Skocz do zawartości
sowekel

Kto inwestuje w złoto, Gdzie kupujecie złoto?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką mennicę polecacie do kupna sztabki złota lub złotych monet. Chciałbym zainwestować a raczej zabezpieczyć się przed inflacją. Teraz pieniądze nie są mi potrzebne i tak wyjeżdżam za granicę. Interesują mnie mennice z najszybszą dostawą do 5 dni roboczych. Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę polecić Mennicę Wrocławską (goldenmark.com), jest nawet szansa, że będą mieli oddział w Twojej okolicy.

 

Jeżeli chodzi o sam zakup, to jednak skupiłbym się tylko na 1 uncjowych monetach bulionowych i wybrał coś z tej listy:

 

  • Australijski Kangur
  • Krugerrand
  • Kanadyjski Liść Klonowy
  • Wiedeńscy Filharmonicy

 

Do każdej zakupionej monety wystawiany jest osobny certyfikat, a zakupu można dokonać on-line oraz w oddziale.

 

Polecam zakup w oddziale z racji wartości przesyłki oraz konieczności podawania danych osobowych.

 

Jeżeli chodzi o termin realizacji, to niestety najbardziej opłacalnym wyborem pozostaje jednak 45-dniowy czas oczekiwania (najmniej tracimy na transakcji), optymalnym jest czas 15 dni.

 

 

Pozdrawiam innych inwestorów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o sam zakup, to jednak skupiłbym się tylko na 1 uncjowych monetach bulionowych i wybrał coś z tej listy:

 

  • Australijski Kangur
  • Krugerrand
  • Kanadyjski Liść Klonowy
  • Wiedeńscy Filharmonicy

 

Amator...

 

 

img_274878875.jpg

 

 

 

33_8.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o sam zakup, to jednak skupiłbym się tylko na 1 uncjowych monetach bulionowych i wybrał coś z tej listy:

 

  • Australijski Kangur
  • Krugerrand
  • Kanadyjski Liść Klonowy
  • Wiedeńscy Filharmonicy

 

Do każdej zakupionej monety wystawiany jest osobny certyfikat, a zakupu można dokonać on-line oraz w oddziale.

 

Polecam zakup w oddziale z racji wartości przesyłki oraz konieczności podawania danych osobowych.

 

Pozdrawiam innych inwestorów ;)

 

Dlaczego polecasz monety? łatwiej jest sprzedać niż sztabkę?

W oddziale też się podaje dane osobowe? tak przynajmniej jest jak się kupuje w Banku PKO BP.

 

 

Ja zastanawiam się nad sztabką 100g(lub równowartość) Najgorsze, że mam tylko tydzień na zakup. Są mennice które wysyłają na następny dzień np. Mennica24.

 

Gdzie wy trzymacie złoto? Skrytka bankowa czy własny sejf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego polecasz monety? łatwiej jest sprzedać niż sztabkę?

W oddziale też się podaje dane osobowe? tak przynajmniej jest jak się kupuje w Banku PKO BP.

 

 

Ja zastanawiam się nad sztabką 100g(lub równowartość) Najgorsze, że mam tylko tydzień na zakup. Są mennice które wysyłają na następny dzień np. Mennica24.

 

Gdzie wy trzymacie złoto? Skrytka bankowa czy własny sejf?

Ponieważ monety bulionowe bardzo ciężko jest podrobić i lepiej trzymają swoją wartość.

 

Są też akceptowane na całym świecie i bez najmniejszego problemu będziesz w stanie je później spieniężyć.

 

Monety oryginalnie pakowane są w kapsle mennicze i wraz z certyfikatem stanowią jedność oraz gwarancję dobrej sprzedaży.

 

Przechowywanie może być różne, ale najlepiej żeby jak najmniejsza ilość osób o tym fakcie wiedziała.

 

Nie widzę przeciwwskazań, żeby trzymać zakupione monety po prostu gdzieś w domu.

 

Na Twoim miejscu kupiłbym trzy uncje najtańszej dostępnej od ręki monety bulionowej jednej z wyżej wymienionych przeze mnie mennic.

 

 

Jeżeli chodzi o resztę pytań, to polecam materiał:

 

[video=youtube;KXawCkCwyQE]

 

 

 

oraz tekst

 

https://goldco.pl/jakie-monety-bulionowe-kupowac/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zainwestować a raczej zabezpieczyć się przed inflacją.

Przed inflacją się nie da się złotem zabezpieczyć,wartość złota zależy od jego wartości na giełdzie oraz kursu dolara.

Inflacja też przyczynia do wzrostu cen.

Więc powiem tak,może się zdarzyć tak że na złocie zarówno zyskasz jak i stracisz.

Przechowywanie może być różne, ale najlepiej żeby jak najmniejsza ilość osób o tym fakcie wiedziała.

 

Nie widzę przeciwwskazań, żeby trzymać zakupione monety po prostu gdzieś w domu.

Jak ktoś chce przechowywać złoto czy tam obojętnie coś cennego w domu to logiczne jest,żeby posiadać sejf.

Podstawowe sejfy co widziałem zaczynają się od 200-300 zł,więc jak kogoś stać na sztabkę złota to również go stać na sejf.

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehe...

O Boże!

Wystarczy taki sposób i sejf bezużyteczny 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup bitcoina. Przenieś na swój portfel i zabezpiecz klucz prywatny i publiczny.

 

Jak masz większy kapitał to sprzętowy portfel jak ledger I zabezpieczyć kopie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup bitcoina.

Nie wiem,czy to prawda,ale teraz patrzę na kurs bitcoina i podają że 1BTC to ~40k PLN :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwałbym kupowania złota inwestycją bo nie zwiększa dobrobytu i nie przyczynia się do podnoszenia standardu życia.

Jest to środek spekulacyjny jak każda waluta itp., jak umiesz spekulować i wiesz kiedy kupić to zyskasz, jak nie to stracisz, choćby ostatnie 8 lat - kto kupił na przełomie 2011/2012 to jeszcze jest na minusie i może być przez kolejne 10 lat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile brakuje do szczytu z 2011/2012?

2-3%

 

Jest teoria że złoto jak i BTC poszło do góry ponieważ Iran bojąc się wojny z USA zaczął skupować.

Przez sankcje ich waluta może mocno ucierpieć.

 

O ile BTC jest skończona liczba o tyle złota jest w zasadzie nieskończona ilość.

Kwestia 20-50 lat i górnictwo kosmiczne pójdzie w ruch a wtedy złota i srebra może być opór

 

Złoto chroni przed inflacja i wartość ma stałą.

Edytowane przez Szczota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie ma przypadkiem, tak że w obiegu jest więcej złota niż realnie go posiadamy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zeszłego miesiąca złoto pnie się do góry i zaczęliśmy kupować akcje na giełdzie w spółce NUGT. Czekamy na dalszą wspinaczkę jeżeli dalej sytuacje polityczne będą nam sprzyjać.

yjuNGfb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie pozniej kolejne 6 punktow wyzej. Kasa sie pieknie nabija.

 

ajdIMAw.jpg

 

 

Po otwarciu gieldy kolejne 1.5 punkta. Target na te chwile okolice 50

 

OT15I6j.jpg

Edytowane przez okar19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ja bym się bał podawać swoje dane przy kupnie złota, bo podczas kryzysu (Mój link) czy jakiś "wątpliwości podatkowych" czy pod jakimś innym pretekstem, mogą przyjść panowie po złoto. Czym mniej osób wie (dotyczy to również instytucji publicznych oraz zaufania publicznego), że się ma złoto, tym jest ono bezpieczniejsze. Takie jest moje zdanie ;)

Edytowane przez maybach91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...