Skocz do zawartości
Wiciol

Monitor 144Hz. Jak podłączyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam monitor 144Hz, który posiada HDMI, VGA, DVI. Komputer posiada DisplayPort, HDMI, VGA. W jaki sposób moge uzyskac FullHD i 144Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od monitora. Sprawdź w instrukcji na których wejściach monitor łyka 144Hz.

Karta w PC też nie jest bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od monitora. Sprawdź w instrukcji na których wejściach monitor łyka 144Hz.

Karta w PC też nie jest bez znaczenia.

 

Monitor obsługuje 144Hz w DVI oraz DisplayPort. Karta graficzna w komputerze to GTX 1660

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić jeszcze raz i napisać ostatecznie który komponent ma które porty? W pierwszym poście nic nie wspominałeś o DP w monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam monitor 144Hz, który posiada HDMI, VGA, DVI. Komputer posiada DisplayPort, HDMI, VGA. W jaki sposób moge uzyskac FullHD i 144Hz.

 

Nie dostałeś kabla DVI w zestawie? Jeśli tak to powinien on być w wersji dual link obsługującej 144 hz. Przynajmniej u mnie tak było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić jeszcze raz i napisać ostatecznie który komponent ma które porty? W pierwszym poście nic nie wspominałeś o DP w monitorze.

W instrukcji od producenta jest napisane, że monitor obsługuje 144Hz poprzez DisplayPort, jednak w monitorze nie ma złącza DisplayPort.

 

Nie dostałeś kabla DVI w zestawie? Jeśli tak to powinien on być w wersji dual link obsługującej 144 hz. Przynajmniej u mnie tak było.

W zestawie dostałem kabel HDMI, wejście DVI w monitorze jest, jednak nie mam takiego wejścia w komputerze

 

Jeżeli nie ma żadnej sensownej opcji, to chyba zostanę przy HDMI, które według instrukcji obsługuje FullHD w 120Hz, różnicy dużej nie powinno być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej instrukcja jest dla serii kilku monitorów, a Ty masz wariant bardziej przycięty.

 

Jeżeli faktycznie 120Hz jest osiągalne po HDMI, to zacieśnianiem timingów możesz dać radę uzyskać 144Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej instrukcja jest dla serii kilku monitorów, a Ty masz wariant bardziej przycięty.

 

Jeżeli faktycznie 120Hz jest osiągalne po HDMI, to zacieśnianiem timingów możesz dać radę uzyskać 144Hz.

Przepraszam, nie jestem obeznany, na czym polega zacieśnianie timingów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stworzeniu własnej rozdzielczości w CRU i wybraniu LCD native albo reduced -> KLIK

 

Warto poeksperymentować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość optuj

Jaki to model i marka monitora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, już wiem o co chodzi... monitor, który kupiłem nie jest zgodny z opisem... i ma 60Hz. W opisie było 144Hz. W instrukcji były podane dwa modele jeden ten co dostałem czyli 60Hz, a drugi z 144Hz.. Wiec monitor do zwrotu.. i wystawienia sprzedawcy jednej gwiazdki :( Temat zamkniety ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałeś kabla DVI w zestawie? Jeśli tak to powinien on być w wersji dual link obsługującej 144 hz. Przynajmniej u mnie tak było.

DVI to już przeżytek. Sam używam, bo mam mocno stary monitor (ponad 10 letni), ale to już port do muzeum. Lepiej by się kolega skupił na DisplayPort/HDMI, bo to współczesne porty (oczywiście jak kolega kupuje monitor 144Hz, to ważne by było to obsługiwane przez DisplayPort i/lub HDMI, bo stare monitory bywało, że działały przy 144Hz tylko przy wycofywanym już DVI). Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...