Skocz do zawartości
don_donald

Problem z monitorem Dell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podłączyłem monitor za pomocą display port do komputera i komputer nie chce się włączyć. Jest to drugi podłączony monitor (pierwszy podłączony za pomocą vga->dvi). Komputer jedynie się włącza gdy wyłączę zasilacz za 10sec i włączę ponownie. Monitor Dell P2214Hb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy używasz kabla DP zgodnego ze standardem (znaczy - takiego, który NIE łączy 20stej żyły)?

Czy na wejściach innego typu też jest problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy używasz kabla DP zgodnego ze standardem (znaczy - takiego, który NIE łączy 20stej żyły)?

Czy na wejściach innego typu też jest problem?

 

 

Przełączyłem na vga i problemu nie ma. Kabel zakupiony w komputronik https://www.komputronik.pl/product/298050/accura-displayport-1-8m.html?gclid=Cj0KCQjw1MXpBRDjARIsAHtdN-0qO6d_-Hlh6232r3OtKgnNWPrL5wYbqdFL7DwCGT05DW8R08sBO9oaAkG3EALw_wcB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym z komentarzy ktoś napisał, że ten kabel nie trzyma się specyfikacji DP, bo właśnie prowadzi (a nie powinien) 20sty pin. Jak chcesz potwierdzenia, to zweryfikuj swój egzemplarz miernikiem.

 

No, ale raczej to będzie to. A więc albo modyfikacja kabla, albo zwrot i zakup kabla DP, a nie pseudoDP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym z komentarzy ktoś napisał, że ten kabel nie trzyma się specyfikacji DP, bo właśnie prowadzi (a nie powinien) 20sty pin. Jak chcesz potwierdzenia, to zweryfikuj swój egzemplarz miernikiem.

 

No, ale raczej to będzie to. A więc albo modyfikacja kabla, albo zwrot i zakup kabla DP, a nie pseudoDP.

 

Dzięki wielkie. Jakiś polecasz kabel abym znowu nie zakupił jakiegoś słabego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej po prostu czytać komentarze - jeżeli ktoś wspomni że sprawdzał i kabel jest ok, to można brać.

Na stronie displayport niby jest lista certyfikowanych akcesoriów, ale ciężko tam znaleźć cokolwiek co możemy znaleźć w sklepie.

 

Jak nie tak, to można rozglądać się za kablami które były dołączane do monitorów - nieraz firmy sprzedają masy kabli np. od hp czy della. Nie słyszałem by ktoś się skarżył na nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej po prostu czytać komentarze - jeżeli ktoś wspomni że sprawdzał i kabel jest ok, to można brać.

Na stronie displayport niby jest lista certyfikowanych akcesoriów, ale ciężko tam znaleźć cokolwiek co możemy znaleźć w sklepie.

 

Jak nie tak, to można rozglądać się za kablami które były dołączane do monitorów - nieraz firmy sprzedają masy kabli np. od hp czy della. Nie słyszałem by ktoś się skarżył na nie.

 

Cały czas szukam. Rozumiem, że ten https://proline.pl/delock-82770-gold-kabel-displayport-1-2-m-m-4k-premium-1m-20pin-p947073 nie będzie pasował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna osoba na morele w opiniach o tym modelu kabla napisała, że pin 20 nie jest zwarty, czyli taki jaki powinien być -> .morele.net/kabel-delock-displayport-displayport-1-szary-82770-792273/?component=reviews

(forum kaszani linki do moreli)

Edytowane przez MitycznyJeż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam takiego przewoduMój link

 

Jak chcesz coś bardziej markowego to szukaj kabli np od Delocka czy Lindy.

 

Zamówiłem dla oryginalne kable Della. Zobaczymy co z tego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam takiego przewoduMój link

 

Jak chcesz coś bardziej markowego to szukaj kabli np od Delocka czy Lindy.

Możesz potwierdzić, że Twój kabel nie zwiera 20pin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable przyszły i teraz wszystko działa. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest 20 pinowy.

Wtyczka zawsze ma 20 pinów. Pytałem, czy ten pin jest zwarty pomiędzy obiema wtyczkami, czy nie.

 

Nieprawidłowe kable zwykle działają i zwykle nie sprawiają problemów. Ale jak już trafi na sprzęt który nie toleruje takiego odstępstwa od specyfikacji, to jest rwanie włosów z głowy, bo "przecież ten kabel jest ok"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...