Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym sprzedać laptopa na którym jest legalny Win10 lecz nie fabrycznie a doinstalowywano mi go w sklepie. Przypisałem go do konta MS i tu jest moje pytanie. Czy jak go z tego konta odepnę i zresetuję na laptopie to będę mógł go spokojnie sprzedać bez obaw że potencjalny użytkownik na to konto będzie mógł wejść? I czy będzie miał legalnego Windowsa czy będzie go musiał aktytować? Czy ktoś zna temat i mógłby się wypowiedzieć co zrobić przed sprzedażą? Niby są jakieś poradniki w internecie ale wciąż mam wątpliwości po przeczytaniu ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zależności jaka to była wersja Windows, jeżeli box nie powinno być problemu, w przypadku OEM jest przypisywany do konkretnego urządzenia, oczywiście możesz go przenieść i działać będzie lecz nie jest do końca legalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałbym żeby następny użytkownik miał właśnie oryginalny system lecz żeby nie miał dostępu do jakichś moich danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałbym żeby następny użytkownik miał właśnie oryginalny system lecz żeby nie miał dostępu do jakichś moich danych.

 

To przeinstaluj system (ściągasz Windowsa stąd  link ) i nie podawaj użytkowników online, tylko lokalnego (wymyśl jakąś nazwę).

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przeinstaluj system (ściągasz Windowsa stąd  link ) i nie podawaj użytkowników online, tylko lokalnego (wymyśl jakąś nazwę).

 

a klucz z tyłu laptopa będzie działał gdy go wklepie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a klucz z tyłu laptopa będzie działał gdy go wklepie?

Tak, system jest przypisany do identyfikatora sprzętowego czyli laptopa. Dokumentem świadczącym o legalności systemu jest dokument zakupu systemu - jeśli przekażesz go razem z laptopem to wszystko będzie ok.

 

I tak jak pisano - utwórz konto lokalne nie powiązane z MS i po sprawie (chyba w najnowszej aktualizacji W10 dodali obowiązek logowania także zaloguj się a później odłącz konto - wszystko jest wyjaśnione podczas instalacji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...