Skocz do zawartości
Yab

Kanapa wygodna do spania dla 2 osób

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś ostatnio może szukał kanapy/narożnika do spania dla 2 osób i podzieli się doświadczeniami? Te kanapy z Ikei są warte rozważenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar spać na kanapie cały rok to odpuść sobie kanapy z Ikei.

Kanapy z dobrym systemem rozkładania i dostosowane do całorocznego spania to wydatek min 3-4 tys zł.

Mam małe mieszkanie i nie miałem gdzie postawić łóżka więc rozbiłem się o ten sam problem.

Obecnie mam i mogę z czystym sumieniem polecić MebloMak Marsala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ostatnio może szukał kanapy/narożnika do spania dla 2 osób i podzieli się doświadczeniami? Te kanapy z Ikei są warte rozważenia?

Zobacz sobie w Agata Meble - mają dość spory wybór.

Jeśli chodzi o Ikeę to moim zdaniem ich kanapy są do spania przeciętne, do siedzenia zresztą też - bo są mega miękkie. Na plus to w niektórych dość łatwo zdejmowalna tapicerka którą można wyprać (choć oczywiście metka tego zabrania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 miesięcy temu kupiliśmy pod kątem oglądania wieczorem seriali i spania Holmsund. 10 miesięcy przeklinania, kombinowania i wkurzania się i wywalone dwa kafle w błoto. Tzn może nie w błoto bo z mebla nadal korzystać będziemy ale nie zmienia to faktu, że miało być uniwersalne i do spania i do oglądania TV w sypialni a będzie do okazjonalnego użytku gdzieś indziej.

 

Nowe łóżko w drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić sobie concept pro 04 od firmy mirjan. Wygląda jak szafa, a jest to łóżko ukryte w szafie. Sam posiadam w kawalerce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dob meble w Kielcach. Można dowolnie skonfigurować kanapę. Kupowałem tam trzy, wszystkie 3 w ciągłym użyciu. Świetna jakość i wykonania i materiałów.

Ostatnio szukałem małej kanapy i nie kupiłem u kich tylko dlatego, że nie mieli w wymaganym rozmiarze.

Niestety, katalog maja lichy.

 

Za łóżko sypialniane robi mi kanapa wydłużona do 215cm nie licząc odczepianych boczków, które robią mi za zagłowie.

Mega wygodne, dowolne wypełnienie i wzmocnienie siedziska. Zrobią Ci tak, jak zechcesz.

Do 2k to będzie tam kosmos. Ja płaciłem średnio po 1,5k.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie planowałem zmienić łóżko i kanapę na jedną uniwersalną kanapę żeby zaoszczędzić miejsca, ale nie trafiłem jeszcze na tak wygodną jak łóżko :D Jak ktoś zna taką to dawać znać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

U mnie siedzisko i oparcie (maja jednakowe wypełnienie) ma chyba 23cm wysokości. Po max wypełnieniu mogło mieć chyba 27cm. Cuuudoo...

 

Zrobić Wam zdjęcia? ;)

 

Pierwsza po 8 latach traktowania jako łóżko i kanapę sprzedalismy, gdzie kupiec zachwycony stanem. Pytał, czy była używana.

 

http://www.dobmeble.pl

 

A jak 2m za mało to zrobią 215 m, żeby nogi nie nwystawały ;)

 

Aha. powiem tak. Zwiedzikem ikee, dek meble, Agata, Bodzio, kielecka fabtyke mebli, allegro itp. Nigdzie nie ma porządnych kanap. A od dob mam sprawdzone przez siebie. Od ponad dekady.

 

Aha, katalog jak pisałem maja lichy. Oddaje jakieś 5% wyglądu mebli i nie są uwzględnione wszystkie modele. Ale naprawdę, warto tam jechać.

 

Ja korzystam z czegoś podobnego do Orion ale po modyfikacjach, jak odczepiane boczki, dodatki do wypełnienia, inne poduchy, wzmocnienie konstrukcji i wydłużenie do 215cm.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup narożnik z Ikei + łóżko chowane do szafy jak ktoś tam napisał.:) W nocy przestrzeń nie potrzebna a będziesz mieć wygodny materac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam narożniki inkanaoyb z Ikea. Każdy, ale to każdy znajomy, kritybtam kupił niezależnie od ceny po jakimś czasie ma problem. Konstrukcja głównie nie wytrzymuje lat.

 

Kupiłem niedawno mała kanapę 2 osobowa, ale mają 3 w serii. Robi w salonie za codzienna + spanie. Priorytet to wygoda siedzenia i spania. I jakość. Później podeślę nazwę.

 

Mam

Libro

https://allegro.pl/oferta/libro-sofa-kanapa-rozkladana-cetros-new-3fbk-7231110194?reco_id=aee1e408-b7af-11e9-ab3b-246e9677fb88&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

 

Ja mam 2 bo potrzebowałem max 160cm szerokosci, podlinkowalem 3 osobowa. Bardzo wygodna do siedzenia, śpi się też bdb.

 

Mogę porobić zdjęcia konstrukcji, wypełnienien, wykończenia itp. Najlepsze co mogłem kupić za 2k z funkcją spania. W tym rozmjarze. Ale polecam, bo większą = wygodniejsza.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam żadnych mebli ze sklepu, o którym wspominasz. A nie wolisz sofy zamiast kanapy? Zamówiłam w Warszawie w jednym z salonów meblowych sofę https://www.galameble.com/meble/sofa-sora/ i powiem Ci, że to był dobry wybór, nie żałuję, że w ostatniej chwili jednak zdecydowałam się na sofę.. Bardzo wygodnie się na niej śpi, rano wstaje wypoczęta, plecy nie bolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie sofy z Ikei średnio podobają. Jasne, ze są wygodne jak się na nie siądzie w sklepie ( zreszta jak wiekszość kanap) ale o ile fotele uszaki są fajne to sofy z wyglądu srednie Może po prostu nie podobają mi się meble z nakładanymi na nie pokrowcami.

 

Dobrej jakości sofy ma firma Signal:

sofa-elite-velvet-2-signal-turkusowy.jpg - meble mają nieskonczoną ilość obić do wyboru a nie 5 na krzyż jak w sklepie Ikea.

 

Są dostępne w sieci oraz w mniejszych sklepach meblowych https://www.mebletkaniny.pl/signal-meble-prod-1 Jak tutaj

Edytowane przez fleszz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...