Forum PCLab.pl: Kanapa wygodna do spania dla 2 osób - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Kanapa wygodna do spania dla 2 osób do +-2000 zł Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Yab 

• Ride eternaly shiny and chrome
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 19 Lipiec 2019 - 09:30

Ktoś ostatnio może szukał kanapy/narożnika do spania dla 2 osób i podzieli się doświadczeniami? Te kanapy z Ikei są warte rozważenia?

#2 Użytkownik jest niedostępny   cihenio 

• Foolproof
  • PipPipPipPip

Napisany 19 Lipiec 2019 - 10:11

Jak masz zamiar spać na kanapie cały rok to odpuść sobie kanapy z Ikei.
Kanapy z dobrym systemem rozkładania i dostosowane do całorocznego spania to wydatek min 3-4 tys zł.
Mam małe mieszkanie i nie miałem gdzie postawić łóżka więc rozbiłem się o ten sam problem.
Obecnie mam i mogę z czystym sumieniem polecić MebloMak Marsala.

#3 Użytkownik jest niedostępny   iwanme 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Lipiec 2019 - 09:31

Zobacz postYab, o 19 Lipiec 2019 - 09:30, napisał(a):

Ktoś ostatnio może szukał kanapy/narożnika do spania dla 2 osób i podzieli się doświadczeniami? Te kanapy z Ikei są warte rozważenia?

Zobacz sobie w Agata Meble - mają dość spory wybór.
Jeśli chodzi o Ikeę to moim zdaniem ich kanapy są do spania przeciętne, do siedzenia zresztą też - bo są mega miękkie. Na plus to w niektórych dość łatwo zdejmowalna tapicerka którą można wyprać (choć oczywiście metka tego zabrania)

#4 Użytkownik jest niedostępny   cervandes 

• Telefonolog nadzwyczajny
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Lipiec 2019 - 10:16

10 miesięcy temu kupiliśmy pod kątem oglądania wieczorem seriali i spania Holmsund. 10 miesięcy przeklinania, kombinowania i wkurzania się i wywalone dwa kafle w błoto. Tzn może nie w błoto bo z mebla nadal korzystać będziemy ale nie zmienia to faktu, że miało być uniwersalne i do spania i do oglądania TV w sypialni a będzie do okazjonalnego użytku gdzieś indziej.

Nowe łóżko w drodze.

#5 Użytkownik jest niedostępny   Dresiq 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Lipiec 2019 - 13:50

Lepiej kupić sobie concept pro 04 od firmy mirjan. Wygląda jak szafa, a jest to łóżko ukryte w szafie. Sam posiadam w kawalerce.

#6 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Sierpień 2019 - 17:56

Dob meble w Kielcach. Można dowolnie skonfigurować kanapę. Kupowałem tam trzy, wszystkie 3 w ciągłym użyciu. Świetna jakość i wykonania i materiałów.
Ostatnio szukałem małej kanapy i nie kupiłem u kich tylko dlatego, że nie mieli w wymaganym rozmiarze.
Niestety, katalog maja lichy.

Za łóżko sypialniane robi mi kanapa wydłużona do 215cm nie licząc odczepianych boczków, które robią mi za zagłowie.
Mega wygodne, dowolne wypełnienie i wzmocnienie siedziska. Zrobią Ci tak, jak zechcesz.
Do 2k to będzie tam kosmos. Ja płaciłem średnio po 1,5k.

Ten post był edytowany przez Petru23 dnia: 05 Sierpień 2019 - 18:15

#7 Użytkownik jest niedostępny   iziDeV 

• twitch.tv/izidev
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Sierpień 2019 - 17:59

Też właśnie planowałem zmienić łóżko i kanapę na jedną uniwersalną kanapę żeby zaoszczędzić miejsca, ale nie trafiłem jeszcze na tak wygodną jak łóżko :D Jak ktoś zna taką to dawać znać :D

#8 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Sierpień 2019 - 18:06

@up
U mnie siedzisko i oparcie (maja jednakowe wypełnienie) ma chyba 23cm wysokości. Po max wypełnieniu mogło mieć chyba 27cm. Cuuudoo...

Zrobić Wam zdjęcia? ;)

Pierwsza po 8 latach traktowania jako łóżko i kanapę sprzedalismy, gdzie kupiec zachwycony stanem. Pytał, czy była używana.

http://www.dobmeble.pl

A jak 2m za mało to zrobią 215 m, żeby nogi nie nwystawały ;)

Aha. powiem tak. Zwiedzikem ikee, dek meble, Agata, Bodzio, kielecka fabtyke mebli, allegro itp. Nigdzie nie ma porządnych kanap. A od dob mam sprawdzone przez siebie. Od ponad dekady.

Aha, katalog jak pisałem maja lichy. Oddaje jakieś 5% wyglądu mebli i nie są uwzględnione wszystkie modele. Ale naprawdę, warto tam jechać.

Ja korzystam z czegoś podobnego do Orion ale po modyfikacjach, jak odczepiane boczki, dodatki do wypełnienia, inne poduchy, wzmocnienie konstrukcji i wydłużenie do 215cm.

Ten post był edytowany przez Petru23 dnia: 05 Sierpień 2019 - 18:19

#9 Użytkownik jest niedostępny   LasagnaBolognese 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 05 Sierpień 2019 - 18:53

Kup narożnik z Ikei + łóżko chowane do szafy jak ktoś tam napisał.:) W nocy przestrzeń nie potrzebna a będziesz mieć wygodny materac.

#10 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Sierpień 2019 - 19:33

Odradzam narożniki inkanaoyb z Ikea. Każdy, ale to każdy znajomy, kritybtam kupił niezależnie od ceny po jakimś czasie ma problem. Konstrukcja głównie nie wytrzymuje lat.

Kupiłem niedawno mała kanapę 2 osobowa, ale mają 3 w serii. Robi w salonie za codzienna + spanie. Priorytet to wygoda siedzenia i spania. I jakość. Później podeślę nazwę.

Mam
Libro
https://allegro.pl/o...421a14291fbf951

Ja mam 2 bo potrzebowałem max 160cm szerokosci, podlinkowalem 3 osobowa. Bardzo wygodna do siedzenia, śpi się też bdb.

Mogę porobić zdjęcia konstrukcji, wypełnienien, wykończenia itp. Najlepsze co mogłem kupić za 2k z funkcją spania. W tym rozmjarze. Ale polecam, bo większą = wygodniejsza.

Ten post był edytowany przez Petru23 dnia: 05 Sierpień 2019 - 19:39

#11 Użytkownik jest niedostępny   awokado 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 24 Sierpień 2019 - 16:40

Niestety nie mam żadnych mebli ze sklepu, o którym wspominasz. A nie wolisz sofy zamiast kanapy? Zamówiłam w Warszawie w jednym z salonów meblowych sofę https://www.galamebl...eble/sofa-sora/ i powiem Ci, że to był dobry wybór, nie żałuję, że w ostatniej chwili jednak zdecydowałam się na sofę.. Bardzo wygodnie się na niej śpi, rano wstaje wypoczęta, plecy nie bolą.

#12 Użytkownik jest niedostępny   ikw 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 08 Wrzesień 2019 - 09:27

W zasadzie to najlepiej wybrac sie do sklepu oraz na kanapie usiąść.

#13 Użytkownik jest dostępny   fleszz 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 13 Wrzesień 2019 - 10:21

Mi sie sofy z Ikei średnio podobają. Jasne, ze są wygodne jak się na nie siądzie w sklepie ( zreszta jak wiekszość kanap) ale o ile fotele uszaki są fajne to sofy z wyglądu srednie Może po prostu nie podobają mi się meble z nakładanymi na nie pokrowcami.

Dobrej jakości sofy ma firma Signal:
Dodaj obrazek - meble mają nieskonczoną ilość obić do wyboru a nie 5 na krzyż jak w sklepie Ikea.

Są dostępne w sieci oraz w mniejszych sklepach meblowych https://www.mebletka...al-meble-prod-1 Jak tutaj

Ten post był edytowany przez fleszz dnia: Dzisiaj, 07:39

Strona 1 z 1