Skocz do zawartości
Misza0

Laptop/Mac programowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Planuje zakup lapka, głównie do pracy/nauki. Wiem, że lepsza/taniej wyszłaby mnie stacjonarka, ale ile można siedzieć przy biurku. Zastanawiam się nad kupnem Mac'a zamiast lapka z windowsem, może jest ktoś kto też programuje i może się wypowiedzieć o swoich odczuciach i o tym, czy bebechy w macu przekładają się na wydajność tak samo jak na windowsie, czy może jest lepsze zarządzanie pamięcią etc?

Jeśli chodzi o wymagania to ekran 15, dosyć mała waga (~2kg maks), długi czas działania na baterii, dobry wyświetlacz, minimum 16gb ramu, procek i7 lub i9. Grafiki w sumie nie potrzebuje, gier nie odpalam, tyle co jakiś film czasami obejrze. SSD może być 256GB, ale fajnie byłoby 512. Mam dwa monitory, więc fajnie byłoby, żeby dało się je podłączyć (hdmi)

W pracy mam dell'a z i7 7820hq i 16gb ramu, i praktycznie cały czas ma chłodzenie na maksa co jest dosyć irytujące po paru godzinach.

Praktycznie cały czas mam odpalone kilka maszyn/docker'a, jboss + przegladarka z milionem kart.

Jak chodzi o cene to ~10k, ale jak będzie mniej to się nie obrazę, jak opłaca się dopłacić trochę to też rozważe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisz budżet w nazwie tematu. Ja osobiście nie jestem fanem mac'ów, spokojnie w tej cenie idzie dostać wydajniejszy sprzęt z Windowsem.

 

Jeżeli chodzi o wydajność

ASUS ZenBook Pro UX580GE i9-8950/16GB/512PCIe/Win10P 8 499 zł

Matryca FULL HD IPS, procesor i9 6 rdzeniowy, aluminiowa obudowa w stonowany designu, podświetlana klawiatura, większy dysk SSD PCIe, ciekawe rozwiązanie z wyświetlaczem w touchpadzie.

 

Ewentualnie mniejszy 14 calowy model

Dell Latitude 5491 i7-8850H/16GB/256/10Pro MX130 LTE 7 249 zł

Matryca FULL HD IPS, solidne wykonanie, pełny procesor i7H, podświetlana klawiatura, bardzo dobre wyniki pracy na baterii, lekki mobilny, 3 letnia gwarancja biznesowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również uważam że zwykły laptop z Windowsem jest zawsze bardziej opłacalnym rozwiązaniem (żeby nie było - miałem Maca ale oddałem po kilku miesiącach dziewczynie - z zadowoleniem użytkuje go do dziś).

Różnice są tak znaczące że żadna optymalizacja systemu i programów nie jest w stanie nadrobić różnic w konfiguracji przy podobnym budżecie.

 

Są na tym forum spece od Maca więc podbijam Ci wątek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaletą Maca jest wyświetlacz, który jest - można powiedzieć - z innego świata niż cała reszta wyświetlaczy w laptopach. W ogóle nie ma żadnego porównania.

No i system - jak ktoś lubi MacOS to innego wyboru nie ma.

Podłączenie monitora tylko przez USB-C albo przejściówkę, w nowych macach nie ma HDMI.

Bateria dobra ale niewymienialna.

Waga 1.8 kg

Gładzik - prawdopodobnie najlepszy na świecie.

Obudowa i jakość wykonania - czołówka jak nie 1 miejsce na świecie.

 

Gwarancja - 1 rok, można przedłużyć o kolejne 2, ale to wydatek ponad 1000zł (można za to łatwo odprzedać z niewielką stratą i kupić nowy).

 

Reszta - tak jak koledzy piszą, za te same pieniądze kupisz mocniejszego na windowsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...