Skocz do zawartości
Zeiv12

AiO 240mm na froncie a temperatury na karcie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałem zamontować do mojego komputera chłodzenie wodne AiO do obudowy Sharkoon TG5, gdzie niestety wejdzie tylko na front. Myślałem nad Corsair h100i na dwa górne wiatraki i tutaj pytanie - jeśli zostanie tylko jeden "wolny" na dole czy karta graficzna (MSI GTX 1080 Ti Gaming X Trio) będzie miała czym się chłodzić? Czy lepiej pozostać przy powietrzu?

 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przodu zostaw wentylatory oryginalne.

Na Topie można zamontować AIO, ale trzeba wziąć pod uwagę wysokość chłodzenia mosfet na mobo i wysokość memek.

Obejrzyj film od łysego:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie powinno być problemu jeśli nie masz procesora HEDT. Na pewno jednak warto byłoby zrównoważyć napływ ciepłego powietrza do obudowy wentylatorami wyciągającymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie powinno być problemu jeśli nie masz procesora HEDT. Na pewno jednak warto byłoby zrównoważyć napływ ciepłego powietrza do obudowy wentylatorami wyciągającymi.

 

Corsair LL120 3x przód (w tym 2 na chłodnicy) + 2 na topie z tyłu + 1 z tyłu dadzą radę?

 

Btw. dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz na przód chłodnicę, która wciąga powietrze do środka budy, to ogrzejesz całe wnętrze komputera ciepłem z chłodnicy.

W ten sposób zagrzejesz kartę grafiki i całą płytę główną z bebechami.

Dla tego najrozsądniej będzie zostawić na przodzie 3xLL120 Corsair, do tego chłodnica na TOP 240mm od procesora AIO, która wywiewa ciepło poza budę i jeden na tył 120mm jako wywiew i wyciąg z radiatora mosfet.

W ten sposób będzie nawiew chłodnego powietrza do obudowy i te chłodne powietrze będzie owiewać kartę grafiki i całą płytę główną.

Ciepło uzyskane z wnętrza obudowy wyleci przez tylny wentylator i chłodnicę od AIO CPU.

Tak ma być wykonany montaż wentylatorów w obudowie.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz na przód chłodnicę, która wciąga powietrze do środka budy, to ogrzejesz całe wnętrze komputera ciepłem z chłodnicy.

W ten sposób zagrzejesz kartę grafiki i całą płytę główną z bebechami.

Dla tego najrozsądniej będzie zostawić na przodzie 3xLL120 Corsair, do tego chłodnica na TOP 240mm od procesora AIO, która wywiewa ciepło poza budę i jeden na tył 120mm jako wywiew i wyciąg z radiatora mosfet.

W ten sposób będzie nawiew chłodnego powietrza do obudowy i te chłodne powietrze będzie owiewać kartę grafiki i całą płytę główną.

Ciepło uzyskane z wnętrza obudowy wyleci przez tylny wentylator i chłodnicę od AIO CPU.

Tak ma być wykonany montaż wentylatorów w obudowie.

 

Ale piszę właśnie, że na top w tej obudowie się nie zmieści, albo front albo zostanie przy powietrzu. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz na przód chłodnicę, która wciąga powietrze do środka budy, to ogrzejesz całe wnętrze komputera ciepłem z chłodnicy.

W ten sposób zagrzejesz kartę grafiki i całą płytę główną z bebechami.

Trochę przesadzasz. Jakby na froncie dał chłodzenie wodne 300-watowej grafiki typu Vega albo RTX2080Ti to faktycznie byłby pewien problem, choć i takie rozwiązanie może działać ok przy spełnieniu pewnych dodatkowych warunków. Tutaj jednak mowa o chłodzeniu samego procesora i to chyba mainstreamowego, czyli ~100W. Takie coś nie podgrzeje istotnie wnętrza komputera, a już na pewno nie bardziej niż typowy cooler horyzontalny (i znacznie mniej od karty graficznej z coolerem innym niż turbina).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...