Skocz do zawartości
Gwynnbleidd2137

LAPTOP GRZEJE SIĘ PRZY ZASILANIU - OPTYMALIZACJA

Rekomendowane odpowiedzi

Część ziomki, mam następujący problem.

 

Korzystając ostatnio z chwili wolnego postanowiłem odpalić Wiedźmina 3 na niedawno zakupionym Asusie Vivobook Pro (procesor i5 8300 oraz Nvidia GeForce GTX 1050) i niestety zauważyłem (oraz poczułem), że podczas gry z podłączonym zasilaniem laptop mocno się grzeje (jeden z rdzeni miał chwilowo nawet 96 stopni). Gdy odłączę lapka od zasilania i jedzie na samej baterii problem znika. Temperatura osiąga wtedy max. 55/60 stopni.

 

Wziąłem to na chłopski rozum i ściągnąłem najnowsze sterowniki oraz poszperałem w parametrach zasilania i wyrównałem wszystkie ustawienia zarówno dla działania na samej baterii, jak i na zasilaniu. Niestety niewiele to zmieniło. Prawdopodobnie (?) problem leży gdzie indziej (trzeba zmienić "ręcznie" taktowania, pobór energii, hemoglobina, taka sytuacja; NIE ZNAM SIĘ NA TYM).

 

Btw, maksymalny stan procesora (nie ruszałem jeszcze tego) to 100% dla baterii i zasilania. Mimo to na baterii się nie grzeje. Gdzie może leżeć problem?

 

Czy ktoś z Was mógłby pomóc zoptymalizować komputer, tak żeby można było czasem pograć normalnie przy podłączonym zasilaniu i nie zajeżdżać niepotrzebnie sprzętu?

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc!

 

P.S. Jeśli to nieodpowiedni dział uprzejmie proszę o przeniesienie.

Edytowane przez Gwynnbleidd2137

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem leży zapewne w tym że laptopy nie nadają się do gier :E

 

Jeśli już bardzo chcesz na nim grać to pewnie zakup dobrej podstawki chłodzącej by trochę pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem leży zapewne w tym że laptopy nie nadają się do gier :E

 

Jeśli już bardzo chcesz na nim grać to pewnie zakup dobrej podstawki chłodzącej by trochę pomógł.

Jeśli mają dobre chłodzenie jak MSI to nie majaą tego problemu...

 

Podkładka owszem zbije kilka stopni ale nie ma co oczekiwać cudów

 

Jakieś UV by można było zrobić ale to lapek więc nie wiem

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem leży zapewne w tym że laptopy nie nadają się do gier :E

chyba Ty.

 

 

 

Mam praktycznie ten sam model Asusa, tyle że z 7300HQ. Na początek wgraj Intel XTU i opuść Core Voltage o jakieś -0,1-0,150mV (tyle u mnie zeszło) - w stresie -10*C na CPU i brak throttlingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.asus.com...225601-1-1.html

 

Using games (like Wow at 7/10 graphic) 75/95° average 83° and if I lower the graphic then I can get 70/80°. 95° was the max temperature but only for 1 second, it's 83 average.

 

 

   Good day , thank you for your feedback , according to your description , I can't see any abnormal temp and fan action on your device . But I will pass to related department for further checking, thank you.

 

All temperature of above are normal.

 

 

Dobrze jest szczerbaty.gif

 

 

To nie laptop tylko ULTRA BOOK.

 

 

Zawsze możesz zrobić tak:

 

 

 

Albo rozebrać chłodzenie i zapodać ciekły metal lub grizzly na rdzenie.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał podobny problem z graniem na laptopie. W wymagających grach tak się nagrzewał, że procek zbijał taktowanie i robiło się dwa razy mniej FPSów. Pomógł zakup tej podstawki: https://www.x-kom.pl/p/165359-podstawka-chlodzaca-pod-laptop-cooler-master-chlodzaca-notepal-u3-plus-13-do-17-czarna.html

 

Laptop miał małe kraty wentylacyjne, a ta podstawka umożliwia regulację położenia wentylatorów, więc można je idealnie dopasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał podobny problem z graniem na laptopie. W wymagających grach tak się nagrzewał, że procek zbijał taktowanie i robiło się dwa razy mniej FPSów. Pomógł zakup tej podstawki: https://www.x-kom.pl/p/165359-podstawka-chlodzaca-pod-laptop-cooler-master-chlodzaca-notepal-u3-plus-13-do-17-czarna.html

 

Laptop miał małe kraty wentylacyjne, a ta podstawka umożliwia regulację położenia wentylatorów, więc można je idealnie dopasować.

Podstawka podstawką lapek musi mieć otwory wentylacyjne a nie wszystkie mająi wtedy podstawka nic nie daje... jedynie ma to sens wtedy gdy sciągnie się dolną obudowę całkiem :E Na początek najlepiej wykonać te czynności które podali koledzy wyżej, czyszczenie, dobra pasta + uv ewentualnie zmniejszenie maksymalnej pracy procesora w opcjach zasilania ze 100% np na 75.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...