. A przy 3900x podejrzewam że sam procesor będzie renderował szybciej niż 2080Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renderowanie CPU + GPU w blenderze to koszmar, okropnie działa i zazwyczaj lepiej na samym GPU. Ja mam 2x GPU do renderowania, rtx 2080 i gtx 1080.

 

Single core jest bardzo ważny przy viewport-cie, przy symulacjach (dym itd.) i wielu innych rzeczach.

 

Bardzo dobrze to pokazuje ten film

 

3900x nie będzie renderował szybciej niż RTX 2080ti. RTX 2080Ti niszczy procesory, chyba że kupisz 32 rdzenie procka, ale i tak mało opłacalne i raczej i tak CUDA niszczy wszystko, chyba że renderujesz 24h/7 to może taniej wyjść na CPU.

 

Dlatego myślę czy jest sens dokładać 800zł + cooler do 3900x, czy nie lepiej pójść w 3700x....

Edytowane przez SoonTM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu wyjdzie na to że lepiej pójść w i9 9900k... eh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu wyjdzie na to że lepiej pójść w i9 9900k... eh.

 

na pewno będzie lepiej trzymał cenę ;)

 

myślę, że za rok-dwa licząc odsprzedaż wyjdzie taniej 9900k

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za rok-dwa oba będą warte tyle co fajne breloczki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...